Nestandartinė operacija Kaune: neutralizuotos 74 aviacinės bombos

M. Patasiaus nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Liepos 9 d. ankstų rytą Sausumos pajėgų Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono (Inžinerijos bataliono) išminuotojai skubėjo į Aleksotą, Kaune, kur vos prieš keletą dienų, šeštadienį, buvo rastos trys Pirmojo pasaulinio karo aviacinės bombos bei dar apie keliasdešimt kitokių sprogmenų.

Vandeniui paplovus šlaitą vos už keliasdešimt metrų nuo savaitgalį vykdytos sprogmenų neutralizavimo operacijos vietos vėl buvo pastebėti į sprogmenis panašūs daiktai, rašoma Lietuvos kariuomenės pranešime žiniasklaidai.

Išminuotojams apžiūrėjus teritoriją, nustatyta, kad gilioje upelio vagoje su stačiais šlaitais yra apie keliasdešimt betoninių vokiškų aviacinių bombų ZC-250. Atsižvelgus į tai, kad radinys gali kelti pavojų, buvo uždaryta J. Bakanausko gatvė ir nedelsiant pradėta išminavimo operacija.

„Operacija – nestandartinė, apimtys didelės ir sunku prognozuoti jos pabaigą. Pirminiu vertinimu, paviršiuje buvo galima identifikuoti apie 30 įvairios būklės bombų, tačiau jas iškėlus matyti, kad jų gali būti apie 70 ir daugiau,“ – operacijos pradžioje teigė Sprogmenų neutralizavimo kuopos vadas kpt. Kazimiras Bogdanas.

Sėkmingai įvykdyta sprogmenų neutralizavimo operacija Kaune / M. Patasiaus nuotr.

Nors rastos bombos savyje neturi sprogmenų ar pavojingų medžiagų, o būklė tokia, kad jas galima saugiai iškelti ir transportuoti į sunaikinimo vietą, tačiau operaciją sunkino status šlaitas bei po lietaus gerokai pažliugusi žemė.

Sprogmenų neutralizavimo opracija buvo baigta tik vėlai vakare – Lietuvos kariuomenės išminuotojai rado ir iš žemės ištraukė 74 vnt. vokiškas betonines aviacines bombas ZC-250, kurios buvo nuvežtos į Rokų poligoną ir sunaikintos.

Tikėtina, kad vakar dienos radinys šiame šlaite dar nėra paskutinis – šalia yra buvę Kauno tvirtovės kairiojo Nemuno kranto centriniai artilerijos sandėliai. Pasakojama, kad sovietiniais metais valant sandėlius nereikalingų sprogmenų buvo atsikratoma, juos tiesiog numetant nuo šlaito. Inžinerijos bataliono išminuotojai į šią vietą jau yra vykę ir anksčiau.

„Gegužės mėnesį apie 300–400 m atstumu nuo šiandieninių radinių vietos taip pat buvo aptikta betoninių aviacinių bombų. Tąsyk jas iškeliant buvo rasta ir 500 kg aviacinė bomba SC-500, kuri galėjo pridaryti žalos kilometro spinduliu esantiems gyventojams,“ – apie rastus sprogmenis pasakojo Inžinerijos bataliono karininkas.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Skaitytojai nerimauja, kad naktiniai garsai susiję su Astravo paleidimu

Dėl nedėvimos kaukės policijai įkliuvęs kaunietis baudos dydį aiškinsis teisme

Prezidentas ir vėl ragina A. Verygą greičiau grįžti į darbą

V. Matijošaitis dėl įtemptos koronaviruso situacijos kreipėsi į kauniečius

Netikėta sėkmė: žydiško Kauno istorijos į ekskursijas sutraukia būrius smalsuolių

Rudenį Kaune atsidarys nauja mokykla – žada pradinio ugdymo naujovių

Stoja Kauno zoologijos sodo vadovo paieškos: siekiama išplėsti reikalavimus

G. Surplys ragina žmones kuo greičiau grįžti iš Lenkijos (papildyta)

Kauno apskrityje – dar 13 koronaviruso susirgimų: tarp jų įvežtinis atvejis ir toliau plintantys židiniai

Infekcija sustoti nežada: per parą Lietuvoje – 24 nauji koronaviruso atvejai