Karantino metu siūloma mokėti priedus ir pareigūnams

Asociatyvi/R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kelios dešimtys įvairioms frakcijoms priklausančių Seimo narių registravo pataisas, kad karantino metu 60–100 proc. dydžio priedus prie algos, kaip ir židiniuose dirbantys medikai, gautų ir pareigūnai.

Projektas numato, kad priedai būtų mokami statutinių įstaigų pareigūnams ir darbuotojams, kurie karantino metu vykdo jiems priskirtas funkcijas arba dirba pavojingų ligų židiniuose. Priemokos dydį lemtų atliekamų funkcijų pobūdis, sudėtingumas ir atsakomybės lygmuo.

Pataisas registravo 38 įvairių frakcijų parlamentarai, daugiausiai – iš opozicinių konservatorių, liberalų, socialdemokratų frakcijų bei Seimo narių Mišrios grupės, bet yra ir keli valdantieji, tarp jų ir vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

„Statutiniai pareigūnai ir daugybė darbuotojų, kaip ir medikai, kasdien dirba pavojingų veiksnių veikiamose vietose, užtikrina karantino sąlygų laikymosi kontrolę, susiduria su tiesiogine rizika užsikrėsti pavojinga liga. Šiandien jiems nėra tinkamai atlyginama, todėl privalome šią situaciją taisyti“, – pranešime sako projektą inicijavęs Seimo narys Vytautas Bakas.

„Policininkams, ugniagesiams gelbėtojams ir kitiems pareigūnams turi būti teisingai atlyginta už darbą riziką sveikatai keliančiomis sąlygomis“, – sako kita projekto iniciatorė konservatorė Rasa Petrauskienė.

Projekto iniciatoriai įstatymo pakeitimą siūlo taikyti nuo karantino Lietuvoje pradžios, kad pareigūnai gautų priedus už darbą nuo kovo 16 dienos.

Seimas anksčiau yra priėmęs pataisas, kuriomis per karantiną koronaviruso židiniuose dirbantiems sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams 60–100 proc. pakeltas atlyginimas.

76 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Braškių sezonas eina į pabaigą: perspėja, kad kainos gali kilti

Ramybės net mirusiems nėra – nuo kapo pavogtas antkapis

Į Barceloną atvyko Š. Jasikevičius: Kauną palikti sunku

Žydiškajai Kauno istorijai sužadinti surengs muzikinius pasirodymus visame mieste

Kyla problemų dėl Seimo narių padėjėjų atostogų: biudžetui tai gali būti nepakeliama

Po „BMW“ ir „Ford“ susidūrimo į Šilainius skubėjo visos specialiosios tarnybos

Skaitytojai praneša apie pavojingą kelio kliūtį Jonavos gatvėje

Vežėjai atskleidė, kaip po karantino pasikeitė keleivių išvykų planai

Pasivaikščiojimą Kamšos draustinyje praskaidrina žaismingos skulptūros (foto)

Per parą užfiksuoti 5 nauji koronaviruso atvejai: 3 iš jų – įvežtiniai