Dėl karantino atšaukimo Lietuva neatitinka vieno iš keturių rekomendacinių kriterijų - Kas vyksta Kaune

Dėl karantino atšaukimo Lietuva neatitinka vieno iš keturių rekomendacinių kriterijų

BNS 2020/06/01 15:58
R. Tenio nuotr.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, jog Lietuva, penktadienio duomenimis, neatitinka vieno iš Vyriausybės patvirtintų kriterijų, kada būtų galima atšaukti karantiną, bet primena, jog jie – rekomendaciniai.

Pasak jo, Lietuva šiuo metu neatitinka tik vieno iš keturių kriterijų: kad ne mažiau kaip 90 procentų per savaitę nustatytų naujų koronaviruso atvejų būtų susiję su lokalizuotais ir valdomais ligos protrūkiais: ministro duomenimis, prieš savaitę šis rodiklis siekė 95,1 proc., o penktadienį – 85,19 procento.

„Tai vienintelis kriterijus, kuris pablogėjęs buvo per savaitę“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė A. Veryga.

„Puikiai suprantame, kad yra labai daug aplinkybių, susijusių su infekcijos plitimu, ir dalį jų Lietuva pati gali kontroliuoti, dalis jų nuo mūsų yra visiškai yra nepriklausomi“, – pridūrė ministras.

Šie kriterijai, pasak jo, reikalingi pirmiausia tam, kad būtų aišku, ar situacija Lietuvoje gerėja.

„Sprendimai gali būti tokie, kad net ir neatitikus visų tų kriterijų karantino gali būti atsisakoma. O jeigu būtų kažkokios nepalankios tarptautinės aplinkybės, net ir tuos kriterijus pasiekus teoriškai karantinas galėtų būti tęsiamas“, – sakė ministras.

Vyriausybė praėjusį trečiadienį protokoliniu sprendimu patvirtino Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlytus epidemiologinius karantino atšaukimo kriterijus. Pagal juos suminis sergamumo koronavirusu rodiklis 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų neturi didėti nuo kriterijų patvirtinimo dienos.

Gegužės 22 dienos duomenimis, šis rodiklis Lietuvoje siekė 5,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų, o gegužės 29 dienos duomenimis, jis buvo 5,3 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Antrasis kriterijus – ne mažiau nei 90 proc. per savaitę nustatytų naujų koronaviruso atvejų susiję su lokalizuotais ir valdomais ligos protrūkiais, kurio Lietuva šiuo metu neatitinka.

Trečiasis kriterijus – vidutiniškai per savaitę teigiamų naujų koronaviruso atvejų dalis neviršija 0,5 proc., palyginus su visais atliktais tyrimais. Gegužės 22 dieną šis rodiklis siekė 0,22 proc., šiuo metu – gegužės 29 dieną – 0,16 proc.

Ketvirtasis kriterijus – per savaitę nustatyta ne daugiau nei penki įvežtiniai atvejai. Tokių atvejų per praėjusias dvi savaites registruota po keturis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA