Garsios kavinės savininkė I. Budrienė rizikuoja kiekvieną pavasarį

I. Gaižausko nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

„Alyvos dažniausiai sužydi trečiąją gegužės savaitę. Būtent tuo laiku jomis dekoruoju vestuves arba planuoju savo mokymus. Tiesa, rizikuoti tenka, nes, pavyzdžiui, pernai ryškiomis spalvomis mus džiugino daug anksčiau. Tad, sulaukus nepalankių orų – karšto arba per vėsaus pavasario, šventės planą gali tekti pakeisti kardinaliai“, – sakė vienos dienos mokymus apie tai, kaip alyvomis dekoruoti arkas, surengusi Inga Budrienė.

Pirmą kartą alyvomis vestuves ji dabino prieš aštuonis metus. Tąkart savo gyvenimo puotą surengė „AJ šokoladas“ savininkas Algimantas Jablonskas ir jo išrinktoji Erika. Namų kieme vykusiose iškilmėse violetiniai ir rožiniai žiedai skleidėsi ant arkos, vaišių stalų, sūpuoklių.

„Šįkart su mokinėmis papuošėme tris arkas ir vakarienės stalą. Pats dekoravimo darbas truko apie šešias valandas, bet gėles iš anksto dar reikėjo tinkamai paruošti“, – pasakojo savo restorano „Briedžių medžioklė“ kiemelyje puotą, kurioje vaišintasi iš Šri Lankos kilusio virtuvės šefo Dilano Dampella Gamage ruoštais patiekalais, surengusi I. Budrienė.

Ji su šypsena sakė pažįstanti ne vieną kaimyną, kurio kieme gausiai žydi alyvos. Tūkstančius žiedų jai nekainuoja, nes šių kvapnių medžių augintojai žino – teisingai nuskynus augalus, kitąmet jie savo grožį dovanos dar gausiau, rašoma pranešime spaudai.

Alyvos visada renkamos dieną prieš šventę. Pasak praktiniams mokymams vadovavusios floristės Ritos Bagdzevičiūtės, svarbu tinkamai paruošti jų kotus, kad augalai gautų kuo daugiau vandens. Siekiant sukurti įspūdį ir žieduose kuo ilgiau išsaugoti gyvybę, yra pašalinami lapai.

„Darbo yra daug, bet rezultatas džiugina. O alyvų kvapas… Jis kerintis, užburiantis, nustelbiantis visus, net garsiausių parfumerių sukurtus kvepalus“, – sakė I. Budrienė.

Mokymus pradedančioms dekoratorėms švenčių planuotoja rengia kelis kartus per metus. Jie jau vyko Lietuvoje, Maljorkoje, Dubajuje, Ibizoje.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Į sąrašą pridėtos dar 7 šalys iš kurių grįžus privaloma izoliuotis

Kelionių organizatoriai atsisako populiarios keliautojų krypties

Seime siūloma už greičio viršijimą bausti automobilių savininkus, o ne vairuotojus

Skaitytojai kritikuoja kelininkus: situacija po tvarkomu Kleboniškio tiltu – tragiška (foto)

Ketvirtadienio vakarą kauniečius suburs išskirtinis koncertas ant Lampėdžio ežero

Daug diskusijų sukėlęs Kauno bibliotekos projektas sulaukė korekcijų

Susidūrimas Kauno centre: į gydymo įstaigą skubiai išvežta autobuso keleivė

Lietuvoje uždrausta retransliuoti penkias Rusijos televizijos programas

Vyriausybės akys plačiai atmerktos: antra koronaviruso banga kyla žaibiškai

Vyriausybė nutarė: dalis keliautojų bus tikrinami ir toliau