Hidrometeorologai: sulaukus daugiau kritulių, sausra atsitraukė - Kas vyksta Kaune

Hidrometeorologai: sulaukus daugiau kritulių, sausra atsitraukė

Asociatyvi / „Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Gegužės pradžioje sulaukus daugiau kritulių, nei įprastai šiuo metu, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) skelbia, jog meteorologinė sausra šalyje atsitraukė, tačiau jos rizika dalyje regionų išlieka.

Pasak tarnybos, sausringą pavasarį nutraukė gegužės pirmą dešimtadienį iškritę 20 proc. daugiau kritulių, nei įprasta – kai kuriose stotyse iškritęs kritulių kiekis pirmą gegužės dešimtadienį viršijo daugiametę normą net 2–3 kartus. Dėl to praėjusią savaitę paskelbta sausra šalies pietvakariuose, taip pat ir kituose regionuose atsitraukia.

„Apibendrinant galima teigti, kad šiuo metu meteorologinė sausra iš Lietuvos atsitraukia ir nė viename regione nebėra fiksuojama“, – nurodo tarnyba.

Vis dėlto LHMT klimatologė Viktorija Mačiulytė pastebi, kad negausūs balandžio krituliai pajūryje bei pietiniuose ir rytiniuose Žemaičių aukštumos šlaituose nebuvo kompensuoti ir lietaus gegužės pradžioje.

Pasak jos, dėl besitęsiančio kritulių deficito didžiausia sausros rizika išlieka visoje ar dalyje Klaipėdos miesto ir rajono, Pagėgių savivaldybių, taip pat Šilutės, Tauragės, Kauno, Prienų, Kaišiadorių, Vilkaviškio ir Kalvarijos rajonų savivaldybėse.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA