V. Matijošaitis sveikina kauniečius: „Miesto gyvenimas panašus į akrobatinį skrydį“

Stop kadro nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaunui pasitinkant 612 metų sukaktį, kauniečius pasiekė nekasdieniškas Visvaldo Matijošaičio sveikinimas, nufilmuotas dviviečiame akrobatiniame lėktuve Jak-52. Trumpam įsitaisęs prie šturvalo ir pamėginęs įsijausti į piloto vaidmenį, meras vaizdingai įvertino kauniečių pastangas kaskart kilti vis aukščiau.

„Miesto gyvenimas panašus į akrobatinį skrydį: galim staigiai šauti aukštyn, o kartais padarom kilpą ar suktuką. Bet gerai, kad kauniečiai moka išvengti audrų, saugiai nusileidžia ant žemės ir vėl siekia kilti aukščiau, – perkeltine prasme apie Kauną ir jo žmones kalbėjo meras. – Tegul šiandien gera nuotaika aplanko Jūsų namus ir kiemus. Sveikinu su Kauno gimtadieniu!“

Kauno savivaldybės „Facebook“ paskyroje šįryt pasirodžiusį vaizdo įrašą papildė greta palikta žinutė: „Su tokia įgula kaip Jūs – esu ramus, kad skrydis bus sklandus.“

Galiausiai V. Matijošaitis paragino visus kauniečius vakarop pakelti akis į dangų, kur pasirodys akrobatinių skrydžių grupės ANBO trijulė su įspūdinga aukštojo pilotažo programa. 17 val. virtuoziškas lėktuvų skrydis pirmiausia bus matomas ties Santaka ir tęsis virš viso miesto. Pilotai tirštų dūmų juostomis padangėje raižys figūras, kurių visuma sudarys simbolinę karūnos formą, taip pažymint 612-ąjį Kauno gimtadienį.

Iškart po pasakytų sveikinimo žodžių V. Matijošaitis sau įprastu gestu kilsteli aukštyn nykštį ir užsidaro piloto kabinoje. Toliau vaizdo klipe matyti į dangų trise sinchroniškai kylantys ir oro akrobatikos elementus meistriškai repetuojantys ANBO grupės lėktuvai. Vis dėlto paaiškėja, kad nė viename iš jų šįkart meras neskrido, bet viską stebėjo nuo žemės.

„Tiesa, vos nepamiršau. Atšvęskite kaunastiškai!“, – atsigręždamas į žiūrovus, surežisuotoje vaizdo klipo pabaigoje pridūrė jis.

Kaip rašoma Kauno miesto savivaldybės pranešime žiniasklaidai, efektingas lėktuvų skrydis šeštadienio vakarą simboliškai paskelbs šventinės vakarienės pradžią Laisvės alėjoje ir senamiestyje, kur nuo Soboro iki pat Rotušės aikštės bus išrikiuoti kavinių staleliai, kviesiantys kauniečius prisėsti ir bendruomeniškai paminėti miesto sukaktį.

Daugiabučiuose ar privačiuose namuose gyvenantys kauniečiai lygiai taip pat kviečiami išsinešti staliukus su kėdėmis į balkonus ar kiemus ir kaimyniškai susėsti, laikantis saugių atstumų bei drauge kuriant pakilia nuotaiką visame mieste. Be to, svarbiu šiųmetės šventės atributu turėtų tapti Kauno vėliavos, kurias raginami išskleisti bei kelti aukštyn visi miestiečiai.

Kiemai atsidaro, miestas švenčia! Su tokiu šūkiu gegužės 23-iąją Kaunas pasitinka šventę, o dovaną kauniečiams paruošė įvairios miesto kultūros organizacijos ir bendruomenės. Pasirodymai šiemet keliauja į pas žmones kiemus ir gatveles, tad apie pusšimtį miesto erdvių užpildys muzika, dainos, šokiai, teatro pasirodymai, edukacinės ir kitos veiklos.

Ryškiausius šventinės programos akcentus galima tiesiogiai stebėti čia ir naujienų portale „Kas vyksta Kaune“.

30 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Lietuvoje per parą nustatyta 80 naujų koronaviruso atvejų

Į naująjį „McDonald's“ užsukęs skaitytojas nusivylė

Blyškią sieną Partizanų gatvėje papuošė gaivališkas piešinys

Kaune atsirado naujas skveras

Pramonės prospekto žiede paklydusią vairuotoją kaunietis išdėjo į šuns dienas

Kauno savivaldybė džiaugiasi: gatvėse vienu darbu mažiau

Po naujo protrūkio S. Skvernelis šaukia skubų koronaviruso komiteto posėdį

„Maximos“ pyrago paragavusi kaunietė įspėja - žiūrėkite, ką dedate į burną

Sinoptikai perspėja: atslenka pirmosios šalnos

Nemuno pakrantę įdomiomis veiklomis vėl užlies tradicinės Šančinės