12-ai lietuvių iš Venesuelos pargabenti skirta beveik 160 tūkst. eurų

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vyriausybė trečiadienį skyrė 158,8 tūkst. eurų 12 lietuvių kilmės žmonių perkėlimui iš krizės purtomos Venesuelos į Lietuvą, tačiau Užsienio reikalų ministerija perspėja, kad procesą apsunkins koronaviruso pandemija.

„Atsižvelgiant į įvairių šalių taikomus apribojimus, susijusius su COVID-19 pandemija, šiuo metu dar negalima pasakyti, kada šie asmenys galėtų atvykti į Lietuvą“, – rašoma BNS pateiktame ministerijos atsakyme.

Finansų ministerijos teikimu, šių asmenų perkėlimui 96 tūkst. eurų skirti Užsienio reikalų ministerijai, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai – 38,4 tūkst. eurų, Švietimo ministerijai – 17,7 tūkst. eurų ir 5,4 tūkst. eurų – Sveikatos apsaugos ministerijai.

Užsienio reikalų ministerija už gautus pinigus rūpinsis perkeliamų asmenų kelionės bilietais, kelionės sveikatos draudimu, nakvynės, nuvykimo iki oro uosto, turto gabenimo išlaidomis.

Kitos ministerijos rūpinsis perkeliamais asmenimis pagal savo kompetenciją, pavyzdžiui, Švietimo ministerija rūpinsis atvykusiųjų švietimu šalies ugdymo įstaigose, taip pat numatytas ir lietuvių kalbos mokymas.

Vyriausybė pernai rugsėjį pradėjo asmenų perkėlimo iš Venesuelos į Lietuvą procesą.

Toks sprendimas priimtas Užsienio reikalų ministerijos siūlymu dėl Venesueloje paaštrėjusios politinės situacijos, besitęsiančios ekonominės ir humanitarinės krizės.

Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, nuo proceso pradžios buvo gauti 25 asmenų prašymai būti perkeltais į Lietuvą.

Vyriausybei pateiktuose dokumentuose buvo prašoma lėšų 12 perkeliamųjų asmenų statusą turinčių žmonių, tačiau Užsienio reikalų ministerija teigia, kad šiuo metu toks statusas suteiktas 19 asmenų.

Perkėlimo galimybe į Lietuvą gali pasinaudoti nuolat Venesueloje gyvenantys Lietuvos piliečiai, lietuviškų šaknų turintys asmenys bei jų šeimos nariai, kurie iki 2020 metų spalio pirmos dienos gali pateikti prašymą Lietuvos ambasadai Ispanijoje dėl perkeliamojo asmens statuso suteikimo.

88 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Košmariškai trečią kėlinį sužaidęs „Žalgiris“ gavo antausį savo tvirtovėje

Kunigo R. Mikutavičiaus nužudymo organizatorius vėl bando išeiti į laisvę

Kauno apskrityje fiksuotos dvi mirtys nuo koronaviruso nėra susijusios su židiniais

Pakaunėje su švyturėliais skridę pareigūnai gavo pylos

Seimas cirkuose naudoti laukinius gyvūnus uždraudė tik iš dalies

Iš naujų Kauno vairuotojus sekančių kamerų – pirmosios baudos

Iš 8 Kaune išlikusių sinagogų, pagal paskirtį naudojama tik viena

Kaune planuojama apmokyti sparčiai populiarėjančios srities specialistus

Medinis namas Žaliakalnyje atgijo londonietiško kolorito spalvomis

Daugiausia užsikrėtimų ir dar dvi mirtys fiksuotos Kaune: virusas plinta muzikiniame teatre, mokymo įstaigose