Kliūčių ruožu tapusią Kuršių gatvę įveikti pavyko ne visiems | Kas vyksta Kaune

Kliūčių ruožu tapusią Kuršių gatvę įveikti pavyko ne visiems

„Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Pirmadienio pavakarę Kauną nuplovus vasariškam lietui, bene labiausiai kliuvo Šilainiams. Itin smarkiai užsemta šiaurinę šio mikrorajono dalį juosianti Kuršių gatvė – kai kuriems vairuotojams čia teko sukti atgal.

Tik prasidėjus liūčiai, užtvindyta Kuršių gatvės dalis ties Jotvingių gatvės sankryža, didžiules balas vairuotojams teko įveikti ir ties stotele „Kuršių g.“, tačiau bene problemiškiausia vieta tapo gatvės atkarpa po Žemaičių plento viaduku.

Kai kurie nusprendė nerizikuoti

Po tiltu subėgęs lietaus vanduo lengvųjų automobilių ratus sėmė praktiškai iki viršaus. Visgi nemažai vairuotojų keldami dideles bangas nepabūgo lįsti po tiltu, tarp jų – ir balą įveikęs pavežėjimo paslaugų „Bolt“ automobilis su keleiviu.

Ryžtingiau šlapiame išbandyme jautėsi visureigių savininkai, nors kai kurie visgi suko kiek aukščiau virš važiuojamosios dalies pakilusiu šaligatviu. Už tai, „Kas vyksta Kaune“ žiniomis, pravažiavus pusę po viaduku plytinčio „ežero“ atbuliniu stumtis teko 57G maršruto elektriniam autobusui – vairuotojas nusprendė, kad bala per gili.

Tuo tarpu viduryje užsemtos gatvės įstrigusius nelaimėlius ėmėsi gelbėti ant keturračio šokęs vyras iš čia pat veikiančio autoserviso. Kiti gi, nusimetę batus, braidžiojo ieškodami pamestų valstybinės registracijos numerių.

Darbininkai užtruko spūstyse

Bendrovės „Kauno vandenys“ generalinis direktorius Ramūnas Šulskus „Kas vyksta Kaune“ sakė, jog darbininkų brigados išsiųstos į problemines miesto vietas. Bėda, kad „Kauno vandenų“ personalas Pramonės prospekte strigo spūstyse – nuvažiuoti iš Chemijos gatvėje esančios bendrovės bazės į Šilainius pasirodė esą itin sudėtinga.

„Eismas kemšasi visame mieste, tikriausiai, dėl incidento Taikos prospekte. (…) Ką tik kalbėjau su Technikos direktoriumi, ketinu pats netrukus apžiūrėti ir įvertinti situaciją Šilainiuose. Gali būti, kad užsineša lietaus surinkimo šulinėliai. Žinoma, iškrito ir neįprastai didelis kiekis lietaus, toks intensyvumas kone tropinis“, – apie 19.30 val. komentavo R. Šulskus.

[susije_video kurie=”1″]

Pasako jo, „Kauno vandenų“ specialistai jau žino daubose Kuršių gatvėje, Žemaičių plente ties „Oaze“ linkus kauptis vandenį. Įmonės generalinis direktorius patikino, kad į miestą išsiųstos visos pajėgos, o karščiausias taškas dabar yra būtent Šilainiai.

„Aptariamoje Kuršių gatvėje atkarpoje lietaus nuotekų tinklai pastaruoju metu tvarkyti nebuvo, tačiau pokštaudami groteles užkišdavo vaikai ir užsidirbdavo pinigų pravesdami pro užlietą atkarpą. Nemanau, kad dabar taip yra. Esame pasižymėję kelis probleminius taškus, toje Šilainių vietoje jau turime planų kiek rekonstruoti lietaus tinklus“, – kalbėjo R. Šulskus.

Apie 20 val. jis patikslino, kad lietaus nuotekų surinkimo grotelės buvo užneštos žole ir lapais – darbininkams juos pašalinus, vandens lygis ėmė žemėti. Gatvė netrukus turėtų būti pravažiuojama.

Gelbėti gyvybių neteko

Prapliupus smarkiam lietui, ekstremalių situacijų, kuriose būtų reikėję ugniagesių pagalbos, visgi, išvengta. Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Operacinio vadovavimo skyriaus specialistas „Kas vyksta Kaune“ nurodė, kad vandens pribaigtus automobilius iš balų įprastai traukia techninės pagalbos transportas, kurį iškviečia policija arba patys vairuotojai.

Ant kojų ugniagesiai šoktų, jeigu grėstų pavojus žmogaus gyvybei, kitų eismo dalyvių saugumui. Pirmadienio vakarą, pašnekovo duomenimis, tokių incidentų neužfiksuota.

Visoje apskrityje praūžus škvalui, prireikė šalinti nuo kelio nuvirtusius medžius, fiksuoti pranešimai apie nutrauktus elektros laidus. Rimtesnių iškvietimų negauta.

Eismą kaustė balos ir nutrūkę troleibusų laidai

Pirmadienio pavakarę sunkiai įveikiamas buvo ir A1-A5 kelių transporto mazgas atvažiuojantiems nuo Akademijos ir sukantiems Klaipėdos kryptimi. Skaitytojų žiniomis, užsemta tyvuliavo Panerių gatvė netoli Kleboniškio tilto.

Anot kauniečių, valtelė būtų pravertusi ir Šiaurės prospekte, o Taikos prospekte automobiliai tebestojo dėl popiet ties Basanavičiaus alėja nutrauktų troleibuso kontaktinio tinklo laidų. Čia pareigūnai reguliavo eismą.

[susije_video kurie=”2″]

Be to, pirmadienį Kauną užklupo stipri kruša, golfo kamuoliuko dydžio ledų gabalais bombardavusi Šilainių ir Vilijampolės mikrorajonus.

Portalas primena, kad automobiliui įvažiavus į vandens apsemtą kelio ruožą ir per oro siurbimo angą patekus kad ir nedideliam kiekiui vandens, gali įvykti hidrosmūgis. Varikliui tokiomis aplinkybėmis staiga užgesus ir nuaidėjus smūgio garsui, savininkams dažniausiai reikia ruoštis kapitaliniam remontui.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA