Seimas siūlo dvigubinti socialines stipendijas studentams: Vyriausybė tam nepritaria

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas siūlo beveik dvigubai iki 250 eurų didinti socialines stipendijas studentams, nors tam ir nepritarė Vyriausybė.

Seimo komitetas šią savaitę atmetė neigiamą Vyriausybės išvadą, palikdamas galioti anksčiau patvirtintą sprendimą iki 6,5 bazinių socialinių išmokų (BSI) kelti socialinės stipendijos dydį.

Vyriausybė siūlo nepritarti Seime svarstomam Mokslo ir studijų įstatymo pataisų projektui, argumentuodama, kad stipendijos nuo šių metų rugsėjo bus keliamos dešimčia eurų.

Stipendijos didės nuo dabar esančių 126,75 euro (3,25 BSI) iki 136,5 euro ir toks padidinimas, Vyriausybės vertinimu, „atitinka esamas valstybės finansines galimybes“.

Vyriausybėje gegužės pradžioje svarstant projektą švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius argumentavo, kad opozicijos siūlymams įgyvendinti reikėtų papildomų 4,6 mln. eurų ir tai būtų iššūkis kovos su koronavirusu kontekste.

Vienas pasiūlymo iniciatorių Gintaras Steponavičius sako, kad nesuvokiamas sprendimas, dalinant pinigus senjorams, bedarbiams, nerasti jų socialiai remtiniems studentams.

„Graudu matyt, kai nenorima rasti pinigų tikslingai juos skiriant socialiai remtiniems studentams, kai beveik milijardas dalinamas į kairę ir į dešinę“, – BNS sakė parlamentaras.

Siūlymą dvigubinti socialines stipendijas jis registravo kartu su konservatoriumi Edmundu Pupiniu ir socialdemokrate Dovile Šakaliene.

Socialinės stipendijos skiriamos studentams, kurie yra iš nepasiturinčių šeimų, taip pat neįgaliesiems, našlaičiams. Į stipendijas negali pretenduoti studentai, išėję į akademines atostogas ar turintys daugiau kaip tris akademines skolas.

2019-aisiais socialines stipendijas gavo 4845 studentai, jiems išmokėta beveik 2,9 mln. eurų.

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kauniečiai naktiniame turguje gali pirmieji pasidžiaugti šviežiausiomis ūkininkų gėrybėmis

K. Maksvytis „Žalgirio“ netreniruos – specialisto į Kauną neišleido Rusijos klubas

M. K. Čiurlionio muziejus turi nuolatinį vadovą

Aukščiausiasis Teismas nusprendė: E. Kručinskienė lieka išteisinta dėl smurto prieš vaiką byloje

„Kaunas 2022“ organizatoriams - skaudi žinia iš M. Žilinsko dailės galerijos

Žinomas Kauno verslininkas pasiryžęs prikelti griuvėsiais virtusias „Tris mergeles“

Naujausi įvežtiniai koronaviruso atvejai – iš Ukrainos ir Uzbekijos

Kaune programą pristatę konservatoriai: „Tik atkūrę pasitikėjimą vieni kitais, sukursime stiprią valstybę“

Aleksote rastas sprogmuo – įvestas planas „Skydas“ (papildyta)

Upelyje rasti itin svarbūs „Grill London“ finansinės aferos įkalčiai – plečiasi įtariamųjų ratas