G. Nausėda: po krizės šalis privalės vėl gyventi pagal pajamas | Kas vyksta Kaune

G. Nausėda: po krizės šalis privalės vėl gyventi pagal pajamas

BNS 2020/06/18 10:35
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Papildomas išmokas pensininkams, vaikams, dirbančių žmonių pajamų didinimą koronaviruso krizės metu parėmęs ar inicijavęs prezidentas Gitanas Nausėda sako, jog krizei pasibaigus šalis privalės vėl gyventi pagal pajamas. Kartu šalies vadovas perspėja, kad valstybės pinigai neturi būti švaistomi, todėl skaidrūs viešieji pirkimai ir korupcijos pažabojimas yra jo prioritetas.

„Telksime pastangas, kad Lietuvos mokesčių sistema būtų teisingesnė ir neaptarnautų konkrečių interesų grupių arba net asmenų reikmių. Tačiau net ir teisingiausia mokesčių sistema neužtikrins žmonėms oraus gyvenimo, kol bendro gėrio kūrimui skirti pinigai bus išparceliuojami ir iššvaistomi, o ne investuojami į ateitį“, – ketvirtadienį Seime skaitydamas pirmąjį metinį pranešimą sakė šalies vadovas.

Pasak G. Nausėdos, todėl jo prioritetas yra skaidrūs viešieji pirkimai ir korupcijos pažabojimas.

„Sėkmės atveju sutaupytume lėšas, kurias galėtume skirti sveikatos apsaugai, švietimui, pensijoms ir kitoms socialinėms reikmėms. Mes pateikėme svarstyti Viešųjų pirkimų ir Korupcijos prevencijos įstatymų projektus ir tai yra tik pradžia“, – kalbėjo prezidentas.

G. Nausėda priminė pastaruoju metu padažnėjusius korupcijos skandalus, kurie „yra neišvengiamas ligos gydymo etapas“. Kalbėdamas apie regionus, jis pabrėžė, kad regionų politika neveikia, dialogas su centrine valdžia silpnas, o centrinės valdžios nepasitikėjimas savivalda aukštas.

„Mūsų siūlomuose įstatymų projektuose atveriamos galimybės savivaldos institucijoms savarankiškai spręsti dėl taikomų viešųjų pirkimų organizavimo bei korupcijos prevencijos priemonių“, – kalbėjo šlies vadovas.

G. Nausėda per krizę parėmė 200 eurų vienkartines išmokas pensininkams, inicijavo 120 ir 200 eurų vienkartines išmokas vaikus auginančioms šeimoms, pasiūlė įstatymų projektus, numatančius 50 eurų didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) ir laikinai 5 proc. punktais sumažinti gyventojų pajamų mokestį (GPM) pajamoms, neviršijančioms trijų vidutinių darbo užmokesčių (apie 4 tūkst. eurų).

Seimas yra linkęs pritarti prezidento siūlymui padidinti NPD, tačiau valdantieji nepritaria GPM mažinimui. Šios iniciatyvos kritikai, tarp kurių yra ir finansų ministras Vilius Šapoka, teigia, kad GPM mažinimas nesumažins skurdo.

Savo ruožtu prezidentūros atstovai sako, kad šis pasiūlymas skurdo mažinti ir neturi, nes tai esą yra ekonomikos skatinimo, o ne socialinės politikos instrumentas.

Pernai G. Nausėda siūlė skirti papildomus 100 mln. eurų skurdui mažinti, šiuos pinigus generuojant sulėtinus su darbo pajamomis susijusių mokesčių mažinimą, kerpant lengvatą ūkininkų naudojamam dyzeliniam kurui ir labiau apmokestinant su darbo santykiais nesusijusias pajamas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA