Kauno viešasis transportas grąžina įlipimą pro priekines duris – Kas vyksta Kaune

Kauno viešasis transportas grąžina įlipimą pro priekines duris

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Įlipimas pro priekines duris visada garsiai aptariamas. Nuomonę šiuo klausimu turi bene kiekvienas keleivis.

Į transportą Kaune lipsime tik pro priekines duris

Jau rytoj, birželio 8 d., visi Kaune važiuojantys keleiviai miesto autobusais ir troleibusais galės lipti į transportą tik pro priekines duris. Ši tvarka buvo atšaukta kovo viduryje, įvedus karantiną, o keleiviams buvo leidžiama įlipti tik pro vidurines ir galines transporto duris.

Džiugina ir tai, kad miestiečiai jau sugrįžo į viešąjį transportą. Šiuo metu stebimas dienos keleivių srautas jau gali būti lyginamas su praėjusios vasaros vežtais keleivių skaičiais. Tarp keleivių vis dar mažai studentų ir moksleivių. Tačiau tai būdinga visoms vasaroms ir atostogoms.

Esant mažesniam keleivių srautui žymiai lengviau keisti nusistovėjusias tvarkas. Kartu su įlipimu pro priekines duris, keleiviai galės įsigyti popierinį bilietą iš vairuotojų. Nors elektroniniai bilietai ženkliai pigesni ir suteikia teisę persėsti, galimybė užmokėti už važiavimą transporte keleiviui, neturėjusiam progos apsirūpinti bilietais iš anksto, labai patogi.

Karantino metu žmonės aktyviai pirko elektroninio bilieto korteles. Kiti išmoko naudotis mobiliąja programėle ir telefonu pažymi bilietą. Išduotų el. kortelių ir programėlės „Žiogas“ naujų naudotojų skaičius, anot UAB „Kauno autobusai“ specialistų sparčiai didėjo.

Daugiau „žiogų“, daugiau ir „zuikių“

Nors viešojo transporto kainos Kaune žemiausios visame regione, reikia pripažinti, kad pastaruoju metu nesąžiningų ir nenorinčių ar negalinčių sumokėti keleivių Kauno transporte padaugėjo. Keleiviams, važiavusiems be bilieto, surašytų protokolų skaičius beveik padvigubėjo.

Galima daryti prielaida, kad dalis naudojasi mažesne kontrole įlipant į transportą. Tačiau tikėtina, kad kiti nepažymi bilieto, nes neturėjo galimybės jo įsigyti. Ypač šie keleiviai turėtų apsidžiaugti sugrąžinama tvarka ir galimybe įsigyti bilietą už grynuosius iš vairuotojo.

Daugiau tvarkos

Svarus argumentas už įlipimo pro priekines duris tvarką visada buvo galimybė vairuotojui papildomai kontroliuoti įlipančius. Keleivių ir bagažo vežimo taisyklės leidžia važiuoti tik švariems ir blaiviems keleiviams. Taigi vairuotojai taip gali geriau rūpintis visų keleivių komfortu. Vairuotojai taip pat gali įsitikinti, kad keleiviai pažymi bilietus. Negalintys pažymėti elektroninio, turi įsigyti bilietą iš vairuotojo.

Bilietų pardavimas – papildoma vairuotojo pareiga. Bilietų pardavimas gali užimti nemažai laiko. Todėl visuomet keleivių buvo prašoma duoti pinigus už bilietą be grąžos. Grynieji pinigai – nėra pats švariausias daiktas, todėl, pasak UAB „Kauno autobusai“ atstovo siekiama, kad jais atsiskaitoma būtų kaip įmanoma rečiau.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad ketinantys pirkti bilietą iš vairuotojo, turėtų praleisti kitus keleivius ir stengtis įlipti pro priekines duris paskutiniai, neužstodami kelio kitiems keleiviams, kurie elektroninius bilietus pažymi greitai ir pirmi gali praeiti iki galinių laisvų vietų. Tiek tereikia, kad visų kelionės viešajame transporte būtų malonesnės.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA