Kauniečiai susirūpino dėl Ąžuolyne užvirusių darbų: ar grius šimtamečiai medžiai? – Kas vyksta Kaune

Kauniečiai susirūpino dėl Ąžuolyne užvirusių darbų: ar grius šimtamečiai medžiai?

Skaitytojos nuotr.

Žaliakalnyje gyvenančių kauniečių akis užkliuvo už gegužės pradžioje Ąžuolyno parke pradėjusių plušėti darbininkų. Pasirodo, saugomame miške tiesiama šiluminė trasa – projekto vykdytojai teigia, kad atliekant darbus medžiai nenukentės.

Kaip „Kas vyksta Kaune“ pasakojo netoli Ąžuolyno parko gyvenanti Aušra Vitkevičienė, darbai čia pradėti pirmosiomis gegužės savaitėmis.

Moters žiniomis, ties S. Dariaus ir S. Girėno paminklu, prie Ąžuolyno sporto ir sveikatingumo centro, per šimtamečių ąžuolų šaknis planuojama tiesti šiluminę trasą.

Kaunietės atsiųstose nuotraukose matyti aptverta darbų teritorija, paruošti nauji šilumos tiekimo vamzdžiai, tiesa, tranšėjos trasai kasti dar nepradėtos. A. Vitkevičienė nuogąstavo, kad darbai gali pakenkti Europos mastu unikaliam parkui.

Projektą įgyvendinančios bendrovės „Kauno energija“ Komunikacijos skyriaus projektų vadovas Ūdrys Staselka „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare patikino, kad tiesiant šiluminę trasą ąžuolai parko prieigose bus išsaugoti, medžiai nenukentės.

„Visi projekto vykdymui reikalingi leidimai ir suderinimai yra gauti. Taip pat – ir statybą leidžiantis dokumentas bei Kauno marių regioninio parko direkcijos suderinimas“, – vardijo Ū. Staselka.

Anot jo, kadangi medžiams nebus pakenkta, jų atsodinti nereikės, o aplinka bus sutvarkyta pagal darbų organizavimo projekto sprendinius. Paruošiamieji darbai, nurodė „Kauno energijos“ atstovas, prasideda šią savaitę, juos baigti numatoma šį rugpjūtį.

„Pabrėžtina, kad šilumos tiekimo tinklų rekonstravimas – viena iš būtinųjų sąlygų, užtikrinančių kauniečiams patikimą šilumos tiekimą ir rekordiškai mažą šilumos kainą“, – nublizgintą argumentą įterpė Ū. Staselka.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad Ąžuolyno parkas – didžiausias miesto teritorijoje esantis ąžuolynas Europoje. Manoma, kad Ąžuolyno augimvietei gali būti tūkstančiai metų, čia taip pat gyvena vienas rečiausių vabalų Lietuvoje ir Europoje – niūraspalvis auksavabalis. Dėl šios priežasties Ąžuolynas saugomas ir kaip Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorija.

Kapitalinį Ąžuolyno parko tvarkymą Kauno miesto savivaldybė planuoja nuo 2017 metų. Tuomet parengtas planas sulaukė visuomenės kritikos dėl menko viešinimo bei planų jame sodinti nebūdingus augalus (pavyzdžiui, rododendrus), vykdyti gausius kirtimus.

Atsižvelgusi į kritiką, savivaldybė nusprendė atskirai parengti infrastruktūros ir gamtotvarkos projektus bei atidėjo projekto įgyvendinimą.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.