Pranešama, kad nepaisant išaugusio automobilių srauto, eilių pasienyje neužfiksuota

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) duomenimis, nuo penktadienio panaikinus ribojimus Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojams keliauti tarp Baltijos valstybių, Lietuvos ir Latvijos sieną kertančių asmenų srautas yra ženkliai išaugęs, tačiau eilių pasienyje nėra.

Pasak VSAT atstovo Giedriaus Mišučio, maždaug 15.30 val. eilių nebuvo nė viename iš trijų Lietuvos ir Latvijos pasienio postų, per kuriuos galima atvykti arba išvykti iš Lietuvos.

„Šeštadienį ryte vieninteliame Būtingės poste pusėje buvo maždaug vieno kilometro eilė iš Latvijos pusės. Ji buvo daugiau susijusi su dideliu žmonių iš Latvijos srautu, kurie vyko į Lietuvoje esančius turgus, prekybos centrus ir panašiai. Šiuo metu šios eilės taip pat nebeliko“, – BNS sakė G. Mišutis.

Jo teigimu, Lietuvos ir Latvijos sieną kertančių žmonių srautai yra pastebimai išaugę.

„Vykstančių per Saločių punktą žmonių, kurie gali naudotis atlaisvintu rėžimu, srautas yra padidėjęs maždaug 2,5-3 kartus. Maždaug 10 proc. jų sudaro Estijos gyventojai, kiti – maždaug per pusę latviai ir lietuviai. Būtingėje augimas yra beveik 10 kartų, kol nebuvo palengvinimo per parą čia sieną kirsdavo maždaug 30 asmenų, tuo metu per praėjusią parą jų skaičius buvo maždaug 1,7 tūkst.“, – sakė G. Mišutis.

Pasak jo, Saločių punkte per praėjusią parą į Lietuvą atvyko beveik 3 tūkst., o išvyko 2,7 tūkst. asmenų.

„Srautai yra akivaizdžiai išaugę, judėjimas vyksta praktiškai be pauzių, labai yra ta galimybe naudojamasi“, – tvirtino VSAT atstovas.

Baltijos šalių gyventojai, jeigu per pastarąsias 14 dienų nebuvo išvykę iš Lietuvos, Latvijos ar Estijos, nuo penktadienio gali keliauti į šias valstybes ir jiems nereikia 14 dienų privalomai saviizoliuotis. Tačiau išlieka dokumentų patikros procedūros.

Ateityje į bendro judėjimo zoną svarstoma įtraukti Lenkiją ir Suomiją.

Lenkija sienų kontrolę pratęsė iki birželio 12 dienos, bet šiuo metu laisvai keliauti gali Lietuvos ir Lenkijos gyventojai, jeigu vyksta verslo, studijų ir darbo reikalais.

Baltijos šalių piliečiai, grįžtantys iš kitų užsienio valstybių, ir toliau turi pareigą dvi savaites izoliuotis, tą jie gali daryti savo gimtosiose šalyse.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Vienas iš naujai Lietuvoje patvirtintų koronaviruso atvejų – įvežtinis

„Žalgiris“ pranešė apie pirmąjį kito sezono naujoką: į Kauną atvyks amerikietis gynėjas (video)

Trečiasis užpuolimo greitkelyje šalia Kauno dalyvis pats pasidavė policijai

Korupcijos byloje sulaikytas „Kauno tiltų“ vadovas A. Rusevičius

Per parą Lietuvoje patvirtinti vos 2 nauji koronaviruso atvejai

Nepabūgę karantino draugai atidarė užkandinę „Gorilla Burgers“: jau mėgaujasi pirmąja sėkme

S. Skvernelis: naujas teisinis režimas Lietuvoje galėtų įsigalioti nuo birželio antros pusės

Lietuva prisidės prie humanitarinės pagalbos Jemenui – žada skirti 100 tūkst. eurų

Korupcijos byloje sulaikytas M. Zalatorius paleistas į laisvę, V. Sutkus – areštinėje (papildyta)

Kūrybinės laisvės pliūpsnis Kaune: vaikai galės išdažyti tikrą automobilį