Kauno aviacijos klube karjerą pradėjęs karininkas atliko rekordinį šuolį parašiutu

Lietuvos kariuomenės nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Gegužės 27 dieną Lietuvos kariuomenės Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos Parašiutinio rengimo centro viršininkas majoras Audrius Miečius pratybų metu Pajuosčio aerodrome (Panevėžio r.) atliko savo 9000-ąjį šuolį parašiutu. Karininkas atlikęs daugiausia šuolių ne tik Lietuvos kariuomenėje, bet yra ir vienas iš rekordininkų tarp lietuvių parašiutininkų.

Kaip nurodoma Lietuvos kariuomenės mokyklos pranešime, šuolyje simboliškai dalyvavo devyni instruktoriai. Visi kartu iššokę kariškiai, tarp kurių buvo ir Lietuvos kariuomenės mokyklos vadas pulkininkas Egidijus Karvelis, pasveikino mjr. A. Miečių su rekordiniu šuoliu atlikdami laisvojo kritimo derinį „Žvaigždė“. Karininkas taip pat džiaugėsi, kad drauge jubiliejinį 9000-ąjį šuolį atliko kitas jo auklėtinis – vyresnysis eilinis Algirdas Škėrys.

Mjr. A. Miečius pirmąjį šuolį parašiutu atliko 1981 m.  Pociūnų aerodrome, tuometiniame Kauno aviacijos sporto klube. Jau 1982 m. jis pateko į Lietuvos parašiutininkų rinktinę, o 1990 m. tapo Nepriklausomos Lietuvos parašiutų sporto rinktinės vyriausiuoju treneriu.

Besikuriančiai Lietuvos kariuomenei prireikus profesionalių parašiutininkų, 1991 m. rugpjūčio 1 d. karininkas įsiliejo į jos gretas. Tarnybą pradėjo Krašto apsaugos departamento Mokomajame junginyje, kur ėmė gilintis į karinių šuolių specifiką ir subtilybes.
 
Karininkas daug kartų dalyvavo įvairiose parašiutinio sporto varžybose, daugiau kaip 10 kartų yra tapęs Lietuvos čempionu. 2007 m. A. Miečius pagerino šalies tiksliojo nusileidimo rekordą – 11 kartų iš eilės pataikė į 3 cm skersmens centrą (pasaulio rekordas – 12 kartų CISM (pranc. Conseil Internationale du Sport Militaire).

Majoras taip pat yra įvaldęs tikslųjį nusileidimą, laisvojo kritimo derinius, šuolius su orlente, Para-ski, išbandęs laisvojo stiliaus, laisvojo skrydžio bei šuolius sparnuotu kostiumu. Mjr. A. Miečius yra tarptautinės kategorijos teisėjas, vienas iš labiausiai patyrusių parašiutinio rengimo instruktorių Lietuvoje.

Karininkas geba puikiai perteikti savo žinias ir patirtį parašiutininkams – jo vadovaujama Lietuvos kariuomenės komanda daugelį metų laimi prizines vietas tiksliojo nusileidimo (desantinio tikslumo) šuolių rungtyje tarptautinėse varžybose Europoje.

6 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Sunkūs laikai atėjo ir už maistą nesusimokėjo: pareigūnai prašo pagalbos

Pradedamas naujas tyrimas: kauniečius kvies pasitikrinti greitaisiais testais

Susidūrimas netoli VI forto žiedo: dėl sužalojimų vyras pristatytas į gydymo įstaigą

„Valstiečių“ taryba patvirtino: rinkimų sąrašą ves premjeras S. Skvernelis

Buvusio Kauno klinikų paciento dėka išgelbėtas ligonis Šveicarijoje

Teismas Kauno darželių įkainių nenagrinės – bylą nutraukė

R. Karbauskis savo vienmandatę atiduoda „Vieningam Kaunui“

Mįslinga vagystė Kauno „Akropolyje“: iš kirpyklos pagrobęs šunį, įkaite paėmė ir moterį

Sveikas žmogus ugdomas nuo kūdikystės

Šešėline veikla įtariamas „Grill London“ vadovas išleidžiamas į laisvę (papildyta)