Kartą Kaune gyveno… Modestas Patašius: pasivaikščiojimas po Kauno senamiestį

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Portalas „Kas vyksta Kaune“ tęsia pokalbius su kauniečiais apie jų vaikystės ir jaunystės Kauną. Šios dienos pašnekovas, žinomas fotomenininkas Modestas Patašius tiesioginio interviu metu pasakoja apie Kauno senamiestį, koks jis buvo beveik prieš daugiau kaip 50 metų ir dalinasi koronaviruso karantino metu kilusiomis mintimis.

Kauno fotožurnalistui Modestui Patašiui šiemet buvo įteiktas medalis „Už nuopelnus žurnalistikai“ – už svarų indėlį ginant, plėtojant spaudos ir žodžio laisvę, indėlį į Lietuvos žurnalistikos istoriją ir už žurnalisto profesinio vardo stiprinimą bei garsinimą asmeniniu pavyzdžiu.

1991 m. sausio 13-osios naktį, sovietų kariams užėmus Lietuvos radijo ir televizijos pastatus Vilniuje, transliaciją perėmė Kauno redakcija. Modestas pirmasis 1991-ųjų sausio 13-osios naktį prabilo Kauno TV eteryje. Tuo metu jis dirbo radijo žurnalistu, tačiau tą naktį budėjus redakcijoje akimirksniu teko priimti sprendimą tapti televizijos vedėju karo sąlygomis.

M. Patašius tiesioginio interviu metu pasakoja apie savo vaikystės namus, kurių vietoje šiandien stovi „IKI“ parduotuvė, apie prie Neries veikusį paplūdimį, kuriame degindavosi to meto kauniečiai, apie senąją miesto autobusų stotį, turgaus aikštę, vaikystės žaidimus ir pirmas sudėtingas patirtis Kauno pilies griuvėsiuose.

Modestas gražiausias šio meto Kauno senamiesčio vietas vadina savo vaikystės džiunglėmis ir sako čia patyręs vienus stipriausių savo išgyvenimų – susidūrimą su mirtimi. Jo vaikystės prisiminimuose Kauno senamiestis išlieka zona, kurioje gyveno daug asocialių žmonių, vyko viešos orgijos, o kartais – net egzekucijos. „Nebūdavo vasaros be lavonų“, – liūdnai sako M. Patašius. Pasak jo, sovietinė milicija į šią zoną beveik neužsukdavo.

M. Patašius pasakoja apie Kauno senamiestį, kokio jau nebeliko, nes jo vaikystės namai – nugriauti. Senamiestyje nebeliko ir daugybės kitų namų, kurių vietoje dabar darniai juda transportas. O Medesto vaikystėje čia žydėjo sodai ir driekėsi daržai, jis ir pats namų kieme augino triušius.

Drauge pasivaikščiokime po Kauną M. Patašiaus siūlomu maršrutu Jonavos g. „IKI“ – „Žemyn upe“ – Žydų ligoninė – Kauno pilis – Maronio gimnazija – Šv. Sakramento bažnyčia – tiesiogiai portale „Kas vyksta Kaune“ (KVK).

KVK transliacijos pokalbio su M. Patašiumi vedėja – kaunietė žurnalistė Brigita Sabaliauskaitė. Video turinį transliacijai parengė žurnalistas Dominykas Biržietis. Transliacijos vadovas – Vaidas Pilkauskas.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Tragiški įvykiai Lampėdžio ežere nesibaigia: tokios kruvinos vasaros dar nebuvo (foto)

Policija ieško „drąsuolio“: trenkė apsaugos darbuotojui, pasiuntė velniop ir pabėgo

Vyriausybė leido atvykti per 40 užsieniečių, kurie atliks būtinus darbus

Užfiksuotas Denge karštligės atvejis Kaune: patarimai keliaujantiems po egzotines šalis

Nužudytas asmuo galimai sukėlė naują koronaviruso plitimo bangą

Kartą Kaune gyveno... H. Vaitiekūnas: pasivaikščiojimas po Laisvę ir Šančius

Iš pareigų atleidžiamas Kelių direkcijos vadovas V. Andrejevas (papildyta)

FNTT pakratė šešėlinius prekeivius, mėsos laikymo sąlygos nustebino (foto, video)

Naujausi duomenys: Lietuvoje užfiksuoti 3 koronaviruso atvejai ir dar viena mirtis

Už savivalę V. Matijošaičio Kačiūniškės dvare bauda Valstybei vis dar nesumokėta