Iš naujų koronaviruso atvejų vienas užfiksuotas Kauno gydymo įstaigoje

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Trys iš keturių naujai patvirtintų koronaviruso atvejų nustatyti Vilniaus apskrityje, o vienas – Kauno klinikinėje ligoninėje. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, su užsikrėtusia gydytoja sąlyti turėjo apie 40 žmonių.

„Vienas – įvežtinis, dar aiškinamės aplinkybes. Dar vienas yra prekybos centro „Rimi“ darbuotojas, tačiau apie šį atvejį jau vakar minėjau, o trečiasis yra Vilniaus psichikos sveikatos centro darbuotojas“, – sakė NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

Antradienį spaudos konferencijoje ji teigė, kad Psichikos sveikos centre užsikrėtimas nustatytas profilaktinio tyrimo metu. Be to, identifikuotas „vienas kolega, kurio sąlytis didelės rizikos“.

„Jis izoliuotas. Taip pat nustatyti trys kolegos, kurių sąlytis yra mažos rizikos. (…) Taip pat nustatyta 20 pacientų, bet jų sąlytis labai nežymus, nes šioje įstaigoje darbas organizuotas taip, kad būtų kuo mažiau nereikalingo sąlyčio“, – kalbėjo NVSC atstovė.

R. Lingienės teigimu, darbuotojas galėjo užsikrėsti namie, nes vienam jo šeimos nariui yra pasireiškę ūminės kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Šiuo metu organizuojamas šeimos nario ištyrimas dėl koronaviruso. Pasak NVSC atstovės, įvežtinis atvejis – asmuo, atskridęs iš Norvegijos lėktuvu į Rygą, o vėliau grįžęs į Lietuvą.

Anot R. Lingienės, taip pat vienas koronaviruso atvejis nustatytas Kaune, kur infekcine liga užsikrėtė Kauno klinikinės ligoninės gydytoja. Jai liga vystėsi „klasikiniu būdu“.

„Gegužės 14 dieną pajuto, kad prarado skonį ir uoslę, atsirado sausas kosulys, sinusitas, galvos skausmas, 20 dieną – karščiavimas. 14 dieną buvo atliktas tyrimas, atsakymas buvo neigiamas, o 24 dieną – buvo patvirtinta liga“, – sakė NVSC Vilniaus departamento vadovė.

Pasak jos, su gydytoja sąlytį turėjo apie 30 pacientų ir devyni darbuotojai. „Visi kolegos izoliuoti, o 30 pacientų ištirti ar tiriami dėl COVID-19. (…) Sąlytį taip pat turėjo vienas kaimynas. Jis irgi izoliuotas“, – kalbėjo R. Lingienė.

Naujausiais antradienio NVSC duomenimis, Lietuvoje iš viso patvirtinti 1639 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Tebeserga 401 užsikrėtusysis, pasveiko – 1165. Nuo COVID-19 mirė 65 žmonės, dar aštuoni susirgusieji mirė dėl kitų priežasčių.

16 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Eismo įvykis netoli „Urmo“: automobilis atsidūrė žiede

„Žalgiris“ stiprinasi NBA patirties turinčiu Europos čempionu

Po tragiškos pareigūno žūties atliktas auditas atskleidė policijos komisariato spragas

Judrią Kauno gatvę vairuotojai aplenkti turės visą mėnesį

Tarp tvirtų Kauno senamiesčio mūro sienų slypi lietuviškos virtuvės paslaptys

Žaibišką vagystę įvykdęs kaunietis per plauką nepaspruko nuo pareigūnų

Austru treneriu patikėjęs „Žalgiris“ rinkosi iš keliasdešimt kandidatų

Praėjusią parą patvirtintas koronaviruso atvejis – įvežtinis

Kauno stadiono rangovų pasiūlymai neįtiko didelėmis kainomis: savivaldybė žada derėtis

Naujausi duomenys: per parą Lietuvoje užfiksuotas vos vienas koronaviruso atvejis