R. Požėla: peršauta pareigūnė pasiryžusi grįžti į tarnybą

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Peršauta pareigūnė pasirengusi grįžti į tarnybą, kai tik leis jos sveikata, sako generalinis policijos komisaras Renatas Požėla.

Jis sako pirmadienį apie valandą bendravęs su pareigūne, kurią įtariamasis Stasys Brasas peršovė, kai ši su porininku vyko tikrinti informacijos apie smurtą artimoje aplinkoje – pareigūnas Saulius Žymantas nuo šautinių sužalojimų mirė.

„Turbūt vienintelė gera žinia iš šios visos tragiškos situacijos, kad pareigūnė pasirengusi grįžti į tarnybą, kai tik leis jos sveikatos būklė. Aišku, įtikinėjau, kad reikia psichologinės pagalbos, reabilitacijos, kad reikia normaliai atsistatyti. Tačiau pareigūnė yra pasiryžusi grįžti į tarnybą“, – spaudos konferencijoje teigė R. Požėla.

Anot jo, pareigūnė papasakojo tragiško įvykio detales, tačiau jų visų atskleisti komisaras sakė negalintis dėl atliekamo ikiteisminio tyrimo. Pasak R. Požėlos, policininkė dar nėra apklausta kaip liudininkė ir jos vėlesni parodymai „bus labai svarbūs ikiteisminiam tyrimui“.

Jis tik dar kartą patvirtino, kad ekipažas turėjo dviejų tipų liemenes – žemesnės ir aukštesnės apsaugos, pareigūnė dėvėjo žemesnės apsaugos, o S. Žymantas, pirminiais duomenimis, buvo be liemenės. Dėvėti privaloma tik žemesnio apsaugos lygio liemenes – jos, anot R. Požėlos, labiau skirtos apsaugai nuo smūgių peiliu, bet ne nuo tokio tipo šaunamojo ginklo, kuriuo buvo nužudytas S. Žymantas.

„Tik galiu pasakyti, kad bandymas kalbėti (su įtariamuoju – BNS) buvo, tačiau jis buvo pakankamai trumpas. Bet vienas iš klausimų užduotų buvo, „ar tu turi ginklą“, atsakymas iš anos durų pusės buvo – ne“, – tvirtino R. Požėla.

Policijos vadovas sako, kad po šio įvykio bus vertinamos dabartinės apsaugos priemonės ir svarstoma, ar jų nereikia įsigyti daugiau.

Tiek jis, tiek vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė akcentavo, kad Telšių apskrities vyriausiame policijos komisariate po šio įvykio bus atliekamas nuodugnus patikrinimas ir auditas.

R. Požėla tvirtino, kad daugiau dėmesio bus skirta tikrinimams dėl brakonierių veiklos ir nelegalių ginklų laikymo. Jau anksčiau patvirtinta, kad į policininkus šaudęs S. Brasas ginklui leidimo neturėjo.

Penktadienio rytą į pareigūną ir kinologą S. Žymantą ir jo partnerę šūvius paleido smurtu artimoje aplinkoje įtartas S. Brasas. Policininkas žuvo vietoje, o jo partnerė buvo sužeista. Pirminiais duomenimis, žuvęs pareigūnas įvykio metu apsaugos liemenės nedėvėjo.

Kauno policijos pareigūnai švyturėliais ir sirenomis atidavė pagarbą žuvusiam kolegai 50 nuotr.

Mirtinus šūvius į pareigūną paleidęs vyras grasino nužudyti savo sutuoktinę – apie tai pranešimą policija gavo ketvirtadienį, tačiau nuvykę pareigūnai vyro nerado. Nuvykus patikrinti penktadienio rytą, vyras pareigūnus pasitiko šūviais, po jų namas buvo padegtas.

Gaisrą užgesinus, name buvo rastas apdegęs kūnas ir ginklas, vėliau atlikus tyrimą nustatyta, kad name sudegė S. Brasas.

Tai – ne pirma pareigūno žūtis Telšių apskrityje: 2016 metais Telšių rajono Tryškių miestelyje žuvo tramdyto smurtautojo peiliu sužalotas policijos pareigūnas.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kaune programą pristatę konservatoriai: „Tik atkūrę pasitikėjimą vieni kitais, sukursime stiprią valstybę“ (foto)

Aleksote rastas sprogmuo – įvestas planas „Skydas“

Upelyje rasti itin svarbūs „Grill London“ finansinės aferos įkalčiai – plečiasi įtariamųjų ratas

Naujausi duomenys: per parą Lietuvoje nustatyti 3 koronaviruso atvejai

Priimtas Mobilumo paketas: Lietuvos vežėjų laukia naujos taisyklės (papildyta)

Oficialu: skiriasi dainininkė I. Zasimauskaitė ir krepšinio treneris M. Kiltinavičius

Kultūros ministras atskleidė, kada galėtų būti panaikintas žmonių skaičiaus ribojimas renginiuose

M. Grigonis ir L. Lekavičius atsispyrė vilionėms – vilkės Kauno „Žalgirio“ marškinėlius

Pasaulio sveikatos organizacijos atstovė: su koronavirusu reikės gyventi dar ne vieną mėnesį

Dėl netikėto radinio Kauno „Akropolio“ tualete – ikiteisminis tyrimas