Kauno rajono vaiko gerovės centrą „Gynia“ papuošė neofreska – Kas vyksta Kaune

Kauno rajono vaiko gerovės centrą „Gynia“ papuošė neofreska

Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Vaiko gerovės centre „Gynia“ vyko džiugi šventė – pristatyta menininko Tado Vincaičio-Plūgo dovana – meno kūrinys ant pastato sienos.

Legaliu paišymu ant sienos užsiimantis meistras kartu su centre gyvenančių vaikų pagalba per dvi savaites aerozoliniais dažais sukūrė didžiulį piešinį. Kaip rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime, ant sienos pavaizduota mergaitė, bijūnu puokšte dengianti savo veidą. Pastelinių spalvų neofreską puošia išpieštas simbolinis žodis „Ačiū“.

„Sumanymas piešinyje pavaizduoti padėką kilo savaime. Čia gyvena vaikai, kuriems reikia didelio palaikymo, ir dirba darbuotojai, kurie atiduoda visas pastangas jų gerovei užtikrinti. Todėl manau, kad už gyvenimiškas pamokas norisi vieni kitiems pasakyti ačiū, o aš tik tai iliustruoju“, – kūrinio idėją, užkoduotą piešinyje, atskleidė T. Vincaitis-Plūgas.

Freska ant vaiko gerovės pastato / Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas dėkodamas menininkui už dovanotą kūrinį pastebėjo, kad reikia mokėti džiaugtis mažais darbais, ypač kai juos žmonės daro atvira širdimi, neprašydami jokio atlygio. T. Vincaičiui-Plūgui meras įteikė simbolines Kauno rajono dovanas.

Neliko nepastebėtas ir prasmingas „Gynios“ direktorės Jurgitos Kupčinskienės darbas: „Džiaugiuosi, kad keičiantis vadovams, tęsiamos senos tradicijos, formuojamos naujos, su šypsena veide, užsidegimu mylėti bei globoti šiuos nuostabius vaikus, taip pat kuriami gražūs darbai“, – pastebėjo meras V. Makūnas.

Vaiko gerovės centro „Gynia“, kuriame teikiamos globos, ugdymo ir socialinės paslaugos be tėvų globos likusiems vaikams, direktorė J. Kupčinskienė teigė, kad šios dvi savaitės buvo turiningos tiek vaikams, tiek menininkui: „Mes visi gavome didelę dovaną – galimybę dalytis. Tadas dalijosi savo talentu, o mes viskuo, kuo galėjome. Jis tiesiog tarsi nusileido iš dangaus ir padovanojo gražų piešinį ant sienos.“

Neofreskų meistras šioje srityje – ne naujokas. Jau daugiau kaip 30 m. grafičiais besidominčiam Tadui unikaliais piešiniais teko pagražinti ne vieną objektą Lietuvoje ir už jos ribų. Kauno rajone menininkas jau yra papuošęs Karmėlavos lopšelio-darželio „Žilvitis“ kieme esančią sieną.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.