Kartą Kaune gyveno… Modestas Patašius: pasivaikščiojimas po Kauno senamiestį – Kas vyksta Kaune

Kartą Kaune gyveno… Modestas Patašius: pasivaikščiojimas po Kauno senamiestį

Kaunoaleja.lt nuotr.

Portalas „Kas vyksta Kaune“ tęsia pokalbius su kauniečiais apie jų vaikystės ir jaunystės Kauną. Šios dienos pašnekovas, žinomas fotomenininkas Modestas Patašius tiesioginio interviu metu pasakoja apie Kauno senamiestį, koks jis buvo beveik prieš daugiau kaip 50 metų ir dalinasi koronaviruso karantino metu kilusiomis mintimis.

Kauno fotožurnalistui Modestui Patašiui šiemet buvo įteiktas medalis „Už nuopelnus žurnalistikai“ – už svarų indėlį ginant, plėtojant spaudos ir žodžio laisvę, indėlį į Lietuvos žurnalistikos istoriją ir už žurnalisto profesinio vardo stiprinimą bei garsinimą asmeniniu pavyzdžiu.

1991 m. sausio 13-osios naktį, sovietų kariams užėmus Lietuvos radijo ir televizijos pastatus Vilniuje, transliaciją perėmė Kauno redakcija. Modestas pirmasis 1991-ųjų sausio 13-osios naktį prabilo Kauno TV eteryje. Tuo metu jis dirbo radijo žurnalistu, tačiau tą naktį budėjus redakcijoje akimirksniu teko priimti sprendimą tapti televizijos vedėju karo sąlygomis.

M. Patašius tiesioginio interviu metu pasakoja apie savo vaikystės namus, kurių vietoje šiandien stovi „IKI“ parduotuvė, apie prie Neries veikusį paplūdimį, kuriame degindavosi to meto kauniečiai, apie senąją miesto autobusų stotį, turgaus aikštę, vaikystės žaidimus ir pirmas sudėtingas patirtis Kauno pilies griuvėsiuose.

Modestas gražiausias šio meto Kauno senamiesčio vietas vadina savo vaikystės džiunglėmis ir sako čia patyręs vienus stipriausių savo išgyvenimų – susidūrimą su mirtimi. Jo vaikystės prisiminimuose Kauno senamiestis išlieka zona, kurioje gyveno daug asocialių žmonių, vyko viešos orgijos, o kartais – net egzekucijos. „Nebūdavo vasaros be lavonų“, – liūdnai sako M. Patašius. Pasak jo, sovietinė milicija į šią zoną beveik neužsukdavo.

M. Patašius pasakoja apie Kauno senamiestį, kokio jau nebeliko, nes jo vaikystės namai – nugriauti. Senamiestyje nebeliko ir daugybės kitų namų, kurių vietoje dabar darniai juda transportas. O Medesto vaikystėje čia žydėjo sodai ir driekėsi daržai, jis ir pats namų kieme augino triušius.

Drauge pasivaikščiokime po Kauną M. Patašiaus siūlomu maršrutu Jonavos g. „IKI“ – „Žemyn upe“ – Žydų ligoninė – Kauno pilis – Maronio gimnazija – Šv. Sakramento bažnyčia – tiesiogiai portale „Kas vyksta Kaune“ (KVK).

KVK transliacijos pokalbio su M. Patašiumi vedėja – kaunietė žurnalistė Brigita Sabaliauskaitė. Video turinį transliacijai parengė žurnalistas Dominykas Biržietis. Transliacijos vadovas – Vaidas Pilkauskas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.