Pristatyta, kaip po rekonstrukcijos atrodys Kauno apskrities viešoji biblioteka – Kas vyksta Kaune

Pristatyta, kaip po rekonstrukcijos atrodys Kauno apskrities viešoji biblioteka

Kauno apskrities viešosios bibliotekos nuotr.

Prasidėjus intensyviems projektavimo darbams, naujausi Kauno apskrities viešosios bibliotekos (Radastų g. 2) rekonstrukcijos projekto sprendiniai palankiai sutikti Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos (KAUET). Susitikime pristatyti pagrindiniai techniniai pastato parametrai, susiję su inžineriniais sprendimais, naujas erdvių išplanavimas ir eksterjero bei interjero vizualizacijos.

Techninį rekonstrukcijos projektą rengia viešojo pirkimo konkursą laimėjusi įmonė UAB „Bendrieji Statybų Projektai“, projekto vadovas (architektas) – Raimundas Labutis, architektai – Ramūnas Grubinskas ir Laura Amankavičiūtė. Interjero dizainą kuria Paulius Paskačimas ir Aistė Galaunytė. Projekto eigos klausimais konsultuoja bibliotekos pastato projekto autorius – architektas Boleslovas Zabulionis.

„Džiaugiuosi galimybe šiuo metu ištaisyti klaidas ir nepasiteisinusius sprendimus, kurie buvo padaryti bibliotekos statybų metu (1987 m.). Skurdus finansavimas, didelis medžiagų trūkumas apribojo tam tikrus architektūrinius ir inžinerinius interjero bei eksterjero sprendimus, kurie šiuo metu gali būti įgyvendinti“ – susitikimo metu projektavimo darbų eigą komentavo pastato autorius, architektas Boleslovas Zabulionis.

Susitikimo metu bibliotekos atstovai ir projektuotojai pristatė fasado sprendinius, kuriuose numatytas raudonų plytų mūras. Dar 2019 m. rengtame bibliotekos rekonstrukcijos piešprojektiniame pasiūlyme, kuris praėjusią vasarą buvo pristatytas visuomenei, siūlyta žalsva fasado spalva sukėlė daug diskusijų.

Atnaujintame projekte siekiant, kad statinys išsaugotų savo estetinę ir kultūrinę vertę, raudonų plytų pastatui tapus savotišku miesto simboliu Kauno Žaliakalnio urbanistiniame kontekste, renovuojant fasadą, nuspręsta sugrįžti prie raudonų plytų spalvą ir raštą atkartojančios natūralios medžiagos.

Kaip rašoma Kauno apskrities viešosios bibliotekos pranešime žiniasklaidai, šiuo metu svarstoma dėl dviejų fasado variantų – su juodais akcentais ir be jų. Kitų esminių tūrio bei fasado pakeitimų nenumatyta, išskyrus virš pagrindinių laiptų į biblioteką esančių balkonų įstiklinimą, kuriuose bus įrengtos patrauklios lankytojams erdvės.

Bibliotekos interjeras – seno ir naujo dermė

Pastato interjere siekiama išsaugoti kuo daugiau autentiškų vertingų elementų, tokių kaip marmurinis dekoras, teraco ir medinio parketo grindys, unikalus piramidės formos šviestuvas, sugretinant šiuos elementus su šiuolaikišku interjeru, atveriant erdves ir pritaikant jas naujoms bibliotekos paslaugoms. Architektas B. Zabulionis labai džiaugėsi, kad patalpos bus erdvesnės, turinčios mažiau pertvarų, geriau atskleidžiančios interjero elementus.

Taip pat architektas džiaugėsi šviestuvo išsaugojimu, kurį rekonstravus ir pritaikius šiuolaikines technologijas, jis dar labiau išryškėtų ir taptų vienu iš traukos elementų. Bibliotekos interjere vyraus medžio, baltos, žalios ir pilkos spalvų dermė. Siekiama, kad naujosios bibliotekos vizija kuo geriau atitiktų visuomenės poreikius.

„Norime ieškoti įdomių sprendimų, kurie sustiprintų bibliotekos, kaip traukos objekto vaidmenį, kad kiekvienas čia apsilankęs atrastų ką nors sau artimo, skatinančio leisti laisvalaikį, dirbti, mokytis ar kurti. Tikiu, kad dirbdami komandoje su projektuotojais ir dizaineriais, atrasime palankiausius sprendimus. Taip pat esame atviri įvairiems visuomenės pasiūlymams“– kalbėjo bibliotekos direktorė Edita Urbonavičienė.

Pirmajame bibliotekos aukšte įsikurs vaikų ir jaunimo erdvės bei renginių salė, antrajame – konferencijų, kamerinė salės, mokymų klasė, kavinė ir Grožinės literatūros skaitykla, trečiajame aukšte – Teminės literatūros, Meno ir muzikos skaityklos, foto ir garso įrašų studijos, vaizdo ir video kūrybos erdvė, ketvirtajame – Senųjų ir retų spaudinių bei Kaunistikos skaityklos, Senosios knygos muziejus, edukacijų erdvės, skaitmeninimo centras, grupinio ir individualaus darbo, skaitytojų poilsio bei ekspozicijų erdvės.

Taip pat bus galima pakilti ant bibliotekos stogo terasos, gurkšnojant kavą pasimėgauti Mažojo ąžuolyno vaizdais.

Bibliotekos erdvės planuojamos augimo principu – iš jauno į brandų. Garso atžvilgiu erdvės išdėstomos nuo triukšmingesnių pirmuosiuose aukštuose iki tylesnių viršutiniuose.

Rekonstrukcijos darbų pradžia numatoma 2021 m. pradžioje.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.