Į korupcijos skandalą įsivėlusiems „Kauno tiltams“ – stambus užsakymas uostamiestyje

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pagrindinį įvažiavimą į Klaipėdą – miesto Baltijos prospektą – už 30,5 mln. eurų rekonstruos kelių ir tiltų statybos bendrovė „Kauno tiltai“. Pagal ketvirtadienį pasirašytą sutartį darbai prasidės rudenį ir truks pustrečių metų.

Anot Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, prospekto rekonstrukcija yra svarbi ne tik uostamiesčiui, bet visai Lietuvai.

„Pagrindinio įvažiavimo į Klaipėdą projekto įgyvendinimas aktualus ne tik uostamiesčiui, bet ir visai Lietuvai, nes tai yra strategiškai svarbi jungtis su miestu ir uostu“, – Klaipėdos savivaldybės pranešime sakė V. Grubliauskas.

„Kauno tiltai“ rekonstruos Šilutės plento dalį nuo Dubysos gatvės iki pietinio įvažiavimo į prekybos centrą „Banginis“, Baltijos prospekto ruožą nuo „Sostenos“ automobilių salono iki žiedinės Jakų sankryžos bei pastatys dvi estakadas – jos sujungs Vilniaus plentą su Baltijos prospektu.

Vykstant darbams, eismo Jakų žiedu uždaryti neketinama, tačiau iš trijų juostų gali būti leidžiama važiuoti tik viena.

„Kauno tiltai“, pasiūlę mažesnę kainą nei preliminari projekto vertė (36 mln. eurų), buvo paskelbti konkurso laimėtojais. Įmonės pasiūlymas buvo ekonomiškai naudingiausias, nors pagal kainą jis buvo tik trečias.

Portalas „Kas vyksta Kaune“ primena, jog korupcijos byloje antradienį sulaikytas ir bendrovės „Kauno tiltai“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Aldas Rusevičius.

Viešųjų pirkimų portale paskelbtoje ataskaitoje nurodoma, kad mažiausią kainą pateikė įmonė „YIT Lietuva“ (29,859 mln. eurų), tačiau pasiūlymų eilėje ji liko trečia. „Tilstos“ konsorciumo pasiūlymas (beveik 30,4 mln. eurų) liko antroje vietoje.

Latvijos „LNK Industries“ pasiūlė darbus atlikti už 31,888 mln. eurų, „Panevėžio keliai“ – už 35,99 mln. eurų, Latvijos A.C.B. konsorciumas – už 41,765 mln. eurų.

Baltijos prospekto rekonstrukcija yra vienas iš prioritetinių Susisiekimo ministerijos darbų – pernai patvirtintoje 2020 metų Kelių priežiūros ir plėtros programoje (KPPP) šiam ruožui, „Megos“ transporto mazgui Kaune, Liepkalnio sankryžos Vilniuje bei valstybinės ir vietinės reikšmės žvyrkelių asfaltavimui buvo skirta 145 mln. eurų.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Situacija Šančiuose kartojasi: galimai užterštos nuotekos vėl teka į Nemuną

Tragiški įvykiai Lampėdžio ežere nesibaigia: tokios kruvinos vasaros dar nebuvo (foto)

Policija ieško „drąsuolio“: trenkė apsaugos darbuotojui, pasiuntė velniop ir pabėgo

Vyriausybė leido atvykti per 40 užsieniečių, kurie atliks būtinus darbus

Užfiksuotas Denge karštligės atvejis Kaune: patarimai keliaujantiems po egzotines šalis

Nužudytas asmuo galimai sukėlė naują koronaviruso plitimo bangą

Kartą Kaune gyveno... H. Vaitiekūnas: pasivaikščiojimas po Laisvę ir Šančius

Iš pareigų atleidžiamas Kelių direkcijos vadovas V. Andrejevas (papildyta)

FNTT pakratė šešėlinius prekeivius, mėsos laikymo sąlygos nustebino (foto, video)

Naujausi duomenys: Lietuvoje užfiksuoti 3 koronaviruso atvejai ir dar viena mirtis