Siūlymas lengvųjų automobilių vairuotojams suteikti daugiau teisių nesužavėjo – Kas vyksta Kaune

Siūlymas lengvųjų automobilių vairuotojams suteikti daugiau teisių nesužavėjo

BNS 2020/06/27 20:57
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Susisiekimo ministerija nepritaria Seime svarstomai idėjai leisti dalį motociklų vairuoti su lengvojo automobilio vairuotojo pažymėjimu, baimindamasi dėl eismo saugumo.

Ministerija parengė neigiamą išvadą projektui, kuriuo siūloma suteikti teisę B ir kitų įstatyme nurodytų kategorijų vairuotojo pažymėjimą vairuoti A1 klasės motociklą.

Tokią galimybę Mišriai Seimo narių grupei priklausančio parlamentaro Petro Čimbaro pataisose siūloma nustatyti vairuotojams, sulaukusiems 24-erių, jei jie turi mažiausiai dvejų metų vairavimo patirtį.

Ministerija nurodo, kad minimos transporto priemonės yra sudėtingesnės ir pavojingesnės už mopedus, reikalauja specifinių žinių bei praktinio vairavimo įgūdžių, o patys motociklai yra laikomi viena iš pavojingiausių transporto rūšių, t. y. tikimybė žūti yra bemaž 20 kartų didesnė nei vairuojant lengvąjį automobilį.

„Todėl bet koks teisės vairuoti motociklus įgijimo palengvinimas dar labiau didins reikalingų įgūdžių neturinčių motociklų vairuotojų skaičių, dėl to gali kilti grėsmė eismo saugumui“, – pažymima išvadoje.

Ministerijos nuomone, jei Seimas pritartų projektui, tai padidintų A1 kategorijos motociklų populiarumą, ypač tarp jaunų žmonių, ir galėtų turėti neigiamą poveikį eismo saugumui šioje vairuotojų amžiaus grupėje.

Taip pat pabrėžiama, kad A1 motociklų vairuotojams būtina turėti žinių, kaip tinkamai naudoti apsauginius drabužius ir apavą, šalmus, žinoti apie rizikos veiksnius, pavyzdžiui, slidžius kanalizacijos dangčius, horizontalaus kelio ženklinimo kliūtis, o šių žinių neįgyjama siekiant vairuoti lengvąjį automobilį. Tad, ministerijos ekspertų manymu, argumentai, kad projektas sumažintų biurokratijos ir išlaidų vairuotojams, nėra tinkami.

„Eismo dalyvių sveikatos ir gyvybės užtikrinimas svarbiau negu ūkinės veiklos ekonominiai rezultatai“, – tvirtina išvados rengėjai.

Pažymima, kad tokia pozicija suderinta ir su kitomis ministerijomis, policija, Lietuvos transporto saugos administracija ir vairavimo mokyklų atstovais.

A1 klasei priklauso motociklai, kurių variklio darbinis tūris siekia 50–125 kubinius centimetrus, o galia neviršija 11 kilovatų. Šiai kategorijai taip pat priklauso ne didesnės nei 15 kilovatų galios triračiai. Šios kategorijos motociklus išlaikius egzaminą galima vairuoti nuo 16 metų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA