A. Verygos medaliai jau pagaminti: apdovanos 570 žmonių – Kas vyksta Kaune

A. Verygos medaliai jau pagaminti: apdovanos 570 žmonių

BNS / Jūratė Skėrytė 2020/05/26 19:12
A. Verygos „Facebook“ paskyros nuotr.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sukurti nauji apdovanojimai bus teikiami daugiau ne medikams, bet jiems padėjusiems, kitiems koronaviruso židiniuose dirbusiems asmenims.

„Šio apdovanojimo tikslas buvo pagerbti ne tik medikus. Yra žmonių, kurie medikams padeda, nebūdami medikais, – tai savanoriai, kurie budi karštojoje linijoje, yra kiti žmonės, kurie prisideda šitoje situacijoje, kariai.

Jiems neturime atskirų savų apdovanojimų, nes mūsų (Sveikatos apsaugos ministerijos medaliai – BNS) teikiami specifiškai tik medikams. Dėl to atsirado idėja sukurti atskirą apdovanojimą“, – antradienį Seime žurnalistams sakė A. Veryga.

Jis tvirtino naują apdovanojimą sugalvojęs būtent šiai ypatingai – kovos su koronavirusu – situacijai prisiminti.

„Kadangi tai šalies ir žmogaus gyvenime yra išskirtinis įvykis, tai turėti kokį nors simbolinį dalyką, kuris primintų tą laiką ir būtų simbolinė padėka, manau, kad yra visai gražu ir įdomu, bet tai nėra jokia prievarta. Žmonės, kurie jų nenori, niekas jiems prievarta nesegs ir neteiks“, – teigė ministras.

Anot jo, ministerija prašys, kad įstaigos ir organizacijos nominuotų savo žmones apdovanojimui.

„Gausime pasiūlymus, matysime, ar galime išpildyti visus norus, ar ne, ar reikės papildomai ženklų užsakyti“, – teigė A. Veryga.

Šiuo metu pagaminta apie 570 apdovanojimų.

Minėtą medalį praėjusią savaitę savo „Facebook“ paskyroje A. Veryga pranešė sukūręs pats, nes šiemet dėl pandemijos nebuvo galima surengti tradicinės Mediko dienos minėjimo.

Jis teigė su komanda ieškojęs, kokius apdovanojimus siūlo gamintojai, bet neradęs nieko tinkamo.

„Tad vieną vakarą, likęs po ilgai trukusios darbo dienos, nupiešiau keletą eskizų. Į juos sudėjau medikams gerai žinomus simbolius – lazdą apsivijusią gyvatę. Atrinktas eskizas buvo pateiktas dizaineriams. Na, o šią savaitę mus pasiekė ir galutinis produktas!“ – pranešė ministras.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA