Korupcijos byloje įtariamam Kauno advokatui skirtos švelnesnės kardomosios priemonės

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pirmadienį iš suėmimo buvo paleistas prokurorų korupcijos byloje įtariamas advokatas Šarūnas Mickevičius.

Kaip BNS pranešė Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė, jam buvo skirtos švelnesnės kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas.

Š. Mickevičius ir dar dešimt asmenų buvo sulaikyti gegužės 13 dieną ikiteisminiame tyrime dėl prekybos poveikiu, papirkimo, piktnaudžiavimo ir kyšininkavimo. Daugiau apie tai galite skaityti ČIA.

Gegužės 14 dieną Vilniaus apylinkės teismas jį leido suimti dešimčiai dienų, nuo gegužės 23-osios suėmimas buvo pratęstas dar dešimčiai dienų.

Taip pat gegužės 14-ąją teismas leido suimti šioje byloje įtariamus prokurorus Nerijų Marcinkevičių ir Donatą Puziną bei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūną Nerijų Valatką.

D. Puzinas ir N. Valatka buvo suimti dešimčiai dienų, o N. Marcinkevičiui skirtas suėmimas septynioms dienoms.

Pasibaigus pirminiam suėmimo terminui, prokurorai jo pratęsti neprašė, D. Puzinui, N. Valatkai ir N. Marcinkevičiui skirtos švelnesnės kardomosios priemonės.

Likusiems iš sulaikytųjų iškart buvo paskirtos su laisvės apribojimu nesusijusios kardomosios priemonės, tarp jų – ir prokurorui Ugniui Vyčinui. Jiems taip pat skirti rašytiniai pasižadėjimai neišvykti ir dokumentų paėmimas.

Tyrimas pradėtas gavus duomenų, kad Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai N. Marcinkevičius ir U. Vyčinas, Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras D. Puzinas bei FNTT Vilniaus apygardos valdybos Nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas N. Valatka, veikdami nepriklausomai vienas nuo kito, neformaliai susitikinėja su Kaune praktikuojančiu advokatu Š. Mickevičiumi ir aptaria jų žinioje esančių finansinių-ūkinių ikiteisminių tyrimų eigą, neviešintinus duomenis bei galimybes priimti proceso sprendimus, kuriais suinteresuoti šio advokato neoficialiai atstovaujami privatūs asmenys.

Manoma, kad tokiu būdu tam tikrais atvejais siekta materialinės ar kitokios naudos.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis sakė, jog „tokie veiksmai galėjo būti atlikti ypatingai didelę reikšmę turinčiose bylose dėl turto iššvaistymo Ūkio banke, Kreditų unijos bylose“.

Ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos prekybos poveikiu, papirkimo, piktnaudžiavimo ir kyšininkavimo atlieka Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamentas ir Specialiųjų tyrimų tarnyba.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Upelyje rasti itin svarbūs „Grill London“ finansinės aferos įkalčiai – plečiasi įtariamųjų ratas

Naujausi duomenys: per parą Lietuvoje nustatyti 3 koronaviruso atvejai

Priimtas Mobilumo paketas: Lietuvos vežėjų laukia naujos taisyklės (papildyta)

Oficialu: skiriasi dainininkė I. Zasimauskaitė ir krepšinio treneris M. Kiltinavičius

Kultūros ministras atskleidė, kada galėtų būti panaikintas žmonių skaičiaus ribojimas renginiuose

M. Grigonis ir L. Lekavičius atsispyrė vilionėms – vilkės Kauno „Žalgirio“ marškinėlius

Pasaulio sveikatos organizacijos atstovė: su koronavirusu reikės gyventi dar ne vieną mėnesį

Dėl netikėto radinio Kauno „Akropolio“ tualete – ikiteisminis tyrimas

Sinoptikai: prieš pat savaitgalį – malonūs orų pokyčiai

Į sąrašą pridėtos dar 7 šalys iš kurių grįžus privaloma izoliuotis