Neskubėkite mokėti „trikojų“ baudų: ryškėja greičio matuoklių problemos – Kas vyksta Kaune

Neskubėkite mokėti „trikojų“ baudų: ryškėja greičio matuoklių problemos

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Jau ne kartą vairuotojai pastebėjo, jog iš „trikojų“ gaunamos baudos būna skirtos ne jiems. Daugeliui kyla klausimų, kiek žmonių ima ir susimoka baudą, nors to daryti neturėjo, kadangi automatinėje protokolų išrašymo sistemoje galimai įsivėlė klaida. Skaitytojai į „Kas vyksta Kaune“ redakciją kreipėsi dėl įdomesnio atvejo – gavo baudą, o automobilis nė nebuvo išvažiavęs iš namų, negana to kauniečiai pastebėjo dar vieną esminį neatitikimą.

„Kreipiuosi su prašymu informuoti vairuotojus, kurie susiduria su policijos naudojamais mobiliaisiais greičio matuokliais „trikojais“, labai atidžiai stebėti iš policijos gaunamus protokolus už greičio viršijimą“, – laišką pradėjo skaitytoja.

„Žinau, jog iki šiol buvo ne vienas atvejis, kuomet žmonės gavo baudas už greičio viršijimus, nors automobilis visiškai nevažiavo, buvo užfiksuotas visiškai kitas automobilis, tačiau automatiniu būdu suformuoti protokolai surašyti visai ne „trikojo“ užfiksuotų automobilių savininkams“, – apie iškylančias problemas dėl mobiliųjų greičio matuoklių išrašomų protokolų rašė ji.

Skaitytoja atkreipė dėmesį, jog jų šeimos atvejis taip pat gluminantis ir pastebėjo daugelį vairuotojų galimai net neskaičius protokolo susimokant paskirtą baudą, nors pažeidimo jie galbūt nė nepadarė. Tokį administracinio nusižengimo protokolą, anot jos, šeima gavo liepos 6 dieną, tačiau pastebėjo, kad kažkas ne taip.

„Pradėjome žiūrėti į protokole surašytus duomenis ir stipriai nustebome, kad automobilis užfiksuotas vietoje, kurioje jis visiškai nevažiavo, t. y. patikrinus protokole nurodytas pažeidimo užfiksavimo vietos koordinates pamatėme, jog pažeidimas užfiksuotas „Via Baltica“ kelyje, atkarpoje tarp Sitkūnų ir Vandžiogalos esančiame Babtų miške, nors automobilis niekur nebuvo išvažiavęs už Kauno miesto ribų“, – teigė moteris.

Greičio matuoklio koordinatės nurodytos nusižengimo protokole / maps.lt nuotr.

„Automatiniu būdu suformuotame protokole nurodyta, jog automobilis buvo užfiksuotas važiuojantis 70 km/val. greičiu, kuomet leistinas greitis yra 50 km/val., tai dar labiau privertė suglumti“, – rašė ji.

„Kas žino šį kelią, puikiai žino ir tai, jog protokole nurodytoje atkarpoje leistinas greitis yra 90 km/val., todėl važiuojant 70 km/val. greičiu ne tik nebuvo padarytas joks pažeidimas, bet ir mobilusis greičio matuoklis neturėjo užfiksuoti automobilio“, – pastabi kaunietė aiškino susiklosčiusią situaciją, į kurią gali pakliūti ne vienas naivus vairuotojas.

„Kelių dienų skirtumu du kartus važiavome šiuo keliu su visai kitu automobiliu, todėl buvome užtikrinti, jog ten nevyksta jokie kelio ar kiti darbai, dėl kurių galėtų būti sumažintas leistinas greitis, bei jokių greičio apribojimų šiame kelyje nebuvo, o kintamos reikšmės ženklų čia taip pat nėra“, – apie asmeniškai atliktą kelio atkarpos patikrinimą pasakojo skaitytoja.

„Taigi, elementariai iškilo klausimas, kodėl ir kaip galėjome gauti baudą už pažeidimą, jei automobilis ne tik nevažiavo nurodytoje vietoje, bet dar ir leistino greičio neviršijo, o protokole pilna klaidų?“ – svarbų klausimą iškėlė budri kaunietė.

Ji teigė, jog kitą dieną kreipėsi į kelių policiją, bandydama išsiaiškinti situaciją, o skaitytojai buvo patvirtinta, jog „trikojų“ formuojami protokolai retais atvejais būna užpildyti neteisingai.

„Trikojo“ klaidingas protokolas / Skaitytojo nuotr.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė teigė, kad tokių atvejų, kai „trikojų“ išrašomi protokolai yra klaidingi, pasitaiko, bet nedažnai.

„Nusižengimas užfiksuotas ne asmens, įtariamo administracinio nusižengimo padarymu, akivaizdoje ir administracinio nusižengimo protokolas su nurodymu surašytas vadovaujantis Administracinių nusižengimų kodekso 611 straipsniu“, – protokolo surašymo formalumus dėstė specialistė.

O. Vaitkevičienė pažymėjo, jog dėl pastebėtų neatitikimų gautame protokole derėtų kreiptis į policijos įstaigą ir kiekvienas atvejis bus sprendžiamas individualiai.

„Asmuo, gavęs pranešimą ir pastebėjęs, kad administracinio nusižengimo protokolas neteisingai surašytas (yra netikslumų, neatitikimų, pvz., užfiksuota ne ta transporto priemonė, ne tas valstybinis numeris ir pan.), turi nedelsdamas kreiptis į policijos įstaigą protokole nurodytais kontaktais ir pateikti informaciją. Klaidos tokiais atvejais bus ištaisytos“, – tikino O. Vaitkevičienė, atsiprašiusi ne jiems skirtą administracinio nusižengimo protokolą gavusių gyventojų dėl sukeltų nepatogumų.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.