Kauniečiai naktiniame turguje gali pirmieji pasidžiaugti šviežiausiomis ūkininkų gėrybėmis

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Įsibėgėjant vasarai vis daugiau šviežių vietinio derliaus gėrybių gali pasiūlyti ir Lietuvos ūkininkai. Kaune veikiančiame Naktiniame turguje ūkininkai parduoda savo augintas gėrybės, kurios paskui nuo ankstaus ryto keliauja į kitus Kauno turgus ir prekybos vietas.

Prekybos miestelio „Urmas“ teritorijoje vykstantis turgus išskirtinis ne tik dėl to, kad vyksta naktį, bet ir tuo, kad čia galima tik didmeninė prekyba. Tai reiškia, kad mažiausias vienetas, kurį čia galima įsigyti – maišas, dėžė arba nemažas ryšulys (pavyzdžiui, svogūnų laiškų, krapų).

„Nepaisant to, čia neretai užsuka ne tik prekybininkai, bet ir žmonės, perkantys sau. Dažniausiai tie, kuriems reikalingi didesni kiekiai: didelės šeimynos, susikooperavę kaimynai, draugai, giminės ar tiesiog mėgstantys pirkti pigiau ir nuolat turėti atsargų“, – sakė prekybos miestelio „Urmas“ marketingo vadovė Dovilė Lengvenienė.

Ūkininkai į Naktinį turgų atvyksta daugiausia iš netoli Kauno esančių vietovių – Jonavos, Prienų rajonų, Kačerginės ir kitų. Bet yra ir iš gerokai toliau atvažiavusių. Pavyzdžiui, šviežias lietuviškas bulves vienas ūkininkas nuolat veža net iš Rusnės, rašoma pranešime spaudai.

„Prekyba čia einasi neblogai, todėl ir atvykstu nuolat. Pas mus Rusnėje žemės gal kiek drėgnesnės nei kitur, tai gal šiek tiek palankesnės sąlygos sulaukti derliaus šiek tiek anksčiau“, – pasakojo bulvių augintojas.

Be šviežių bulvių, čia jau yra ir šviežių šių metų lietuviškų kopūstų, žirnių.

Dar čia gausu agurkų, taip pat, galima įsigyti ir žalumynų, žiedinių kopūstų, braškių, tačiau šios, pasak ūkininkų, jau eina į pabaigą.

Naktiniame turguje prekiaujanti pora iš Varėnos siūlė miško gėrybių – mėlynių ir voveraičių.
„Esame susikooperavusios net 8 šeimos, todėl mums miškuose pririnkti didelių kiekių prekybai nesudėtinga. Tik žinok vietas, eik ir dirbk“, – pasakojo varėniškiai.

Naktiniame turguje taip pat galima įsigyti iš užsienio atvežtų vaisių, uogų ir daržovių. Daugiausia tų, kurios Lietuvoje dar neauga arba užauginama dar labai nedaug. Dabar iš užsienio atvežtų gėrybių aikštelėje dominuoja trešnės, vyšnios, avietės, šilauogės, pomidorai, slyvos.

Naktinis turgus prekybos miestelyje „Urmas“ vyksta kasdien, išskyrus sekmadienį, nuo 4 iki 8 val. ryto.

25 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Skaitytojai nerimauja, kad naktiniai garsai susiję su Astravo paleidimu

Dėl nedėvimos kaukės policijai įkliuvęs kaunietis baudos dydį aiškinsis teisme

Prezidentas ir vėl ragina A. Verygą greičiau grįžti į darbą

V. Matijošaitis dėl įtemptos koronaviruso situacijos kreipėsi į kauniečius

Netikėta sėkmė: žydiško Kauno istorijos į ekskursijas sutraukia būrius smalsuolių

Rudenį Kaune atsidarys nauja mokykla – žada pradinio ugdymo naujovių

Stoja Kauno zoologijos sodo vadovo paieškos: siekiama išplėsti reikalavimus

G. Surplys ragina žmones kuo greičiau grįžti iš Lenkijos (papildyta)

Kauno apskrityje – dar 13 koronaviruso susirgimų: tarp jų įvežtinis atvejis ir toliau plintantys židiniai

Infekcija sustoti nežada: per parą Lietuvoje – 24 nauji koronaviruso atvejai