Kauno policija greitai turės nuolatinį policijos vadovą – Kas vyksta Kaune

Kauno policija greitai turės nuolatinį policijos vadovą

BNS / Austėja Masiokaitė-Liubinienė 2020/06/30 21:30
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Generalinis komisaras Renatas Požėla žada, kad nuolatinį vadovą Kauno apskrities policija turės jau greitai, pasibaigus šiuo metu vykstančiam konkursui.

„Pakankamai greitai (turės naują vadovą – BNS), kadangi yra paskelbta atranka, liepos antrą finišuoja dokumentų pridavimas. Tai kai įvertinsime surinktą medžiagą, bus sudaryta atrankos komisija, bus paskelbta atrankos data ir atrankos komisijai teks nelengvas uždavinys atrinkti geriausią iš geriausių“, – BNS antradienį sakė Lietuvos policijos vadovas.

Kauno apskrities policijai šiuo metu laikinai vadovauja Lietuvos policijos Imuniteto valdybos viršininkas Elanas Jablonskas. Jis laikinuoju komisariato viršininku paskirtas pernai lapkričio pradžioje, kai tuometinis komisariato vadovas Darius Žukauskas nušalintas nuo pareigų pradėjus patikrinimą dėl įtartinų jo ryšių.

Šių metų vasario 26 dieną policija pranešė, jog D. Žukauską atleidžia, šiam netekus teisės dirbti su slapta informacija.

Policijos departamentas taip pat vykdė tarnybinį patikrinimą dėl jo ir buvusio Kauno kriminalinės policijos vieno iš vadovų Giedriaus Sklado veiksmų Tenerifėje.

Pasak R. Požėlos, toliau ši istorija bus nagrinėjama teisme.

„Dabar jau tos istorijos daugiau mažiau į pabaigą, bet laukiamas yra teisminis procesas, šių klausimų nagrinėjimas bus perkeltas į teismo posėdžių sales“, – sakė jis.

Vidinis patikrinimas Kauno apskrities policijoje buvo pradėtas gavus informacijos atliekant ikiteisminį tyrimą, kuriame Kauno policininkas Donatas Karalukas įtariamas paėmęs kyšių už daugiau nei 10 tūkst. eurų. Įtariama, kad jis galėjo dengti nelegalų verslą.

Visi trys pareigūnai sprendimus yra apskundę. Vilniaus apygardos administracinis teismas BNS informavo, jog nagrinėja bylą pagal D. Žukausko skundą Policijos departamentui dėl įsakymo, kuriuo jis nušalintas nuo pareigų bei siekia jo panaikinimo. Uždaras teismo posėdis byloje yra numatytas rugpjūčio 20 dieną.

Regionų apygardos administracinis teismas savo ruožtu yra gavęs G. Sklado skundą dėl jo pripažinimo pažeminusiu pareigūno vardą – šį skundą teismas nagrinės rugsėjo 21 dieną.

Taip pat šiame teisme nagrinėjamas D. Karaluko skundas, kuriuo prašoma panaikinti sprendimą dėl tarnybinio nusižengimo. Antrasis posėdis šioje byloje numatytas trečiadienį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA