Paskelbta, kaip švelninant karantino sąlygas turės dirbti grožio salonai, sporto klubai

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paskelbė, kaip nuo pirmadienio dar labiau sušvelninus karantino sąlygas turės dirbti grožio salonai, sporto klubai, vaikų būreliai, lošimo salonai.

Nuo pirmadienio jau anksčiau duris atvėrę grožio salonai galės teikti daugiau paslaugų – plaukų, veido, kūno ir nagų priežiūros, tatuiravimo, ilgalaikio makiažo, papuošalų vėrimo, soliariumo ir kitų.

Grožio specialistai įpareigojami teikti paslaugas taip, kad klientui būtų skiriamas ne mažesnis kaip 10 kv. metrų patalpos plotas arba vienu metu paslauga būtų teikiama vienam žmogui.

Taip pat privalu užtikrinti, kad tarp paslaugų teikėjų darbo vietų būtų ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas. Jeigu tokio atstumo užtikrinti negalima, leidžiama dirbti tik kas antroje darbo vietoje.

Į grožio salonus galės būti įleidžiami tik kaukes arba kitas apsaugines veido priemones dėvintys klientai, rekomenduojama matuoti jų temperatūrą.

Paslaugas atlikdamas veido, kaklo, krūtinės srityje, grožio specialistas privalės dėvėti vienkartinę medicininę kaukę ir apsauginį veido skydelį, arba respiratorių FFP2 ir apsauginius akinius. Atliekant kitas procedūras tiek klientas, tiek paslaugos teikėjas turi dėvėti kaukes.

Taip pat nuo pirmadienio mažinami apribojimai sportuojantiems: profesionalūs sportininkai galės treniruotis be fizinės distancijos apribojimų, atsidaro sporto klubai. Rekomenduojama matuoti ateinančių sporto klubų lankytojų temperatūrą.

Sporto klubuose treniruotės galės vykti užtikrinant ne mažesnį kaip 5 kv. m plotą vienam asmeniui ir ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą tarp asmenų. Grupinėse treniruotėse galės dalyvauti ne daugiau nei 10 asmenų, išskyrus šeimos narius.

Personalo darbuotojai – sporto instruktoriai, specialistai, treneriai, aptarnaujantis personalas, medicinos darbuotojai, kiti darbuotojai – uždarose erdvėse turėtų dėvėti veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones.

Nuo pirmadienio į būrelius galės grįžti ir vaikai. Siekiant užtikrinti saugią aplinką neformaliojo ugdymo grupėse negalės būti daugiau nei 10 vaikų, o į tokius užsiėmimus galės būti vedami tik sveiki vaikai.

Rekomenduojama prie įėjimo matuoti visų vaikų temperatūrą, sergančių lėtinėmis ligomis – nevesti.

Taip pat turės būti užtikrinama, kad kiekvienam vaikui patalpose būtų skiriamas ne mažesnis kaip 5 kv. metrų plotas. Tiek lauke, tiek patalpose turi būti laikomasi grupių izoliacijos principo: skirtingų grupių vaikai nesimaišytų, dalyvautų tik tos pačios grupės veiklose.

Darbuotojams uždarose patalpose rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Nuo pirmadienio gali atsidaryti ir lošimo salonai, kazino, šiose įstaigose irgi galioja reikalavimai riboti lankytojų srautus užtikrinant, kad kiekvienam būtų skiriama ne mažiau kaip 10 kv. m ploto ir būtų užtikrinamas ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp asmenų. Lošimo įstaigos galės dirbti nuo 8 iki 22 valandos.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Pačiame miesto centre kauniečiai liko be vandens

Seime naujas siūlymas: nori įteisinti nacionalines profesines sąjungas

Veiklą atnaujino skandaluose skendusi „Grigeo Klaipėda“

Degalinėje be kaukės apsilankiusį kaunietį nustebino operatorės pasiūlymas

„Kauno Žalgiris“ per neatsakingą klaidą nusileido svečiams iš sostinės

Patarimai skraidantiems lėktuvais: kaip pasiruošti kelionei karantino metu

T. Ivanausko Obelynės sodybai 100-mečio proga planuoja suteikti svarbų titulą

Kaune vykusiame suvažiavime išrinktas naujas šaulių sąjungos vadas

Aktualu keliaujantiems: paskelbtos šalys iš kurių galima atvykti į Lietuvą

Atsinaujinęs „Girstučio“ baseinas atveria duris lankytojams