A. Monkevičius papasakojo, nuo kada mokiniai galėtų grįžti į klases – Kas vyksta Kaune

A. Monkevičius papasakojo, nuo kada mokiniai galėtų grįžti į klases

BNS 2020/05/13 09:52
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Vyriausybė trečiadienį ketina spręsti dėl mokyklų darbo atnaujinimo: planuojama nuo gegužės 25 dienos į mokyklas grąžinti pradinukus, o nuo birželio 1-osios – vyresniuosius mokinius.

Taip pat nuo gegužės 25 dienos siūloma atnaujinti neformalųjį ugdymą, abiturientų konsultacijas mokyklose gyvai, planus trečiadienį Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdyje pristatė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

„Planuojam, kad pradinės klasės atsivertų nuo gegužės 25 dienos, ir tai nėra imperatyvas. Tai nėra privaloma nuostata, tai yra teisė, priimti vaikus ugdymui į mokyklą laikantis visų nustatytų reikalavimų ir derinant gyvą ugdymo procesą su nuotoliniu“, – sakė ministras.

„Nuo birželio 1 dienos tai siūloma daryti visoms likusioms klasėms, pabaigti visas ugdymo programas, ir, jei mokykla yra suplanavusi veiklas ir nori veikti, dirbti birželio mėnesį. Taip pat siūloma gyvai ir nuotoliniu būdu derinti konsultacijas abiturientams nuo gegužės 25 dienos, laikantis reikalavimų nuo gegužės 25 dienos veikti neformaliojo ugdymo įstaigoms“, – siūlymus pristatė A. Monkevičius.

A. Monkevičius pažymėjo, kad epidemijos sąlygomis tiesioginis ugdymo procesas toliau turės būti derinamas su nuotoliniu, nes taip dirbti tikriausiai reikės ir nuo rugsėjo. Rizikos grupės mokytojai negalės būti kviečiami tiesioginiam darbui.

Sprendimą, kaip mokyklos toliau organizuos darbą, trečiadienį priims Vyriausybė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA