Vaistinės fiksuoja nėštumo testų pirkimo bumą - Kas vyksta Kaune

Vaistinės fiksuoja nėštumo testų pirkimo bumą

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Vaistininkai pastebi, kad dažnesnis nėštumo testų įsigijimas glaudžiai susijęs su įvairiomis šventėmis, tačiau daugiau jų ieškančių vaistinėse pastebima ir dabar – jau laisvėjant karantinui. Vaistinių „Eurovaistinės“ sveikatos specialistai pastebi, kad šią savaitę nėštumo testų buvo įsigyta dvigubai daugiau nei praėjusią.

Vaistinių tinklo komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad nėštumo testų įsigijimas šiemet pasižymėjo keliomis bangomis – dabar yra viena jų.

„Pirmoji labai ryški nėštumo testų ieškančių klientų banga yra pirmosiomis naujų metų dienomis. Kita – vasario pabaigoje–kovo pradžioje, kurią specialistai sieja su Valentino diena. Įvykus pirmajam karantino atlaisvinimui, pajutome, kad vis daugiau klientų dabar ieško nėštumo testų“, – sako komunikacijos vadovė.

Šią savaitę klientai įsigijo dvigubai daugiau nėštumo testų nei praėjusią savaitę. Karantino pradžioje testų įsigijimas, lyginant su praėjusiais metais, sumažėjo, tačiau dabar jau vejasi praėjusių metų lygį.

Vaistininkai pastebi, kad nėštumo testus klientai dažnai įsigyja po kelis. Šiuo metu vienoje sostinės vaistinėje pastebimas ir 75 proc. išaugęs elektroninių nėštumo testų įsigijimas.

Viskas pagal instrukciją

Vaistininkė Karolina Kudzinskienė sako, kad visų vaistinėse parduodamų nėštumo testų tikslumas yra 99 proc., tačiau juos svarbu atlikti tiksliai pagal instrukciją, o rezultatus vertinti ne iš karto, o po 5–10 minučių.

Pasak vaistininkės, nuo nėštumo testo tipo nepriklauso jo tikslumas, tačiau svarbu žinoti, kad jie turėtų būti atliekami praėjus dviem savaitėms po turėjusių būti mėnesinių. Ankstyvi testai yra daug jautresni ir gali parodyti nėštumą praėjus dešimt dienų po lytinių santykių.

„Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistė atkreipia dėmesį, kad nėštumo testai turėtų būti atliekami tiksliai taip, kaip nurodoma instrukcijoje.

„Dažniausia klaida naudojant kasetę turinčius testus – nepaisoma, jog reikia tik kelių lašiukų ir dėl to galima nebematyti nei vienos juostelės. Testas taip pat turėtų būti atliekamas ryte, kada šlapimo koncentracija yra didžiausia“, – sako vaistininkė.

Pasak jos, klaida būtų išgerti didelį vandens kiekį vandens, norint greičiau pasišlapinti, taip testas gali rodyti neigiamą atsakymą, o pakartojus jį ryte – teigiamą.

Vaistininkė sako pastebinti, kad tiek nėštumo testai, tiek prezervatyvai perkami jau drąsiau.

„Manau jaunoji karta visai kitokia, drąsesnė ir nebeturi tokio gėdos jausmo. Jau senai mergina nepirko testo draugei…“, – juokauja K. Kudzinskienė.

Ji taip pat pastebi, kad dažniau vaikinai ateina pirkti testo panelėms, o atėjusios pačios merginos vis dažniau būna ramios ir klausia informacijos apie testus.

Karantino poveikis kitoms vaistinėms

Paklausus kitų vaistinių, kaip karantinas paveikė prekių paklausą, pardavėjos taipogi teigė, kad matomas pirkimų augimas.

„Gal pačioj pradžioj karantino daugiau buvo, bet šiaip paėmus, tai padidėjusi šiek tiek paklausa, kaip ir greitos kontracepcijos ar viagros. Principe kaip per visas šventes, kai žmonės daugiau laiko namie praleidžia“, sakė „Gintarinėje“ vaistinės darbuotoja.

Analogiškai kalbėjo ir „Benu“ vaistinės pardavėja.

„Pas mus vaistinėj ir prieš karantiną pirkdavo daug, bet dabar kažkiek daugiau tikrai. Sunku suprasti, kai žmonių srautai yra sumažėję. padaugėjo, bet nežymiai“, – teigė ji.

Susisiekus su vaistinių tinklo „Camelia“ Rinkodaros direktore Kristina Veštortienė, ši nurodė, kad nėštumo testų pardavimai vaistinėse išaugo maždaug trečdaliu.

„Palyginus su panašiu laikotarpiu 2019 m., nėštumo testų pardavimai „Camelia“ vaistinėse išaugo apie 30 proc. Pastebime, kad šių prekių pardavimai dažniausiai padidėja po įvairių švenčių, įskaitant ir tokias šventes kaip Valentino diena, Naujieji metai ir t.t. Todėl galima teigti, kad tam tikras sezoniškumas, susijęs su šių prekių įsigijimu egzistuoja ir yra matomas“, – teigiama pranešime.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA