Nerami naktis Kaune: siautė stiprus vėjas, virto medžiai – Kas vyksta Kaune

Nerami naktis Kaune: siautė stiprus vėjas, virto medžiai

Skaitytojos nuotr.

Ugniagesiai gelbėtojai penktadienio naktį daugiau kaip 40 kartų vyko šalinti škvalo ant kelių nuverstų medžių, daugiausia – Rytų ir Vidurio Lietuvoje. Tiesa, pasak sinoptikų, karščiai ir audros po truputį turėtų atsitraukti.

„Nuo vakar vakaro iki 6 val. ryto ugniagesiai gelbėtojai 44 kartus vyko šalinti nuverstų medžių nuo važiuojamosios kelio dalies“, – BNS penktadienio rytą sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas.

Anot pareigūno, daugiausia iškvietimų buvo Vilniaus (15), Utenos (11) ir Kauno apskrityse (9).

Portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai taip pat dalijosi audringos nakties vaizdas Kauno rajone, Kačerginėje bei Rokuose.

Karščiai ir audros traukiasi

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šiandien šalyje bus nepastoviai debesuota. Po šiltos nakties temperatūra greitai kops į viršų ir tvankią popietę daugelyje vietovių sieks 24–27, pietiniuose rajonuose 28–29 laipsnius šilumos.

Dėl tokios šilumos ir gana didelio oro drėgnumo vėl bus palankios sąlygos vystytis galingiems kamuoliniams debesims, kurie įdienojus tai šen, tai ten prapliups liūtimis, dundės perkūnija, kai kur gali kilti škvalas. Vėjas pūs iš šiaurės rytų, 7–12 m/s, škvalo metu gūsiai sieks 15–18 m/s.

Šeštadienio naktį Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas. Tamsiuoju paros metu ir dar lėtai slinkdamas smarkių audrų jis neturėtų sukelti. Vietomis, didesnė tikimybė rytiniuose ir pietiniuose rajonuose, trumpai palis, iš vakaro griaudės perkūnija. Vėjas šiaurės rytų, vidutinio stiprumo. Temperatūra dar nekris žemiau 14–19 laipsnių.

Nerami naktis Kaune / Skaitytojos nuotr.

Šeštadienio dieną pūs smarkokas šiaurės rytų vėjas. Šiaurinėje šalies pusėje jau bus gana saulėta, sausa, gaivu ir lietuviškai šilta – apie 21–23 laipsnius šilumos. Pietiniuose rajonuose dar laikysis daug debesų, vietomis trumpai palis, o temperatūra svyruos tarp 23–26 laipsnių šilumos.

Sekmadienio naktį lietaus tikimybė nedidelė. Vėjas šiaurės rytų, rytų, vidutinio stiprumo. Temperatūra pragiedrėjus pažemės iki 10–15 laipsnių šilumos. Deja, dieną iš rytų priartės nedidelis Juodosios jūros ciklonas. Daugės debesų, rytiniuose rajonuose palis, vietomis tikėtina ir perkūnija. Šiaurės rytų vėjas sustiprės iki 7–12 m/s. Rytiniuose rajonuose oras spės sušilti tik iki 19–21 laipsnio, o vakarinėje šalies pusėje dar palepins 22–24 laipsnių šiluma.

Ateinančios savaitės pradžioje mūsų orus lems jau minėtas Juodosios jūros ciklonas. Protarpiais lis, intensyviau pirmadienį. Vėjas bus besikeičiančios krypties, nestiprus. Temperatūra naktimis kris iki 9–14 laipsnių šilumos, dienomis neviršys 16–22 laipsnių.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.