Suskaičiuoti visi koronaviruso atvejai Kauno regione: didžioji dalis jau pasveiko

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Kauno departamentas antradienį pranešė, kad Kauno apskrityje iki šių metų gegužės 12 d. registravo 132 susirgimus COVID-19 liga. Daugiausiai asmenų, NVSC duomenimis, sirgo Kauno mieste (84) ir Kauno rajone (21), o didžioji dalis visų sirgusiųjų jau pasveiko.

Toliau pagal sergamumą rikiuojasi Jonavos rajonas (10), Raseinių rajonas (6), Prienų rajonas (5), Kaišiadorių rajonas (4) ir Kėdainių rajonas (1). Tik Birštono savivaldybėje kol kas niekas nesusirgo.

Sergamumo rodiklis didžiausias taip pat Kaune – 2,9 atvejo 10 000 gyventojų ir Jonavos rajone – 2,43 atvejo. Dauguma susirgusiųjų jau yra pasveikę, jie sudaro 86,4 proc. visų susirgusiųjų. Iš viso registruoti 4 mirties nuo COVID-19 ligos atvejai. Mirusieji sirgo lėtinėmis ligomis ir buvo vyresni nei 70 m. amžiaus.

Kaip informavo NVSC Kauno departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus patarėja Kristina Rudžinskaitė, atliekant COVID-19 ligos atvejų židinių epidemiologinę diagnostiką nustatyta, kad 66 susirgusieji (50 proc.) užsikrėtė už Lietuvos ribų, 30 susirgusiųjų (22,7 proc.) nebuvo išvykę iš Lietuvos, bet bendravo su grįžusiais arba sergančiais asmenimis.

26 susirgusieji susiję su septyniais protrūkiais (19,7 proc.), 10 susirgusiųjų užsikrėtimo šaltinio nustatyti nepavyko. Iš viso 999 artimą sąlytį turėję asmenys turėjo izoliuotis iki 14 dienų nuo paskutinio sąlyčio dienos. Tarp susirgusiųjų nustatyta 15 sveikatos priežiūros darbuotojų, iš kurių 13 jau pasveikę.

Pagal susirgusiųjų amžių daugiausiai atvejų registruota 17–30 metų amžiaus ir 41–50 m. grupėse – 31 susirgimas. Sergamumo rodiklis didžiausias 41–50 m. amžiaus grupėje – 4,3 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę. Jauniausiam ligoniui – 11 m., vyriausiam – 92 m.
Skirtumas tarp susirgusiųjų moterų ir vyrų 4 atvejai, tačiau vyrų sergamumo rodiklis didesnis – 2,5 lyginant su moterų 2,2 atvejo 10 000 gyventojų.

70 proc. susirgusiųjų (93 asmenys) sirgo gana lengvai ir gydosi ambulatoriškai, 30 proc. buvo gydomi ligoninėje (39 asmenys).

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Smarvė Kaune baisi, o atsakyti iš kur – niekas negali

Mokymai medikams kvepia afera: SAM sumokėjo keliasdešimt kartų brangiau

Koronavirusas Kaune: infekcijos užkratas sparčiai plinta muzikiniame teatre ir policijos komisariate

Per parą Lietuvoje nustatytas 91 naujas koronaviruso atvejis

Tarp kandidatų Savanorių apygardoje – Matijošaitis: ar tai sutapimas?

Seimas priėmė draudimus dėl rūkymo balkonuose (papildyta)

Koronavirusu serga apie 30 policijos pareigūnų

Skaitytojai: Kauno poliklinikos liko be ryšio (papildyta)

Atnaujinta registracija į mobiliuosius koronaviruso patikros punktus

Triukšmautojams ateina sunkūs laikai: planuose didesnės baudos ir veiklų ribojimas