Nidos oro uoste leidęsi kauniečiai žemę pasiekė nesėkmingai

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Į Nidos oro uostą orlaiviu besileidžiantys kauniečiai žemę pasiekė nesėkmingai, nedidelį lėktuvą pagavo vėjo gūsis, laimei, lėktuve buvę žmonės nenukentėjo.

Liepos 12 dieną nelaimė nutiko Nidoje, pasak Civilinės aviacijos administracijos direktoriaus pavaduotojo Alvydo Šumsko, lėktuvas jau buvo palietęs nusileidimo taką, bet vėjas mažą orlaivį nubloškė į pievą.

„Kas vyksta Kaune“ duomenimis, lėktuve buvo du kauniečiai, jie nenukentėjo. Tačiau dvivietis ultralengvasis orlaivis „Bristell“ apgadintas gan stipriai.

Mažieji orlaiviai Nidoje gali leistis po kelerių metų pertraukos. Tai buvo leidžiama 2016-aisiais, bet po metų įsigaliojo Lietuvos kariuomenės vado įsakymas, ribojantis civilinių orlaivių skrydžius pasienio zonoje. Šis apribojimas pradėtas taikyti ir Nidos lauko nusileidimo aikštelei. Nidos aerodromo veiklos pradžią pažymėjo Valstybės dieną, liepos 6-ąją, čia vyksianti Aviacijos šventė.

Anot Neringos savivaldybės, tam, kad Nidoje vėl galėtų leistis mažieji orlaiviai, atlikti miškotvarkos projekte numatyti darbai, padarytas būtinas žymėjimas, įrangos montavimas, įrengtas radijo ryšys, tuomet kreiptasi į Transporto kompetencijų agentūros Civilinės aviacijos departamentą dėl leidimo aerodromui eksploatuoti.

Komisijai atliktus specialiųjų reikalavimų įvertinimą, Neringos savivaldybės administracijai suteiktas Aerodromo tinkamumo naudoti pažymėjimas, reiškiantis, kad infrastruktūra Nidoje atitinka aerodromams nustatytus reikalavimus ir gali būti naudojama civilinių orlaivių skrydžiams.

9 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Pasiskųskime: dėl Taikos prospekto remonto kelias nepravažiuojamas

Vienoje judriausių Kauno gatvių ištįs milijono vertės dviračių takas

Ardoma rekonstruotos Laisvės alėjos atkarpa miestui brangiai atsieis

Pažeidėjų vis dar nemažėja: saviizoliacijos vakar nesilaikė 7 žmonės

„Adform kiemelyje“ įsiplieskęs koronaviruso židinys plinta į kitus miestus

Būsimų studentų laukia pokyčiai: paskelbė naujausius stojimo reikalavimus

Per parą Lietuvoje nustatyti 22 nauji koronaviruso atvejai

Kaunietė šokiruota: pareigūnai bandė primesti girtumą

Atvykstantiems iš Lenkijos bus taikomos išimtys: ne visiems teks izoliuotis

Tuščius pažadus dalinusios kaunietės stos prieš teismą – išviliojo įspūdingą sumą pinigų