Interviu su J. Didžiuliu: visuomenei reikia herojų, kurie įgalina veikti – Kas vyksta Kaune

Interviu su J. Didžiuliu: visuomenei reikia herojų, kurie įgalina veikti

Youtube Stop Kadras

Praėjusį antradienį su pirmuoju „online“ seminaru „Kaip idejas (pa)versti pokyčius kuriančiais verslais?“ startavo socialinio verslo programa „Change4Future“. Tiesioginės transliacijos metu ekspertai dalijosi svarbiais patarimais, kaip atsispirti nuo idėjos ir tvirtais žingsniais žengti toliau link jos įgyvendinimo.

Kaip skelbiama programos „Change4Future“ pranešime spaudai, pirmąjį „online“ seminarą atidarė vienas ryškiausių socialinių iniciatyvų kūrėjų Lietuvoje – muzikantas, dainų autorius bei atlikėjas Jurgis Didžiulis. Sveikindamasis su žiūrovais kitapus ekranų, svečias prisipažino, kad karantino metu jis atranda daug naujų galimybių, kaip krizės metu iššūkius paversti galimybėmis. Visą diskusiją su žinomu muzikantu moderavo socialinių inovatorių bendruomenės „ChangeMakers‘ON“ įkūrėja ir vizionierė Simona Šimulytė.

„Žmonės nori pamilti savo žvaigždes, savo herojus, bet daugiau naudos jie sulaukia iš tų žmonių, kurie juos įgalina veikti. Socialinė atsakomybė man iš esmės nėra vertybė, tai yra tiesiog higiena, kurios kiekvienas turėtume kasdien natūraliai laikytis“, – mintimis dalijosi žinomas pašnekovas.

Pasak jo, visame pasaulyje jau galima pastebėti labai daug pavyzdžių, kai verslas siekia būti kuo labiau humaniškas ir ieško kuo naudingesnių sprendimų visuomenei. Jis įsitikinęs, kad ne tik socialinio verslo, bet apskritai bet kokio verslo tikslas yra generuoti kuo daugiau vertės ne dėl savęs, o dėl kitų. Tik su tokiu požiūriu visuomenė gali keistis iš esmės.

Atsakomybių kilpoje – politikai, verslininkai ir vartotojai

J. Didžiulis pastebi, kad, visgi, Lietuva dar gerokai atsilieka nuo pasaulinių tendencijų. Anot jo, iš Tarybų sąjungos išėję lietuviai ilgą laiką buvo ištroškę materialių dalykų, todėl daugeliui vis dar sudėtinga keisti praeityje susiformavusį požiūrį į verslą. Tačiau jis įžvelgia ir pozityviąją pusę: Lietuvoje itin palankios galimybės vystyti socialinį verslą.

„Lietuvoje tikrai viską padaryti daug kartų paprasčiau vien dėl mažesnio mastelio. Pavyzdžiui, ištestuoti savo produktą čia kelis kartus pigiau nei didesnėje teritorijoje. Tikrai yra daug verslų, kurie sukūrė savo konceptą Lietuvoje ir vėliau jį išeksportavo užsienio rinkai. Vienas iš tokių verslų yra daugeliui gerai žinomas prekės ženklas „Vinted“.

Verslas iš esmės yra socialus, nes jis daromas dėl žmonių, nes jiems kažko reikia, tu jį vystai kartu su žmonėmis. Žmonės yra vienas svarbiausių dalykų kiekviename versle. Ir kiekvienas verslininkas privalo suprasti, kad tik kurdamas vertę kitiems, jis susikuria vertę ir pats sau, – „online“ seminaro metu pasakojo J. Didžiulis.

Tačiau jis pastebėjo, kad, kalbant apie visuomenines problemas, tokias kaip aplinkosauga, klimato kaita, tvarumas, daugelis dažnai papuola į „atsakomybių kilpą“.

„Visi galvoja, kad jau kažkas kitas sprendžia tas problemas daug geriau. Verslininkai mano, kad politikai įves kontroles, kurios yra reikalingos. Politikai mano, kad verslininkai yra pankamai sąžiningi ir daro tai, ką reikia. O mes, vartotojai, taip pat tikimės, kad verslas ir politikai jau kažką daro“, – mintimis dalijosi socialinių iniciatyvų kūrėjas.

Pasak jo, taip nėra ir dabar visuomenėje ypač reikalingos ryžtingos asmenybės, kurios garsiai pasakytų – pokyčiai yra reikalingi čia ir dabar. Taip pat jis pabrėžė, kad labai svarbu, jog visa visuomenė judėtų ta pačia kryptimi.

Svarbu išlaikyti savo vertę rinkoje

Tris metus socialinio verslo ciklą „Social Shock“ vedantis J. Didžiulis pastebi, kad žmonės dažnai neteisingai supranta žodžio „socialinis verslas“ reikšmę. Daugelis pradedančiųjų verslininkų galvoja, kaip įmanoma painioti pinigus su jausmais ar moralę su finansais.

„Bet juk pagrindinė verslo socialinė atsakomybė yra generuoti pelną. Kiekvienas tvarus verslas privalo laikytis „PPP“ strategijos (an. People, Planet, Profit). Jos privalo laikytis ir menininkai, ir socialiniai inovatoriai – nes kaip jie galės padėti kitiems, jei jie patys savęs neišsilaiko?“, – tiesioginės transliacijos metu retoriškai klausė J. Didžiulis.

Anot jo, būtent tas visas įgūdžių paketas – nuo marketingo iki laiko planavimo – yra aukso vertės, nes visa tai leidžia žmogui būti truputį efektyvesniam. J. Didžiulis taip pat atkreipė dėmesį, kad žinoti savo vertę rinkoje nėra nieko gėdingo, tai – kaip tik didelis privalumas.

„Savo seminarų metu aš visiems sakau, kad kai kalba eina apie pinigus, jūs turite elgtis labai dalykiškai, nes tuos pinigus, kurių jūs nepasiėmėte sau – jūs atidavėte kažkam kitam. Ir nebūtinai tai turi būti piktybiškai, pvz. jeigu žmogus buvo nusprendęs išleisti 100 eurų pramogoms ir jūs tų pinigų nepaėmėte – tai kitas žmogus paims. Kainodara ir yra tas žaidimas, kai tu turi pajausti, kiek tavo klientas yra pasiryžęs mokėti už tavo paslaugą“, – įsitikinęs socialinis inovatorius.

Žinomas dainų kūrėjas ir atlikėjas taip pat mano, kad COVID-19 krizė visiems daug plačiau atvėrė akis. Pasak jo, visi galėjo įvertinti, kokia trapi mūsų sociotropinė santvarka ir kaip sudėtinga savarankiškai su tuo susitvarkyti, esant net ganėtinai nedidelei gamtos stichijai, lyginant su tuo, kokius „kozirius“ kartais išmeta gamta.

„Online“ seminaro metu svečias taip pat visus nustebino netikėtu pasirodymu – atliko savo naujos socialinių inovatorių dainos ištrauką.

Nemokami seminarai apie socialinį verslą vyksta kiekvieną antradienį, penkis kartus iš eilės. Numatyta seminarų programa:

05 05 – Kaip idėjas (pa)versti pokyčius kuriančiais verslais?
05 12 – Kaip (su)kurti tvarų produktą, kurio laukia rinka?
05 19 – Kaip atsakingai (par)duoti kuriamą vertę?
05 26 – Kaip (už)augti pokyčių lyderiu?
06 02 – Kaip (nu)keliauti nuo idėjos iki pirmojo kliento?

Būtina registracija: https://bit.ly/3528mOC

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.