Kaune už 5 mln. eurų atidaromas vienas didžiausių plastinės chirurgijos centrų Baltijos šalyse „Fi Clinica“ – Kas vyksta Kaune

Kaune už 5 mln. eurų atidaromas vienas didžiausių plastinės chirurgijos centrų Baltijos šalyse „Fi Clinica“

„Fi Clinica“ nuotr.

Grožio pasaulyje gyvenimas nesustojo ir nekeičia žmonių planų įgyvendinti viso gyvenimo svajones – gegužės 18 d. šalia Kauno ąžuolyno parko duris atveria naujasis „Fi Clinica“ pastatas. Nuo šiol tai bus viena didžiausių plastinės chirurgijos klinikų Lietuvoje bei Baltijos šalyse. Klinikos įkūrėjai ir akcininkai – chirurgai Vygintas Kaikaris, Donatas Samsanavičius ir verslininkas Robertas Jocius investavo 5 mln. eurų ir vadina tai nauju Lietuvos plastinės chirurgijos etapu.

„Tai yra ne tik nauja klinika – tai naujas žingsnis Lietuvos plastinės chirurgijos istorijoje. Pirmiausia todėl, kad nuo šiol dirbsime visiškai kitokiomis sąlygomis, bet kartu – pagal naujausias technologijas. Esame labai gerai pasiruošę dirbti karantino sąlygomis, nes turime bent tris kartus didesnes patalpas negu anksčiau, kuriose saugiai bei komfortiškai gali jaustis pacientai, gydytojai ir visas personalas.

Laikini gyvenimo iššūkiai negali sustabdyti žmonių siekio suvaldyti laiką ir išsilaisvinti nuo savijautai svarbių suvaržymų. Šiuolaikinė plastinė chirurgija vadovaujasi natūralumo filosofija ir siekia leisti būti žmogui tuo, kuo jis trokšta būti“, – teigia vienas klinikos akcininkų R. Jocius.

Klinikos komandoje dirbs garsiausi Lietuvos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojai: Vygintas Kaikaris, Donatas Samsanavičius, Domantas Rainys, Inga Guogienė, Darius Bagdanavičius ir apie 120 kitų sričių specialistų. Kartu su plastikos chirurgais dirbs odontologai, dermatovenerologai, kosmetologai, kineziterapeutai, otorinolaringologai, ginekologai, urologai, abdominalinės chirurgijos gydytojai ir slaugos personalas.

„Ši klinika buvo pastatyta per gana trumpą laiką, bet mano mintyse buvo kuriama ilgai, galbūt nuo pat aštuntos klasės, kai jau tiksliai žinojau, kad būsiu gydytojas, ir domėjausi plastine chirurgija. Baigęs mokslus daug metų pradirbau nudegimų skyriuje, kur įdėjau tikrai labai daug darbo, širdies ir sielos.

Šiandien manau, kad atėjo laikas tokiam pastatui, kuris neprimena ligoninės, bet yra kaip sveikatinimo įstaiga. Tai bus ne vien estetinė chirurgija – šioje klinikoje atliekama ir daug kitų operacijų, sveikatinimo paslaugų. Džiaugiuosi, kad dalijantis šia idėja ir subūrus žmones, kurie ja tiki, visiems kartu pavyko atlikti labai didelį darbą“, – sako mokslų daktaras, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas V. Kaikaris.

Kitas „Fi Clinica“ akcininkas, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas, med. m. dr. D. Samsanavičius pabrėžia, kad itin svarbu, jog pacientai jaustųsi gerai, kaip namie, o ne ligoninėje. Pasak jo, atliekamų procedūrų sėkmė priklauso tiek nuo pacientų savijautos, tiek nuo visos komandos suderinto darbo.

„Man pačiam plastinė chirurgija yra visas gyvenimas – mano hobis ir mano darbas, todėl neskaičiuoju valandų darbe. Tačiau kartu su komanda turime dirbti kaip šveicariškas laikrodis, kai kiekvienas tiksliai žino, ką daro. Tai svarbu, nes kuo operacijos trukmė yra trumpesnė, tuo pacientas jaučiasi geriau, atsigauna žymiai greičiau ir grįžta į įprastą gyvenimą su šypsena“, – teigia D. Samsanavičius.

Pasak akcininko R. Jociaus, plastinė chirurgija – itin sparčiai augantis sektorius, kuriame didelę dalį klientų sudaro užsieniečiai, vertinantys kainos ir kokybės santykį. „Fi Clinica“ vardas pacientams jau yra žinomas: apie pusė jų pas plastikos chirurgus iki šiol atvykdavo iš užsienio šalių: Danijos, Norvegijos, Švedijos, UK, Airijos, Vokietijos, Rusijos, Izraelio, JAV ir kitur. Dabartinę situaciją ir karantiną jis vadina tik trumpalaikiu nepatogumu, kuris atidės užsienio klientų srautą.

Kita vertus, pasak įkūrėjų, pacientai Lietuvoje nenumoja ranka į savo išvaizdą ir kaip tik šiuo metu tam skiria net daugiau dėmesio. Iki šiol „Fi Clinica“ per metus buvo atliekama apie 2 000 operacijų. Įsikūrus naujajame pastate tikimasi šį skaičių ženkliai padidinti.

„Atverdami naujojo klinikos pastato duris plečiame ir pasirinkimą – nuo šio pradedame teikti bariatrijos (nutukimo) gydymo ir ortopedijos paslaugas. Padedame klientams pasijusti geriau ir tikslingai rūpintis ne tik puikia išvaizda, bet ir sveika gyvensena. Neatsitiktinai buvo pasirinkta ir klinikos vieta gamtos apsuptyje – Kauno ąžuolyno parke. Į gamtos apsuptį buvo pažvelgta labai jautriai ir sukurta Europos lygio klinika bei sveikatinimo įstaiga, kuri suteiks labai stiprų impulsą Kauno miestui vystytis šia kryptimi“, – sako R. Jocius.

„Fi Clinica“ palata / „Fi Clinica“ nuotr.

Bendras klinikos plotas trijų aukštų pastate užima 2 800 kvadratinių metrų. Joje įrengtos net 4 moderniausios operacinės bei 18 palatų pacientams. Tai – viena didžiausių privačių grožio ir sveikatos paslaugas teikiančių klinikų Baltijos šalyse. Klinikos pastatą Kaune, Sporto gatvėje, projektavo architektas Vilius Adomavičius.

„Tai yra Kaunui ypatinga vieta, kurioje – ir Dariaus ir Girėno stadionas, ir legendinė Kauno halė, ir ąžuolynas. Mūsų užduotis buvo subtiliai pratęsti šios teritorijos mintį. Iš urbanistinės pusės manau, kad šis pastatas sutvarkė ir užbaigė šalia esančios aikštės kompoziciją, nes projektuodami stengėmės, kad sporto universitetas ir klinikos pastatas sukurtų simetriją, kurios centre – paminklas. Manau, kad mums pavyko šioje vietoje pasiekti gamtos ir architektūros sintezę“, – teigia V. Adomavičius.

Atidarymo proga naujose „Fi Clinica“ erdvėse bus eksponuojama fantastikos ir laiko motyvus įkūnijanti menininkės Laimutės Varkalaitės grafikos ir fotomanipuliacijų paroda. Klinikos įkūrėjai tikisi bendradarbiauti su meno kūrėjais ir vėliau, taip įgyvendindami grožio medicinos idėją būti savo išvaizdos ir likimo kūrėju, pasitelkiant šiuolaikines technologijas ir patyrusių specialistų pagalbą.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.