Naujo būsto ieškantiems kauniečiams – patarimai, kaip išsirinkti geriausią

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pradėjus dairytis naujo būsto, tenka gerokai pasukti galvą dėliojantis prioritetus, derinant norus, poreikius ir galimybes. Pastaraisiais metais sparčiai didėjant nekilnojamojo turto pasiūlai, rinktis tikrai yra iš ko, o, kad savo pasirinkimu netektų nusivilti, ilgus metus Kaune dirbančios bendrovės „Norvegijos kontaktai“ ekspertai pataria, į ką būtina atkreipti dėmesį renkantis naujus namus.

Kodėl nauja statyba?

Kaip rodo naujausi rinkos tyrimų rezultatai, populiariausias nekilnojamojo turto pirkėjų Kaune pasirinkimas yra naujos statybos 2-4 kambarių A+ klasės butai bei
kotedžai. Ir tai nestebina: pastaruoju metu kainų atotrūkis tarp naujos statybos butų ar kotedžų ir senos statybos būsto nėra itin didelis.

Negana to, paprastai už gerokai mažesnę kainą įsigytas senos statybos būstas reikalauja kapitalinio remonto, kurį atlikti reikia ne tik laiko, bet ir nemenkos sumos pinigų. Ką jau kalbėti apie kiekvieną mėnesį laukiančias didesnes išlaidas mokesčiams.

O kur dar automobilių parkavimo vietos, tampančios tikru galvos skausmu šiuolaikiniuose miestuose: daugiabučių rajonuose žaliąsias zonas išstumia automobiliai, o po darbų grįžę gyventojai priversti sukti ratus aplink rajoną, ieškodami laisvos vietos pasistatyti savo transporto priemonę. Arba rinktis privačias automobilių stovėjimo aikšteles, iki kurių tenka nemažai žingsniuoti ir kurios papildomai kainuoja.

Štai kodėl naujus būstus statančios bendrovės, puikiai žinodamos šiuos varginančius senųjų Kauno miesto mikrorajonų trūkumus, stengiasi užtikrinti visapusišką komfortą naujuose uždaruose kvartaluose jų būstus pasirinkusiems gyventojams.

Vienas tokių statytojų – UAB „Norvegijos kontaktai“, jau penkiolika metų sėkmingai dirbanti Kaune. Įmonė pabrėžia, kad šiandien norint įtikti pirkėjams nepakanka vien gražaus, gero kokybės namo. Klientams aktualu privatumas, saugi ir maloni kaimynystė, sutvarkyta aplinka, patogus susisiekimas, automobilių parkavimo vietos.

Statybų bendrovė „Norvegijos kontaktai“ / Organizatorių nuotr.

Žmonės kruopščiai vertina gyvenamąją vietą, kur galės leisti laisvalaikį, išeiti pasivaikščioti, domisi, kokios lankytinos vietos bus greta naujųjų namų. Jaunoms šeimoms itin aktualu susisiekimas, mokyklos, darželiai, na ir, žinoma, ekonomiškas bei kokybiškas būstas, kurio išlaikymas nereikalautų kiekvieną mėnesį didelių išlaidų sąskaitoms padengti.

Jei visos šios sąlygos tinka, klientai nedvejodami renkasi naujos statybos butus, kotedžus su daline arba pilna apdaila, arba dar tik statomą namą ir patys dalyvauja statybų procese.

Į ką būtina atkreipti dėmesį?

Nusprendėte įsigyti naujos statybos nekilnojamąjį turtą? Prieš pradėdami paieškas, pirmiausia atsakykite sau į klausimą: ko ieškote? Kas jums svarbiausia naujuose namuose? Kokioje miesto vietoje norėtumėte gyventi? Realiai įvertinkite savo poreikius ir nebijokite jais pasidalinti su pardavėju: galbūt jis, išgirdęs aiškius norus, galės nukreipti į jūsų svajonių namus.

Būtina pasidomėti patikusio būsto charakteristika, išlaikymo kaštais, na ir, žinoma, įvertinti ateities perspektyvą. Pasidomėkite statytoju: ar tai stabili statybų įmonė, o gal vienam projektui sukurta nekilnojamojo turto vystytojas? Jeigu statybų darbams atlikti samdomi rangovai, pasidomėkite ir jais.

Turėdami šią informaciją, žinosite, kas bus atsakingas už garantiniu įsipareigojimus. Pasižvalgykite ir po kitus vykdomus arba jau įvykdytus bendrovės projektus geriausiai apie statytojo kompetencijas liudija ne dailūs reklaminiai lankstinukai, bet atlikti darbai.

Kaip rodo UAB „Norvegijos kontaktai“ patirtis, klientai jaučiasi kur kas saugiau, kai gali palyginti keletą atliktų projektų. Keliolika metų veikianti ir ne vieną sėkmingą projektą įgyvendinusi įmonė palaiko ryšius su ankstesnių projektų gyventojais, o naujus kotedžus stato atsižvelgdami į klientų poreikius. Vertinant būsimą būstą specialistai pataria atkreipti dėmesį į naudojamas medžiagas, pasirinktus infrastruktūrinius bei techninius sprendimus.

Statybų bendrovė „Norvegijos kontaktai“ / Organizatorių nuotr.

Kokioje miesto vietoje vertėtų rinktis naujuosius namus?

Būsto vieta – vienas esminių pasirinkimo kriterijų, į kuriuos tenka atsižvelgti renkantis namus. Viskas prasideda nuo vizijos, kur norėtume gyventi – centre,
miegamuosiuos rajonuose, o gal priemiestyje ar užmiestyje.

