Automobilių statymo kontrolieriams Kaune – naujos pareigos

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno savivaldybės biudžetinė įstaiga „Parkavimas Kaune“ nuo šiol ne tik atliks rinkliavų kontrolę, bet ir išduos leidimus prekybai – tokiam pakeitimui antradienį pritarė savivaldybės taryba.

Kaip tarybos nariams sakė savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras, šiuo pakeitimu siekiama pakeisti „pačią šios rinkliavos surinkimo filosofiją“, orientuojantis ne į baudimą ir kontrolę, bet į galimybę kuo patogiau sumokėti rinkliavas.

„Biudžetinė įstaiga „Parkavimas Kaune“ turi visą tam reikalingą infrastruktūrą ir mes matome galimybę tiek mokėjimo būdų plėtros, išnaudojant tiek mobiliąsias aplikacijas, tiek tuos pačius parkomatus, kuriuose galima būtų atlikti įmokas“, – sakė P. Keras.

Be to, pasak jo, „Parkavimas Kaune“ darbuotojai vaikšto tose pačiose zonose, kur dirba ir prekeiviai, todėl jie galėtų ateiti į pagalbą šiuo metu kontrolę vykdančiam savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui.

Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjo Martyno Matusevičiaus teigimu, „Parkavimas Kaune“ dirba aštuoni žmonės, kurie prižiūri automobilių stovėjimo tvarką Kaune ir tinkamą rinkliavų mokėjimą už stovėjimą, todėl jie galėtų padėti savivaldybės skyriams atlikti kontrolės funkciją.

Tuo tarpu opozicinės Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovė Edita Gudišauskienė pastebėjo, kad leidimų kontrolės ir išdavimo vykdymas toje pačioje institucijoje kelia korupcijos riziką.

„Jeigu licencijas išdavinės ta pati biudžetinė įstaiga „Parkavimas Kaune“ ir pati kontroliuos, tai galimi korupciniai atvejai ir šie procesai tikrai negalėtų būti suderinami, nes licencijas turėtų išdavinėti skyrius, o jau surinkimu, priežiūra ir kontrole (rūpintis) „Parkavimas Kaune“, – tarybos posėdyje sakė ji.

Vis dėlto taryba antradienį pakeitimams pritarė. Pagal juos biudžetinės įstaigos nuostatuose atsirado punktas apie tai, kad įstaiga galės išduoti leidimus prekiauti ir teikti paslaugas, taip pat galės rinkti vietinę rinkliavą už šių leidimų išdavimą.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kauno mieste ir rajone tarp daugumos laimėtojų – TS-LKD atstovai

Apklausa: ar jūs patenkinti rinkimų rezultatais?

Paėmusi didmiesčius TS-LKD laimėjo 2020 metų Seimo rinkimus

G.Landsbergis laimėjo Žaliakalnyje: TS-LKD pergalingai žengė 6-iose Kauno apygardose (atnaujinta)

Konservatorė J. Šiugždinienė Šilainiuose laimėjo prieš su valstiečiais kandidatavusią „Vieningo Kauno“ atstovę (atnaujinta)

Aleksoto-Vilijampolės apygardoje II turą laimėjo V. Juozapaitis (atnaujinta)

Konservatorių atstovė G. Skaistė užtikrintai laimėjo prieš A. Verygą (atnaujinta)

Petrašiūnų-Gričiupio apygardoje laimėjo konservatorius K. Starkevičius (atnaujinta)

Kalniečių rinkimų apygardoje laimėjo konservatorius A. Anušauskas (atnaujinta)

Vienintelis Kaune atsilaikęs prieš TS-LKD – Savanorių apygardos laimėtojas M. Matijošaitis (atnaujinta)