Neskubėkite mokėti „trikojų“ baudų: ryškėja greičio matuoklių problemos

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Jau ne kartą vairuotojai pastebėjo, jog iš „trikojų“ gaunamos baudos būna skirtos ne jiems. Daugeliui kyla klausimų, kiek žmonių ima ir susimoka baudą, nors to daryti neturėjo, kadangi automatinėje protokolų išrašymo sistemoje galimai įsivėlė klaida. Skaitytojai į „Kas vyksta Kaune“ redakciją kreipėsi dėl įdomesnio atvejo – gavo baudą, o automobilis nė nebuvo išvažiavęs iš namų, negana to kauniečiai pastebėjo dar vieną esminį neatitikimą.

„Kreipiuosi su prašymu informuoti vairuotojus, kurie susiduria su policijos naudojamais mobiliaisiais greičio matuokliais „trikojais“, labai atidžiai stebėti iš policijos gaunamus protokolus už greičio viršijimą“, – laišką pradėjo skaitytoja.

„Žinau, jog iki šiol buvo ne vienas atvejis, kuomet žmonės gavo baudas už greičio viršijimus, nors automobilis visiškai nevažiavo, buvo užfiksuotas visiškai kitas automobilis, tačiau automatiniu būdu suformuoti protokolai surašyti visai ne „trikojo“ užfiksuotų automobilių savininkams“, – apie iškylančias problemas dėl mobiliųjų greičio matuoklių išrašomų protokolų rašė ji.

Skaitytoja atkreipė dėmesį, jog jų šeimos atvejis taip pat gluminantis ir pastebėjo daugelį vairuotojų galimai net neskaičius protokolo susimokant paskirtą baudą, nors pažeidimo jie galbūt nė nepadarė. Tokį administracinio nusižengimo protokolą, anot jos, šeima gavo liepos 6 dieną, tačiau pastebėjo, kad kažkas ne taip.

„Pradėjome žiūrėti į protokole surašytus duomenis ir stipriai nustebome, kad automobilis užfiksuotas vietoje, kurioje jis visiškai nevažiavo, t. y. patikrinus protokole nurodytas pažeidimo užfiksavimo vietos koordinates pamatėme, jog pažeidimas užfiksuotas „Via Baltica“ kelyje, atkarpoje tarp Sitkūnų ir Vandžiogalos esančiame Babtų miške, nors automobilis niekur nebuvo išvažiavęs už Kauno miesto ribų“, – teigė moteris.

Greičio matuoklio koordinatės nurodytos nusižengimo protokole / maps.lt nuotr.

„Automatiniu būdu suformuotame protokole nurodyta, jog automobilis buvo užfiksuotas važiuojantis 70 km/val. greičiu, kuomet leistinas greitis yra 50 km/val., tai dar labiau privertė suglumti“, – rašė ji.

„Kas žino šį kelią, puikiai žino ir tai, jog protokole nurodytoje atkarpoje leistinas greitis yra 90 km/val., todėl važiuojant 70 km/val. greičiu ne tik nebuvo padarytas joks pažeidimas, bet ir mobilusis greičio matuoklis neturėjo užfiksuoti automobilio“, – pastabi kaunietė aiškino susiklosčiusią situaciją, į kurią gali pakliūti ne vienas naivus vairuotojas.

„Kelių dienų skirtumu du kartus važiavome šiuo keliu su visai kitu automobiliu, todėl buvome užtikrinti, jog ten nevyksta jokie kelio ar kiti darbai, dėl kurių galėtų būti sumažintas leistinas greitis, bei jokių greičio apribojimų šiame kelyje nebuvo, o kintamos reikšmės ženklų čia taip pat nėra“, – apie asmeniškai atliktą kelio atkarpos patikrinimą pasakojo skaitytoja.

„Taigi, elementariai iškilo klausimas, kodėl ir kaip galėjome gauti baudą už pažeidimą, jei automobilis ne tik nevažiavo nurodytoje vietoje, bet dar ir leistino greičio neviršijo, o protokole pilna klaidų?“ – svarbų klausimą iškėlė budri kaunietė.

Ji teigė, jog kitą dieną kreipėsi į kelių policiją, bandydama išsiaiškinti situaciją, o skaitytojai buvo patvirtinta, jog „trikojų“ formuojami protokolai retais atvejais būna užpildyti neteisingai.

„Trikojo“ klaidingas protokolas / Skaitytojo nuotr.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė teigė, kad tokių atvejų, kai „trikojų“ išrašomi protokolai yra klaidingi, pasitaiko, bet nedažnai.

„Nusižengimas užfiksuotas ne asmens, įtariamo administracinio nusižengimo padarymu, akivaizdoje ir administracinio nusižengimo protokolas su nurodymu surašytas vadovaujantis Administracinių nusižengimų kodekso 611 straipsniu“, – protokolo surašymo formalumus dėstė specialistė.

O. Vaitkevičienė pažymėjo, jog dėl pastebėtų neatitikimų gautame protokole derėtų kreiptis į policijos įstaigą ir kiekvienas atvejis bus sprendžiamas individualiai.

„Asmuo, gavęs pranešimą ir pastebėjęs, kad administracinio nusižengimo protokolas neteisingai surašytas (yra netikslumų, neatitikimų, pvz., užfiksuota ne ta transporto priemonė, ne tas valstybinis numeris ir pan.), turi nedelsdamas kreiptis į policijos įstaigą protokole nurodytais kontaktais ir pateikti informaciją. Klaidos tokiais atvejais bus ištaisytos“, – tikino O. Vaitkevičienė, atsiprašiusi ne jiems skirtą administracinio nusižengimo protokolą gavusių gyventojų dėl sukeltų nepatogumų.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

144 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.

Naujausios žinios

Visoje Lietuvoje skelbiama hidrologinė sausra

Vidurinį pirštą Kauno pareigūnui ištiesęs vairuotojas pasigailėjo

Iš Kauno gatvių dingę „trikojai“ vėl sugrįš

Saugantis koronaviruso - stipresnė kavinių ir prekybos vietų patikra

Koronaviruso užkluptas Kauno ligoninės vaikų reabilitacijos skyrius atnaujina veiklą

Pasiskųskime: dėl Taikos prospekto remonto kelias nepravažiuojamas

Vienoje judriausių Kauno gatvių ištįs milijono vertės dviračių takas

Ardoma rekonstruotos Laisvės alėjos atkarpa miestui brangiai atsieis

Pažeidėjų vis dar nemažėja: saviizoliacijos vakar nesilaikė 7 žmonės

„Adform kiemelyje“ įsiplieskęs koronaviruso židinys plinta į kitus miestus