Norintys išsitirti dėl koronaviruso – mokamus testus gali atlikti privačiose laboratorijose

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Norintiems išsitirti dėl koronaviruso, testus atlikti galima ir mokamai privačiose laboratorijose – tą daryti leista nuo gegužės pradžios, BNS patvirtino Sveikatos apsaugos ministerija.

Kaip trečiadienį informavo sveikatos apsaugos ministro patarėja Lina Bušinskaitė, tą daryti leidžiantis ministro įsakymas pasirašytas gegužės 6 dieną.

„Taigi norint atlikti tokį tyrimą, reikia kreiptis į privačias laboratorijas, kurios teikia tokias paslaugas“, – sakė ji.

Paklausta, kodėl ministerija apie šį sprendimą neinformavo anksčiau, L. Bušinskaitė teigė, kad „visi teisės aktai skelbiami viešai“.

Anot ministerijos atstovės, mokamus tyrimus COVID-19 nustatyti gali atlikti tik penkios privačios laboratorijos – „Baltics Medics“, „Diagnostikos laboratorija“, „Medicina practica laboratorija“, „SK Impeks Medicinos diagnostikos centras“, „Invitro diagnostika“.

„Konkrečių kainų, kiek toks tyrimas turėtų kainuoti, valstybė nenustato. Tą daro pačios laboratorijos“, – teigė ministro patarėja.

Jos teigimu, tokius tyrimus laboratorijos gali atlikti tik tada, jei užtikrina laboratorinių tyrimų kiekio atlikimą esant valstybės poreikiui.

„Šiuo metu mūsų šalies laboratorijų apkrovos dėl koronaviruso tyrimų yra sumažėjusios, lyginant su tuo, kokios buvo piko metu, kai būdavo sudėtinga spėti ištirti per dieną gautus ėminius. Tad dabar privačiose laboratorijose mokamas paslaugas galima gauti greičiau“, – kalbėjo L. Bušinskaitė.

„Jei nutiktų taip, kad vėl išaugtų tiriamųjų skaičiai ir tyrimų apimtys, laboratorijose pirmiausia tyrimai turėtų būti atliekami tiems, kurie turi būti tiriami prioritetine tvarka ir tik po to galėtų būti teikiamos mokamos paslaugos. Kitaip tariant, tokiais atvejais reikėtų luktelėti tyrimų“, – pridūrė ji.

Praėjusią savaitę ministras Aurelijus Veryga teigė, kad šią savaitę turi būti parengta strategija, kaip visuomenė bus prevenciškai tiriama dėl koronaviruso.

Be to, nuo praėjusios savaitės mobiliuosiuose punktuose nebeliko galimybės dėl koronaviruso išsitirti profilaktiškai.

Mobiliuosiuose punktuose pirmiausia tiriami žmonės, kurie jaučia bent vieną iš ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomų arba kurie dėl lengvos koronaviruso formos gydėsi namuose, o tyrimą turi atlikti, kad patvirtintų pasveikimą.

Taip pat tie asmenys, kuriems skirtos planinės medicininės procedūros, išskyrus odontologijos ir burnos priežiūros paslaugas, žmonės, priimami į socialinės globos įstaigas ilgalaikei arba trumpalaikei globai bei grįžusieji iš užsienio.

22 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Koronaviruso protrūkis Kaune: patvirtinta 14 naujų atvejų

Eismo įvykis netoli „Urmo“: automobilis atsidūrė žiede

„Žalgiris“ stiprinasi NBA patirties turinčiu Europos čempionu

Po tragiškos pareigūno žūties atliktas auditas atskleidė policijos komisariato spragas

Judrią Kauno gatvę vairuotojai aplenkti turės visą mėnesį

Tarp tvirtų Kauno senamiesčio mūro sienų slypi lietuviškos virtuvės paslaptys

Žaibišką vagystę įvykdęs kaunietis per plauką nepaspruko nuo pareigūnų

Austru treneriu patikėjęs „Žalgiris“ rinkosi iš keliasdešimt kandidatų

Praėjusią parą patvirtintas koronaviruso atvejis – įvežtinis

Kauno stadiono rangovų pasiūlymai neįtiko didelėmis kainomis: savivaldybė žada derėtis