Vietoje Joninių laužo Kaune – degančios padangos

Skaitytojų nuotr. "Kas vyksta Kaune" montažas
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Trumpiausią metuose naktį į naujienų portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją pradėjo plūsti vaizdo medžiaga, kurioje užfiksuotas Joninėms kiek neįprastas laužas. Neries krantinėje liepsnojo padangos.

„Neries krantinė, iš padangų kažkas sugalvojo laužą pakurt“, – vaizdo medžiaga dalijosi kaunietė. Moters vaizdo įraše įamžintos gausios ugniagesių pajėgos, kurios apie 2 val. nakties stengėsi gesinti liepsną ir malšinti besiverčiančius juodus dūmus.

Laužo padarinius Neries krantinėje pavyko užfiksuoti ir jau išaušus rytui. „Vilijampolės parke, prie Neries krantinės didelė krūva sudegintų padangų. Gal žinote iš kur?“, – portalo klausė kaunietė.

Padangų laužas Neries krantinėje / Skaitytojos nuotr.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, apie 1.56 val. buvo gautas pranešimas, kad dega laužas. Atvykus užgesintos 8×8×2 m dydžio krūvoje degusios padangos.

Tiesa, antradienio vakarą skaitytoja dalijosi taip pat kiek neatsakingai kūrenamu Joninių laužu. „A. Šapokos gatvė. Ar normalu tokie laužai? Kai gamta perdžiūvusi?“, –piktinosi moteris.

Joninių laužas A. Šapokos gatvėje / Skaitytojos nuotr.

Pasak kaunietės, į įvykio vietą buvo iškviesti ugniagesiai, kurie įspėjo laužų kūrenimo entuziastus. „Laužas palaipsniui užgeso, viskas baigėsi gerai“.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro teigimu, padangų gaisro gesinimo darbai trunka ilgesnį laiką, nei įprasto gaisro ir net kai vizualiai nesimato degimo, padangos vis dar smilksta, į aplinkos orą skirdamos pavojingas sveikatai medžiagas.

Deginamos padangos išskiria visą puokštę cheminių medžiagų iš kurių kenksmingiausios yra benz(a)pirenas, benzenas, arsenas, švinas. Šias medžiagas žmonės gali ne tik įkvėpti, bet jos gali užteršti ir paviršinius vandenis, patekti į gruntą, nusėsti ant dar nenuimto derliaus.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad už netinkamą atsikratymą padangomis, jų išmetimą ar deginimą gresia ir administracinė atsakomybė bei baudos iki 1158 eurų, neskaitant žalos gamtai atlyginimo.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

43 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.

Naujausios žinios

Į pasieniečių pasalą pateko kontrabandą bandęs pranešti gyventojas

Braškių sezonas eina į pabaigą: perspėja, kad kainos gali kilti

Ramybės net mirusiems nėra – nuo kapo pavogtas antkapis

Į Barceloną atvyko Š. Jasikevičius: Kauną palikti sunku

Žydiškajai Kauno istorijai sužadinti surengs muzikinius pasirodymus visame mieste

Kyla problemų dėl Seimo narių padėjėjų atostogų: biudžetui tai gali būti nepakeliama

Po „BMW“ ir „Ford“ susidūrimo į Šilainius skubėjo visos specialiosios tarnybos

Skaitytojai praneša apie pavojingą kelio kliūtį Jonavos gatvėje

Vežėjai atskleidė, kaip po karantino pasikeitė keleivių išvykų planai

Pasivaikščiojimą Kamšos draustinyje praskaidrina žaismingos skulptūros (foto)