Gatvės muzikos dienos proga Kauną užlies pasaulio ir eksperimentinės muzikos garsai – Kas vyksta Kaune

Gatvės muzikos dienos proga Kauną užlies pasaulio ir eksperimentinės muzikos garsai

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Šiandien, liepos 18 dieną, 15 val., Kauno miesto muziejus kviečia Gatvės muzikos dieną sutikti su pasaulio, etno, folk bei eksperimentine muzika dvejose – L. Zamenhofo ir Salako – gatvėse. Vienoje iš renginio erdvių – Kauno miesto muziejaus Juozo Gruodžio skyriuje (Salako g. 18) – 15–21 val. aidės eksperimentinės muzikos ritmai.

Autentiško, žymaus tarpukario architekto F. Vizbaro projektuoto pastato ir jį supančio kraštovaizdžio aplinkoje dalyvių laukia gyvi atlikėjų Patrio Židelevičiaus ir „Sovijus“ pasirodymai, taip pat muzikinio susivienijimo „Ghia“ narių Shapoka ir Svengãlik grojimai, rašoma Kauno miesto muziejaus pranešime žiniasklaidai.

„Eksperimentinė elektroninė muzika bene žymiausio visų laikų lietuvių kompozitoriaus namuose gali daugeliui pasirodyti kaip paradoksalus reiškinys. Vis dėlto, muzikos technologijos ir kompozicijos supratimas kinta.

Tai žingsnis, kuriuo siekiame atverti šį muziejaus skyrių dar jo neatradusiai auditorijai ir parodyti jį neįprastame kontekste; nušviesti, kad elektroninė muzika nėra tas pats kaip klubinė muzika, nes ji gali būti akademiška, sofistikuota ir kokybės standartais nenusileidžianti kompozitorių kūrybai“, – teigia vienas iš renginio organizatorių, Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyriaus muziejininkas Karolis Venclauskas.

15–17 val. gros Svengãlik – kultūros baro „Godo“ įkūrėjas ir vadovas, tinklalaidės „Bordless“, puoselėjančios įdomią, plataus spektro muziką, vienas iš bendraautorių ir turinio kūrėjų.

Jo kūrinių selekcija visuomet eklektiška, varijuojanti tarp šokių ir plačios klubinės eksperimentikos. Patris Židelevičius 17–18 val. atliks ambientinę muziką su violončele.

Jo muzikoje dera šio klasikinio instrumento melodijos, skaitmeniniai garsynai, analoginių sintezatorių išgaunami pasažai ir lauko įrašai. Patrio gyvi sceniniai pasirodymai kartais primena žmogaus – mini-orkestro solo, kuriuose improvizuotos muzikinės gijos susiveja į nuoseklias kompozicijas.

18–20 val. gros Shapoka – eksperimentinės muzikos susivienijimo „Ghia“ vedlys, renginių organizatorius, kartais rašantis kultūriniams leidiniams, o 2019 m. pristatęs pirmą garso takelį spektakliui su rež. Artūru Areima, vokaliste Skaidra Jančaite ir „Auros“ šokio trupe.

Shapoka pasižymi sofistikuota intelektualia muzika – nuo šiuolaikinės klasikos ar akademinių eksperimentų iki elektroninio triukšmo.

Ramūno Peršonio (elektronika) ir Mindaugo Suchocko (fleitos, vokalas) duetas „Sovijus“ pasirodys 20–21 val. „Sovijus“ pasižymi plačias garsines erdves atveriančiais garsovaizdžiais. Jų muzikoje sėkmingai persipina eksperimentinė, etninė, ambientinė bei triukšmo stilių muzika.

Renginio metu taip pat bus vedamos ekskursijos, kuriuose muziejaus edukatoriai kvies susipažinti su žymiojo kompozitoriaus, pedagogo, dirigento, Lietuvos konservatorijos įkūrėjo Juozo Gruodžio namais.

Kita renginio erdvė – Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius (L. Zamenhofo g. 12), kurio kiemelyje įsikūrusi kavinė „Folkas“, kvies pasiklausyti pasaulio muzikos garsų.

Čia 19–22 val. savo ilgai kaupta muzikine kolekcija ir ilgamečiu šios scenos pažinimu dalinsis pasaulio, etno ir folk muzikos propaguotojas, renginių organizatorius Žilvinas „Jay“ Švarplys, pristatantis įvairių kultūrų ir tautų kūrėjus, muzikantus, atlikėjus iš įvairiausių pasaulio tolimųjų kampų po organizacijos „GM Gyvai“ vėliava.

Vilniaus ir L. Zamenhofo gatvių sankirtoje Tautinės muzikos skyriaus edukatoriai taip pat kvies įsitraukti į šiuolaikišką tautinės muzikos pažinimą, išbandant muzikinę dėžę „DJ Folk“. Tai – interaktyvus objektas, ant kurio paviršiaus dėliojant specialias kaladėles galima kurti skirtingas žinomų lietuvių liaudies kūrinių variacijas.

Gatvės muzikos diena kasmet suburia šimtus atlikėjų Lietuvos ir užsienio miestuose. Šventėje gali dalyvauti visi, nepriklausomai nuo profesionalumo ar muzikinio stiliaus. Gatvės muzikos dienos šventės tradicija prasidėjo dar 2007-aisiais, kai idėjos autorius muzikantas Andrius Mamontovas savo draugams išsiuntė elektroninį laišką ir pakvietė išeiti groti sostinės gatvėse.

Nuo to laiko idėja išpopuliarėjo, tapo ne tik visos Lietuvos miestų gatves muzikos garsais užliejančia švente, bet ir tarptautine tradicija. GMD vyksta daugybėje miestų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje: Latvijoje, Armėnijoje, Gruzijoje, Olandijoje, Norvegijoje, Belgijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Baltarusijoje ir Airijoje.

Lietuvių bendruomenės analogišką renginį surengė Kopenhagoje, Sicilijoje, Paryžiuje, Punske, Los Andžele, Taline, Jorke, Notingeme, Barnslėjuje, Konektikute, Bergene, Insbruke ir Londone.

Išsami renginių programa čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.