Ketvirtas įžūliu nusikaltimu greitkelyje įtariamas vyras dienas leis už grotų

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apylinkės teismas patenkino prokuroro prašymą ir maksimaliam trijų mėnesių terminui paskyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą Ž. J. Šis kartu su kitais trimis asmenimis įtariamas plėšimu panaudojant šaunamąjį ginklą.

Kaip skelbiama Kauno apylinkės teismo pranešime, iš byloje esančių duomenų – paties įtariamojo ir kitų proceso dalyvių parodymų, objektų apžiūros protokolų ir kitos ikiteisminio tyrimo medžiagos – manytina, jog įtarimas dėl sunkaus nusikaltimo padarymo Ž. J. pareikštas pagrįstai. Kardomoji priemonė paskirta nustačius du jos skyrimo pagrindus.

Teismas nutartyje pažymėjo, jog įtariamojo Lietuvos Respublikoje nesaisto jokie tamprūs darbiniai, šeiminiai, socialiniai ryšiai, o Ž. J. atvykimas į policijos įstaigą paskelbus jo paiešką vertintinas ne kaip geranoriškas siekis padėti tyrimui, o kaip neišvengiamas sulaikymo pasekmių suvokimas. Todėl teismas konstatavo, jog būdamas laisvėje ir suvokdamas gresiančios atsakomybės bei realios laisvės atėmimo bausmės neišvengiamumą, įtariamasis bėgs (slėpsis) nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo.

Teismas šią kardomąją priemonę paskyrė nustatęs ir tai, kad būdamas laisvėje Ž. J. gali ir toliau gali daryti naujus, įstatyme numatytus, nusikaltimus, kadangi jo vaidmuo darant inkriminuojamą nusikaltimą buvo aktyvus. Teismo duomenimis, plėšimo metu Ž. J. panaudojo neteisėtai laikomą šaunamąjį ginklą. Be to, asmuo praeityje buvo teistas, todėl pagrįstai manytina, kad įtariamojo galimai padarytas nusikaltimas yra neatsitiktinis elgesys.

Įtariamajam Ž. J. kardomoji priemonė – suėmimas – paskirta trijų mėnesių terminui, kadangi švelnesnėmis kardomosiomis priemonėmis negalima pasiekti Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso numatytų tikslų, užtikrinti įtariamojo dalyvavimo procese, netrukdomo ikiteisminio tyrimo, bylos nagrinėjimo bei nuosprendžio įvykdymo ir užkirsti kelią naujoms nusikalstamoms veikoms daryti.

Šią nutartį suimtasis ir jo gynėjas per 20 dienų gali apskųsti Kauno apygardos teismui.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad aptariamas nusikaltimas įvykdytas gegužės 18 d. Pirmadienio popietę į gydymo įstaigą Vilniuje kreipėsi ir buvo paguldytas 1965 m. gimęs vyras.

Tą pačią dieną, apie 13.30 val., kelyje KlaipėdaKaunas, ties Kauno rajone esančiu Babtų kaimu į jo vairuojamo automobilio galą atsitrenkė automobilis „Škoda“, o iš priekio kelią užblokavo automobilis „Volkswagen Passat“.

Iš automobilių išlipę keturi asmenys, prisistatę Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnais, ištraukė vyrą iš automobilio, sumušė bei kelis kartus šalia iššovė daiktu, panašiu į pistoletą. Užpuolikai pagrobė mobiliojo ryšio telefoną, pinigus ir dokumentus, auksinį laikrodį, kuprinę su daiktais.

Patirtus nuostolius verslininkas iš sostinės įvertino 17 260 eurų. Pasak liudininkų, vyrą bandyta pagrobti, tačiau jam pavyko pasipriešinti užpuolikams.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Stato kitokios ateities pamatus: M. Kalnietis suka į futbolą

Nauja Kauno oro uosto priešgaisrinė technika - kaip iš fantastinio filmo

Pirmąjį interviu davęs naujasis „Žalgirio“ treneris papasakojo, kas laukia komandos ateinantį sezoną

Mirė žurnalistikos ir viešųjų ryšių guru A. Katkevičius

Aleksote jau zuja statybininkai: prikeltoje gamykloje sukurs 700 darbo vietų

Vyriausybė pasiryžusi griežtinti tabako kontrolės įstatymą

Perspėja kauniečiai: prie judrios sankryžos ant gatvės sėdi žmogus (papildyta)

S. Skvernelis: nauji saugumo kriterijai priklausytų nuo gyvenamosios vietos

Pradedama Žaliakalnio viaduko rekonstrukcija: bus draudžiamas transporto judėjimas

Net 14 Birštono apgyvendinimo įstaigų kviečia nemokamai ilsėtis medikus