Valstybės dienos proga įvertinti pasižymėję Kauno herojai

Kauno miesto savivaldybės nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Valstybės dienos proga Kauną ir Kauno rajoną užplūdo begalė renginių, Vienybės aikštėje buvo išskleista rekordinio dydžio vėliava, o Zapyškyje pristatyta atnaujinta Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia. Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną vainikavo ne tik „Tautiškos giesmės“ giedojimas, bet ir iškilminga apdovanojimų ceremonija.

Kauno pilies prieigose Santakos garbės ženklais buvo įvertinti pasižymėję miesto herojai, taip pat ir suteiktos Garbės piliečio regalijos legendiniam krepšininkui Modestui Paulauskui.

Šventinį vakarą, už miesto vardo garsinimą ir reikšmingą kultūrinę veiklą, Kauno miesto kultūros premija įteikta fotomenininkui Gintarui Česoniui. Kultūros premijos taip pat įteiktos poetei Tautvydai Marcinkevičiūtei-Patackienei, choreografui Mantui Stabačinskui atlikėjai Gailiūtei Nijolei Tallat-Kelpšaitei ir muzikologei Kristinai Vaitkūnienei.

Santakos garbės ženklo atsiimti buvo pakviesti ir Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovai Paulius Keras bei Eglė Andriuškienė. Garbingo apdovanojimo sulaukė ir Kauno poliklinikos vadovas Paulius Kibiša bei sveikatos ministras Aurelijus Veryga.

Apdovanojimais pagerbti ir verslininkai Liudas ir Minvydas Znaidauskai, už neatlygintinus poelgius ir nuolatinį Kaunui reikšmingų iniciatyvų darbų rėmimą. Taip pat Santakos garbės ženklas įteiktas aktoriui Ridui Žirguliui ir Kauno valstybinio teatro solistui Mindaugui Zimkui.

Iškilmingai apdovanotas ir ilgametis lėlių teatro buvęs vadovas – žurnalistas Sigitas Klibavičius. O Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorei, Vilijai Grigaitytei įteiktas 2-ojo laipsnio Santakos garbės ženklas. Tuo pačiu apdovanojimu pagerbta ir KTU Ekonomikos ir vadybos fakulteto profesorė Žaneta Simavičienė, bei „Kaunas Jazz“ įkūrėjas Jonas Jučas. Apdovanojimą gavo ir Kauno valstybinio teatro vyriausiasis režisierius Kęstutis Stasys Jakštas.

Galiausiai 1-ojo laipsnio Santakos garbės ženklas įteiktas teatro, kino ir televizijos aktorių Liubomirą Laucevičių.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Drąsos kelias“ sugrįžta – su N. Venckiene priešakyje veržiasi į Seimą

Du patyrę Kauno pareigūnai paslydo: pareikšti įtarimai

Branduolinės avarijos atvejui gyventojai raginami pasiruošti iš anksto

Gerą darbą padaryti norėję kauniečiai Sargėnuose papuolė į keistą situaciją

Nuo pirmadienio taikomi ribojimai atvykusiems iš Lenkijos ir dar trijų valstybių

Kauno „Akropolyje“ – humanoidų, robotų-šokėjų ir hologramų miestelis

Vien grįžtančiųjų registracija epidemiologai neapsiribos: į sąrašus gali būti įtraukti ir renginių dalyviai

Prezidentas G. Nausėda priverstas izoliuotis

Šilainių parduotuvėje siautėja vagišius – už įrankius susimokėti nepanoro

Po „Kas vyksta Kaune“ publikacijos apie incidentą autobuse - atnaujinta kaukių dėvėjimo tvarka