Dėl karantino atšaukimo Lietuva neatitinka vieno iš keturių rekomendacinių kriterijų

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, jog Lietuva, penktadienio duomenimis, neatitinka vieno iš Vyriausybės patvirtintų kriterijų, kada būtų galima atšaukti karantiną, bet primena, jog jie – rekomendaciniai.

Pasak jo, Lietuva šiuo metu neatitinka tik vieno iš keturių kriterijų: kad ne mažiau kaip 90 procentų per savaitę nustatytų naujų koronaviruso atvejų būtų susiję su lokalizuotais ir valdomais ligos protrūkiais: ministro duomenimis, prieš savaitę šis rodiklis siekė 95,1 proc., o penktadienį – 85,19 procento.

„Tai vienintelis kriterijus, kuris pablogėjęs buvo per savaitę“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė A. Veryga.

„Puikiai suprantame, kad yra labai daug aplinkybių, susijusių su infekcijos plitimu, ir dalį jų Lietuva pati gali kontroliuoti, dalis jų nuo mūsų yra visiškai yra nepriklausomi“, – pridūrė ministras.

Šie kriterijai, pasak jo, reikalingi pirmiausia tam, kad būtų aišku, ar situacija Lietuvoje gerėja.

„Sprendimai gali būti tokie, kad net ir neatitikus visų tų kriterijų karantino gali būti atsisakoma. O jeigu būtų kažkokios nepalankios tarptautinės aplinkybės, net ir tuos kriterijus pasiekus teoriškai karantinas galėtų būti tęsiamas“, – sakė ministras.

Vyriausybė praėjusį trečiadienį protokoliniu sprendimu patvirtino Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlytus epidemiologinius karantino atšaukimo kriterijus. Pagal juos suminis sergamumo koronavirusu rodiklis 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų neturi didėti nuo kriterijų patvirtinimo dienos.

Gegužės 22 dienos duomenimis, šis rodiklis Lietuvoje siekė 5,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų, o gegužės 29 dienos duomenimis, jis buvo 5,3 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Antrasis kriterijus – ne mažiau nei 90 proc. per savaitę nustatytų naujų koronaviruso atvejų susiję su lokalizuotais ir valdomais ligos protrūkiais, kurio Lietuva šiuo metu neatitinka.

Trečiasis kriterijus – vidutiniškai per savaitę teigiamų naujų koronaviruso atvejų dalis neviršija 0,5 proc., palyginus su visais atliktais tyrimais. Gegužės 22 dieną šis rodiklis siekė 0,22 proc., šiuo metu – gegužės 29 dieną – 0,16 proc.

Ketvirtasis kriterijus – per savaitę nustatyta ne daugiau nei penki įvežtiniai atvejai. Tokių atvejų per praėjusias dvi savaites registruota po keturis.

14 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Priimtas Mobilumo paketas: Lietuvos vežėjų laukia naujos taisyklės (papildyta)

Oficialu: skiriasi dainininkė I. Zasimauskaitė ir krepšinio treneris M. Kiltinavičius

Kultūros ministras atskleidė, kada galėtų būti panaikintas žmonių skaičiaus ribojimas renginiuose

M. Grigonis ir L. Lekavičius atsispyrė vilionėms – vilkės Kauno „Žalgirio“ marškinėlius

Pasaulio sveikatos organizacijos atstovė: su koronavirusu reikės gyventi dar ne vieną mėnesį

Dėl netikėto radinio Kauno „Akropolio“ tualete – ikiteisminis tyrimas

Sinoptikai: prieš pat savaitgalį – malonūs orų pokyčiai

Į sąrašą pridėtos dar 7 šalys iš kurių grįžus privaloma izoliuotis

Kelionių organizatoriai atsisako populiarios keliautojų krypties

Seime siūloma už greičio viršijimą bausti automobilių savininkus, o ne vairuotojus