FNTT įtarimų 2,8 mln. eurų nuslėpimu galimai sulaukė Kauno prekybos tinklas „Krinona“

PC „Molas“ nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pirmadienį pranešė demaskavusi buitine technika bei grožio reikmenimis visoje Lietuvoje prekiavusią ir milijoninę apyvartą generavusią įmonę. Delfi šaltinių teigimu, mokesčių slėpimu įtariama įmonė galimai yra Kaune registruota UAB „Krinona“, valdanti buitinės technikos parduotuves „Krinona“ bei grožio prekių parduotuvių tinklą „Cascada“.

Delfi nuo pirmadienio ryto bando susisiekti su įmonės direktoriumi Mariumi Vasaičiu, tačiau nesėkmingai. Paskambinus įmonės bendruoju telefonu administratorė tikino, kad informacijos suteikti negali ir siūlė skambinti direktoriui.

Kaip pranešė FNTT, ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad visoje Lietuvoje 54 parduotuves turinti Kaune įregistruota įmonė, prekiaujanti buitine technika, namų apyvokos, parfumerijos, grožio ir kitomis prekėmis, nuo 2018 m. galimai į apskaitą neįtraukė 2,8 mln. eurų pajamų, neoficialiai išmokėjo per 1 mln. eurų atlyginimų ir valstybei padarė 1,3 mln. eurų žalą.

Gautais duomenimis, per 280 darbuotojų visoje Lietuvoje turintis prekybos tinklas atlyginimus „vokeliuose“ mokėjo daugiausia kasininkams ir vadybininkams.

Rekvizitai.lt duomenimis, įmonė „Krinona“ registruota Kaune, joje dirba 284 darbuotojai. Vadovas – Marius Vasaitis.

Išaiškinta, kad šios pajamos buvo įgytos naudojantis direktoriaus sukurtu nusikalstamu veikimo mechanizmu – vadybininkai pardavinėjo įmonės prekes be apskaitos dokumentų, o surinktos į apskaitą neįtrauktos lėšos buvo naudojamos darbo užmokesčiui „vokeliuose“ išmokėti. Šitaip iš viso išmokėta daugiau kaip 1 mln. eurų.

Kita gudri schema buvo naudojama be apskaitos dokumentų parduotoms prekėms nurašyti. Įmonės apyvarta per metus siekia apie 20 mln. eurų.

Sulaikyti du asmenys, jiems pareikšti įtarimai. Įmonės vadovas dėl nevaldomo elgesio kratų metu gali būti baudžiamas už pasipriešinimą pareigūnams ir jų nurodymų nevykdymą.Po sulaikymo įmonės vadovas paleistas už užstatą, įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės, apribota nuosavybė į įmonės ir asmeninį turtą, siekiantį 2,6 mln. eurų.

Daugiau naujienų galite skaityti čia.

26 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Gali būti reikalaujama atstatyti Žaliakalnyje pusiau nugriautą namą

Gidė R. Mikalavičienė: šioje Kauno bažnyčioje sustoja laikas

Raudondvaryje pareigūnams patikrinus automobilį – netikėtas radinys keleivės rankose

Kaune žuvo elektros instaliavimo darbus vykdęs darbuotojas

Nuo koronaviruso mirė dar 5 žmonės – dalies užsikrėtimo aplinkybės liko neišaiškintos

415 naujų koronaviruso atvejų – Kaune virusas plinta sporto centruose, gydymo įstaigose

Artėja laikas keisti padangas: šiais metais geriau nelaukti paskutinės dienos

Rinkimų savaitė nepraėjo be intrigų – policija pradėjo du ikiteisminius tyrimus

Susirgus Seimo nariui pradedamas epidemiologinis tyrimas: pranešė, kas turės izoliuotis

Praneša skaitytojai: Aleksoto-Vilijampolės rinkėjai turėjo prašyti praeivių pagalbos