Ketvirtas įžūliu nusikaltimu greitkelyje įtariamas vyras dienas leis už grotų – Kas vyksta Kaune

Ketvirtas įžūliu nusikaltimu greitkelyje įtariamas vyras dienas leis už grotų

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Kauno apylinkės teismas patenkino prokuroro prašymą ir maksimaliam trijų mėnesių terminui paskyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą Ž. J. Šis kartu su kitais trimis asmenimis įtariamas plėšimu panaudojant šaunamąjį ginklą.

Kaip skelbiama Kauno apylinkės teismo pranešime, iš byloje esančių duomenų – paties įtariamojo ir kitų proceso dalyvių parodymų, objektų apžiūros protokolų ir kitos ikiteisminio tyrimo medžiagos – manytina, jog įtarimas dėl sunkaus nusikaltimo padarymo Ž. J. pareikštas pagrįstai. Kardomoji priemonė paskirta nustačius du jos skyrimo pagrindus.

Teismas nutartyje pažymėjo, jog įtariamojo Lietuvos Respublikoje nesaisto jokie tamprūs darbiniai, šeiminiai, socialiniai ryšiai, o Ž. J. atvykimas į policijos įstaigą paskelbus jo paiešką vertintinas ne kaip geranoriškas siekis padėti tyrimui, o kaip neišvengiamas sulaikymo pasekmių suvokimas. Todėl teismas konstatavo, jog būdamas laisvėje ir suvokdamas gresiančios atsakomybės bei realios laisvės atėmimo bausmės neišvengiamumą, įtariamasis bėgs (slėpsis) nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo.

Teismas šią kardomąją priemonę paskyrė nustatęs ir tai, kad būdamas laisvėje Ž. J. gali ir toliau gali daryti naujus, įstatyme numatytus, nusikaltimus, kadangi jo vaidmuo darant inkriminuojamą nusikaltimą buvo aktyvus. Teismo duomenimis, plėšimo metu Ž. J. panaudojo neteisėtai laikomą šaunamąjį ginklą. Be to, asmuo praeityje buvo teistas, todėl pagrįstai manytina, kad įtariamojo galimai padarytas nusikaltimas yra neatsitiktinis elgesys.

Įtariamajam Ž. J. kardomoji priemonė – suėmimas – paskirta trijų mėnesių terminui, kadangi švelnesnėmis kardomosiomis priemonėmis negalima pasiekti Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso numatytų tikslų, užtikrinti įtariamojo dalyvavimo procese, netrukdomo ikiteisminio tyrimo, bylos nagrinėjimo bei nuosprendžio įvykdymo ir užkirsti kelią naujoms nusikalstamoms veikoms daryti.

Šią nutartį suimtasis ir jo gynėjas per 20 dienų gali apskųsti Kauno apygardos teismui.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad aptariamas nusikaltimas įvykdytas gegužės 18 d. Pirmadienio popietę į gydymo įstaigą Vilniuje kreipėsi ir buvo paguldytas 1965 m. gimęs vyras.

Tą pačią dieną, apie 13.30 val., kelyje Klaipėda–Kaunas, ties Kauno rajone esančiu Babtų kaimu į jo vairuojamo automobilio galą atsitrenkė automobilis „Škoda“, o iš priekio kelią užblokavo automobilis „Volkswagen Passat“.

Iš automobilių išlipę keturi asmenys, prisistatę Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnais, ištraukė vyrą iš automobilio, sumušė bei kelis kartus šalia iššovė daiktu, panašiu į pistoletą. Užpuolikai pagrobė mobiliojo ryšio telefoną, pinigus ir dokumentus, auksinį laikrodį, kuprinę su daiktais.

Patirtus nuostolius verslininkas iš sostinės įvertino 17 260 eurų. Pasak liudininkų, vyrą bandyta pagrobti, tačiau jam pavyko pasipriešinti užpuolikams.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.