Kauno „Akropolyje“ – akį traukianti R. Kalinkino instaliacija – Kas vyksta Kaune

Kauno „Akropolyje“ – akį traukianti R. Kalinkino instaliacija

Organizatorių nuotr.

Kauną papuošė išskirtinė meninė instaliacija, kurios idėjos autorius – dizaineris Robertas Kalinkinas. Modernus ir ryškus meninis sprendimas – žirgo ir jojikės skulptūra ant pjedestalo, apsupto daugybės klasikinių kolonų – įgyvendintas kartu su skulptoriumi Vytautu Viržbicku bei dailininke Lina Gečiene. Savo akimis iki vasaros pabaigos tai galima išvysti Kauno „Akropolio“ restoranų aikštėje.

„Ši instaliacija – tarsi modernus muziejus prekybos centre. Rinkomės klasikines formas – kolonas, žirgo ir jojikės skulptūrą – bet jas pateikėme per modernią prizmę. Daug dėmesio skyrėme spalvai ir galiausiai išsirinkome itin ryškią ir madingą geltoną. Tokia industrinė tematika puikiai atitinka prekybos centro nuotaiką“, – teigia dizaineris.

Instaliacijos centre esanti skulptūra – unikalus skulptoriaus V. Viržbicko rankų darbas. Anot R. Kalinkino, aukštai galvą iškėlęs žirgas bei stilingai papuošta, pirkinių maišais nešina jojikė – lyg mados užkariautoja.

Ekspozicijos išdėstymu rūpinosi dailininkė L. Gečienė, o erdvėje įrengti autorinį kūrinį menininkams padėjo gausi komanda. „Išdėstymui pasirinkome beveik idealią simetriją su nedidelėmis paklaidomis optinei iliuzijai, siekiant išlaikyti įdomesnę perspektyvą.

Tokioje erdvėje kaip prekybos centras būtina užtikrinti, kad instaliacija atrodytų gerai iš visų pusių. Kiekvienas kadras – iš kairės, dešinės ar viršaus – turi būti įsimintinas“, – kompozicinius sprendimus komentuoja R. Kalinkinas.

Žirgo ir jojikės skulptūra ant pjedestalo Kauno „Akropolyje“ / Organizatorių nuotr.

Atskiri instaliacijos elementai pasklidę ir tarp šiuo metu 1200 kv. m. aikštėje, lyg centrinėje miesto erdvėje, gausiai išdėstytų restoranų staliukų.

„Patikėję didžiulę prekybos centro erdvę Robertui Kalinkinui, buvome tikri, kad ji atgims unikalia nuotaika bei taps traukos objektu. Menininkams įgyvendinus savo idėją, renginių aikštė tiesiog pražydo. Vasariškas ir modernus sprendimas puikiai papildo erdvę, traukia lankytojų akį ir, žinoma, kviečia nusifotografuoti. Su Robertu bendradarbiaujame jau ne pirmą kartą, visos jo idėjos ir pasiūlytos iniciatyvos sulaukia didelio lankytojų susidomėjimo“, – teigia Kauno „Akropolio“ valdytoja Brigita Levenauskienė.

Kauno „Akropolio“ lankytojams šiuo metu jau atviri visi restoranai ir kavinės, visos parduotuvės, paslaugų teikimo vietos, laisvalaikio erdvės „Kakės Makės pasaulis“, „X Pramogos“, kino teatras „Forum Cinemas“.

Lankytojų saugumo užtikrinimui, prekybos centre dėmesingai laikomasi visų specialistų nurodymų, dezinfekuojami visi dažniausiai liečiami paviršiai, reguliariai vėdinamos patalpos. Lankytojams sudarytos sąlygos dezinfekuotis rankas naudojantis prekybos centro teikiamomis priemonėmis.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.