Tiesą sakant, nėra vienos vyraujančios vietos pasirinkimo tendencijos – jas lemia kiekvienos šeimos asmeniniai poreikiai, kuriems keičiantis, po kelių ar keliolikos metų, nereikėtų bijoti keisti ir būsto – į didesnį, ar, atvirkščiai, mažesnį.Įprastai jaunos poroms mieliau renkasi butą arčiau miesto centro, kur verda gyvenimas, greta įsikūrusios kavinės, klubai, patogus susisiekimas viešuoju ar asmeniniu transportu.

Šeimos su mažamečiais vaikais gyvenimui renkasi namus su išvystyta infrastruktūra: jiems svarbu netoliese esantys darželiai, mokyklos, parduotuvės – kad netektų „dirbti“ savo augančių atžalų taksi vairuotojais.

Ieškantieji ramybės renkasi namus toliau nuo miesto ir šurmulį pakeičia į užmiesčio gamtą.Tačiau ieškant naujo, o gal pirmojo būsto nereikėtų pamiršti lietuvių liaudies patarlės – kas ieško, tas randa.

Pasidairykite, ir galbūt mieste atrasite vykdomų projektų, šalia kurių yra viskas, ko reikia šiuolaikiškam žmogui, ir kartu neteks nerimauti, kad atsiradus vaikui pristigsite vietos. Paprastai tokie projektai pasižymi ir puikiai išvystyta infrastruktūra, ir privatumu – kai namų sienos leidžia pamiršti miesto šurmulį, visus dienos rūpesčius paliekant už durų.

Du nauji projektai Kaune: nuo žalio miesto iki patogaus priemiesčio

Augant miestui, auga ir naujos statybos projektų pasiūla, o pasirinkimą nulemia tiek konkretaus žmogaus asmeniniai poreikiai, tiek finansinės galimybės. Įmonės
„Norvegijos kontaktai“ pardavimų vadovė Izabela teigia, kad neretai klientas, atvykęs apžiūrėti būsto, ne tik vertina jam siūlomus privalumus, bet ir pajaučia, kuris butas, kotedžas ar namas jam yra artimas.

„Žmonėms visada patariu rinktis protingai sudedant visus pliusus ir minusus, neskubėti ir nesielgti impulsyviai. Jeigu abejojate ir nežinote, nuo ko pradėti, klauskite: tikri profesionalai visada pasistengs suteikti kuo išsamesnę ir tikslesnę informaciją, padės renkantis nekilnojamą turtą, – sako pardavimų vadovė. – Stengiamės, kad kiekvienas gyventojas būtų patenkintas, todėl siekiame užtikrinti ne tik patogų gyvenimą, bet ir aukštus kokybės standartus, dirbame tik su sertifikuotomis bei kokybiškomis medžiagomis.“

Projektas, „Šilojus“/ Organizatorių nuotr.

Šiuo metu kompanijos vykdomi projektai Kauno mieste – tai du mažaaukštės statybos naujai formuojami gyvenamieji kvartalai, kuriuose statomi butai, kotedžai: www.antagyne.lt ir www.silojus.lt Abu projektai panašūs, bet turi ir reikšmingų skirtumų.

Projektas „Antagynė“ – tai vieta žmonėms, mylintiems gamtą, tačiau nenorintiems pabėgti iš miesto. „Patogus susisiekimas – iki Kauno miesto centro vos kelios minutės automobiliu, greta nutiestas dviračių takas, kuriuo patogiai numinsite ne tik į miestą, bet ir aplankysite romantiškąją Raudondvario pilį. Netoliese tyvuliuoja Lampėdžio ežeras, o miesto šurmulį užgožia visus metus žaliuojantis šilas,“ – vardija vietos privalumus Izabela.

Antrasis projektas, „Šilojus“, kuriasi Šilainiuose, 9-ojo forto gatvėje: tai naujas uždaras ir jaukus A+ butų kotedžų kvartalas, skirtas aktyviems, bendruomeniškiems ir kokybę vertinantiems gyventojams.

„Trumpai tariant – tai miesto komfortas su užmiesčio privalumais. Visų pirma – tai privati erdvė, iš kurios vos per kelias minutes galima pasiekti visus miesto
patogumus: netoliese įsikūrę mokyklos, darželiai, prekybos centrai, Šilainių turgavietė, patogus susisiekimas su kitais Kauno miesto mikrorajonais,“ – sako su projektu dirbanti Izabela, pastebinti, kad vis daugiau žmonių vertina privataus kvartalo ramybę, modernią estetiką ir ieško tokios išskirtinės kokybės, kokia pasižymi „Šilojaus“ namai.

19 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Naktį Kauno klinikose su sūnumi praleidusi G. Alijeva liko sukrėsta: darosi neramu

Aleksote kaktomuša susidūrus dviem automobiliams, gatvė sunkiai pravažiuojama

Šunis baisiomis sąlygomis Kauno rajone laikiusi veisėja baudžiamosios bylos išvengs

Berniuko gyvybę nusinešusi tragedija Savanorių prospekte - be kaltų

Prastėjant situacijai, Kauno meras turi prašymą visuomenės sveikatos centrui

Nauji koronaviruso ribojimai: sporto varžybos vyks be žiūrovų (papildyta)

Kaune ir dar septyniose savivaldybėse skelbiamas karantinas (papildyta)

Kauno klinikose įsiplieskęs koronaviruso židinys pareikalavo pirmosios gyvybės

Išmanūs namų įrenginiai – kiekvieno poreikiams

Per parą Lietuvoje – 766 nauji koronaviruso atvejai, mirė dar du žmonės