Šauktiniai galės atidėti privalomąją karo tarnybą: papildytas išimčių sąrašas – Kas vyksta Kaune

Šauktiniai galės atidėti privalomąją karo tarnybą: papildytas išimčių sąrašas

Asociatyvi / A. Pliadžio nuotr.

Vaikų gimimo laukiantys ar mažus vaikus auginantys šauktiniai galės atidėti tarnybą. Seimas paskutinę pavasario sesijos dieną priėmė Karo prievolės įstatymo pataisas, papildydamas išimčių, kai galima atidėti tarnybą, sąrašą.

Numatyta, kad ją bus galima atidėti, kai karo prievolininko sutuoktinė ar sugyventinė turi nėštumo ir gimdymo atostogas, taip pat tai galės padaryti tarnauti pakviesti šauktiniai, jei jie augina du ar daugiau vaikų iki trejų metų.

Prezidentui pasirašius, pakeitimai įsigalios nuo kitų metų sausio 1-osios.

Tačiau Seimas nepritarė siūlymams išplėsti galimybes karo tarnybą atidėti studentams.

Nuo sausio 1-osios į privalomą karo tarnyba gali būti kviečiami jaunuoliai, ne vyresni nei 23-ejų, tačiau išimtis taikoma studentams, jei jie atsidėjo tarnybą dėl studijų – jie gali būti šaukiami iki 26-erių imtinai. Papildomai numatyta, kad baigusieji pirmosios ar antrosios pakopos studijas gali būti pašaukti ne vėliau nei iki kitų kalendorinių metų pabaigos.

Siūlyta amžiaus ribą studentams mažinti nuo 26-erių iki 24-erių, taip pat nustatyti, kad šaukimas gali būti atidedamas asmenims, studijuojantiems pakartotinai tos pačios studijų pakopos programą.

Šiuo metu tarnyba studentams gali būti atidedama tik pirmą kartą pagal tos pačios pakopos studijų programą, t. y. pavyzdžiui negali būti atidedama asmeniui, baigusiam bakalaurą ir pasirinkus dar vienas bakalauro studijas.

Tam nepritarimą išsakė ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK), ir Vyriausybė.

„Įstatymas galioja labai neseniai ir mes nežinome tolesnio trumpinimo pasekmių. NSGK susitarta, kad yra būtent toks metodas, su galimybe prie to grįžti. Kita vertus, kariuomenei reikalinga galimybė kviesti išsilavinimą turinčius karius, taipogi yra konstitucinės piliečių teisės atlikti prievoles klausimai“, – šią savaitę per Vyriausybės posėdį sakė krašto apsaugos ministras Raimondas Karoblis.

Anot jo, be kita ko, studentai, įtraukti į šauktinių sąrašus, gali rinktis jaunesniųjų karininkų vadų kursus arba tarnybą Krašto apsaugos savanorių pajėgose.

Pasak ministro, sudarius papildomas išimtis studentams „praktiškai būtų visiškai eliminuotas tas studentų absolventų klausimas“.

Nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba Lietuvoje atnaujinta 2015 metų pavasarį, reaguojant į Rusijos veiksmus Ukrainoje. Šauktinių sąrašai skelbiami sausį.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.