Kaune duris atveria nauja pradinė mokykla: tikslas – sveiko žmogaus ugdymas

LSMUG nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaune duris atveria nauja ugdymo įstaiga – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos (LSMUG) filialas Pradinė mokykla. Švietimo įstaiga veiklą pradės jau šių metų Rugsėjo 1-ąją, adresu Žeimenos g. 106, o joje galės mokytis priešmokyklinių ir pirmų–ketvirtų klasių mokiniai.

Planuojama, kad mokykloje galės mokytis apie 340 mokinių. Mokymo įstaigoje bus dvi priešmokyklinio ugdymo klasės, kuriose mokysis iki 20 mokinių, taip pat dvylika 1–4 klasių, jose mokysis iki 25 mokinių. Pradinė mokykla veiks kaip visos dienos mokykla, vykdanti lygiavertes formalaus ir neformalaus ugdymo veiklas.

Tarp mokyklos ugdymo prioritetų – ankstyvasis dviejų užsienio kalbų (anglų, prancūzų) mokymas jau priešmokyklinėse klasėse, gamtamokslinis ugdymas per patirtis už mokyklos ribų, meno terapijos, netradicinis muzikinis lavinimas. Mokiniai taip pat lankys teniso, keramikos, šachmatų pamokas. Ugdymo įstaigoje veiks ir įvairios prevencinės programos.

„Mokykla bus orientuota į sveiko žmogaus ugdymą, emocinį intelektą ir fizinį aktyvumą, daug dėmesio skirsime ir sveikai mitybai bei visai mokyklos aplinkai. Sveikas žmogus turi rūpintis savo, šalies, pasaulio, planetos ekologija. Sveikas vaikas – ateities kūrėjas, besirūpinantis visomis gyvybės formomis žemėje ir kitose civilizacijose.

Šiandien ir ateityje taip pat bus labai svarbios bendrosios kompetencijos – tolerantiškumas, komunikabilumas, gebėjimas dirbti komandoje, kūrybiškumas, kritinis mąstymas, iniciatyvumas. To vaikus ir mokysime“, – teigia būsima mokyklos direktorė Aušra Burbienė.

Mokykla – vienintelė šalyje, kurioje gamtamokslinis ugdymas vyks ir anglų kalba. Čia taip pat daug dėmesio bus skiriama pažangiausiems ugdymo metodams, naujoms ugdymo strategijoms, personalizuotam mokymui. Bendradarbiaujant su Vytauto Didžiojo universitetu bus įgyvendinama 2019 metais pasirašyta bendradarbiavimo sutartis ir kuriama inovatyvi pradinė mokykla.

„Planuojame pertvarkyti priešmokyklinio, pradinio ugdymo ir penktos klasės ugdymo programas. Paankstinę mokymosi bendrojo ugdymo mokykloje pradžią nuo 6 metų, sutrumpintume mokinių mokymosi laikotarpį. Taip sieksime būt pavyzdys ir kitoms Lietuvos mokykloms“, – kalbėjo A. Burbienė.

Prašymai ir dokumentai birželio 10–30 dienomis (imtinai) jau priimami elektroniniu būdu, LSMUG Pradinės mokyklos filialo portale. Čia skelbiama ir priėmimo į Pradinę mokyklą tvarka, taip pat kita svarbi informacija. Daugiau informacijos – el. paštu pradine@lsmugimnazija.lt ir tel. nr. +370 (619) 77 993.

25 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno mieste ir rajone tarp daugumos laimėtojų – TS-LKD atstovai

Apklausa: ar jūs patenkinti rinkimų rezultatais?

Paėmusi didmiesčius TS-LKD laimėjo 2020 metų Seimo rinkimus

G.Landsbergis laimėjo Žaliakalnyje: TS-LKD pergalingai žengė 6-iose Kauno apygardose (atnaujinta)

Konservatorė J. Šiugždinienė Šilainiuose laimėjo prieš su valstiečiais kandidatavusią „Vieningo Kauno“ atstovę (atnaujinta)

Aleksoto-Vilijampolės apygardoje II turą laimėjo V. Juozapaitis (atnaujinta)

Konservatorių atstovė G. Skaistė užtikrintai laimėjo prieš A. Verygą (atnaujinta)

Petrašiūnų-Gričiupio apygardoje laimėjo konservatorius K. Starkevičius (atnaujinta)

Kalniečių rinkimų apygardoje laimėjo konservatorius A. Anušauskas (atnaujinta)

Vienintelis Kaune atsilaikęs prieš TS-LKD – Savanorių apygardos laimėtojas M. Matijošaitis (atnaujinta)