Trečiasis užpuolimo greitkelyje šalia Kauno dalyvis pats pasidavė policijai

Asociatyvi / Kalėjimų departamento nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apylinkės teismas iš dalies patenkino prokuroro prašymą ir dviejų mėnesių terminui paskyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą R. K, įtariamam, kartu su kitais asmenimis, įvykdžius plėšimą, panaudojant šaunamąjį ginklą.

Teismo nutartyje pažymima, kad byloje yra pakankamai duomenų leidžiančių manyti, jog įtarimas dėl sunkaus nusikaltimo padarymo, R. K., pareikštas pagrįstai. Atsižvelgiant į tai, kad įtariamasis R. K. galimai naują nusikalstamą veiką padarė tuoj pat išnykus teistumui už panašaus pobūdžio nusikaltimo padarymą, kardomoji priemonė paskirta nustačius tai, jog įtariamasis, būdamas laisvėje, gali daryti naujus nusikaltimus.

Kaip rašoma Kauno apylinkės teismo pranešime žiniasklaidai, prokuroras kardomosios priemonės skyrimą motyvavo ir tuo, jog įtariamasis, būdamas laisvėje ir siekdamas išvengti baudžiamosios atsakomybės, gali bėgti (slėptis) nuo ikiteisminį tyrimą atliekančių pareigūnų, prokuroro ar teismo.

Teismas, įvertinęs ikiteisminio tyrimo medžiagoje surinktus duomenis, nusikalstamos veikos padarymo aplinkybes bei R. K. charakterizuojančią medžiagą, kardomosios priemonės šiuo pagrindu neskyrė.

Nutartyje pažymėta, kad įtariamojo veiksmai, t. y. atvykimas į policijos įstaigą, vertinami kaip R. K. neigiamų pasekmių suvokimas, kas pašalina tikimybę, jog pastarasis gali bėgti ar slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo.

Įtariamajam R. K. kardomoji priemonė – suėmimas – paskirta dviejų mėnesių terminui, kadangi švelnesnėmis kardomosiomis priemonėmis negalima pasiekti Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso numatytų tikslų, užtikrinti įtariamojo dalyvavimo procese, netrukdomą ikiteisminį tyrimą, bylos nagrinėjimą bei nuosprendžio įvykdymą.

Šią nutartį proceso dalyviai per 20 dienų gali apskųsti Kauno apygardos teismui.

Portalas „Kas vyksta Kaune“ primena, kad išpuolis kelyje šalia Kauno buvo įvykdytas gegužės 18 dieną. Autostradoje KlaipėdaKaunas buvo sukelta avarija, vėliau eismo įvykio kaltininkai į darbą paleido kumščius ir grasindami ginklu apiplėšė vyrą.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Į sąrašą pridėtos dar 7 šalys iš kurių grįžus privaloma izoliuotis

Kelionių organizatoriai atsisako populiarios keliautojų krypties

Seime siūloma už greičio viršijimą bausti automobilių savininkus, o ne vairuotojus

Skaitytojai kritikuoja kelininkus: situacija po tvarkomu Kleboniškio tiltu – tragiška (foto)

Ketvirtadienio vakarą kauniečius suburs išskirtinis koncertas ant Lampėdžio ežero

Daug diskusijų sukėlęs Kauno bibliotekos projektas sulaukė korekcijų

Susidūrimas Kauno centre: į gydymo įstaigą skubiai išvežta autobuso keleivė

Lietuvoje uždrausta retransliuoti penkias Rusijos televizijos programas

Vyriausybės akys plačiai atmerktos: antra koronaviruso banga kyla žaibiškai

Vyriausybė nutarė: dalis keliautojų bus tikrinami ir toliau