Ministras: darželiai nebūtų pajėgūs priimti visų vaikų – Kas vyksta Kaune

Ministras: darželiai nebūtų pajėgūs priimti visų vaikų

BNS 2020/05/06 09:57
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vaikų darželiai nebūtų pajėgūs padidinto saugumo sąlygomis priimti visų 110 tūkst. vaikų, tikimasi, kad grįžtančių srautas augs tolygiai, sako švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius.

„Tikimės, kad atvėrus gegužės 18 dieną darželius viso srauto ir nebus, darželiai tikrai nepajėgūs būtų visus 110 tūkst. vaikų susigrąžinti. Duomenys, kuriuos gauname apklausų metu, rodo, kad tas srautas augs tolygiai“, – per nuotolinį Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdį sakė A. Monkevičius.

Pasak ministro, tėvų apklausos rodo, kad ne visi ketina grąžinti vaikus į darželius, dalis turės sąlygas pasirūpinti jais patys.

Dalis tėvų, kurie negali dirbti nuotoliniu būdu, ir šiuo metu leidžia vaikus į darželius, tačiau tokių kol kas nedaug, gegužės 4 dienos duomenimis, šiuo metu darželius lankančių vaikų yra 700.

Seimo komiteto narių klausiamas, kaip bus apsaugoti rizikos grupės darbuotojai, ministras kalbėjo apie mišrų ugdymo būdą, daliai darbuotojų dirbant nuotoliniu būdu.

„Manau, mes galėsime derinti mišrų būdą, matome kaip uždavinį padėti steigėjams apsirūpinti technologijomis, kad pedagogai galėtų dirbti nuotoliniu būdu, padedant darželiams“, – sakė ministras.

Anot jo, kur kas sudėtingesnis uždavinys yra į mokyklas grąžinti pradinukus, apie penktadalis pradinių klasių mokytojų priklauso rizikos grupei.

„Dėl pradinių klasių daugiau rūpesčių, kadangi nemaža dalis, apie penktadalis mokytojų, yra rizikos grupėj, ir jei darželiai ir ne visų vaikų atėjimas nėra problema, pradinėse klasėse tai rimta problema“, – teigė ministras.

Vyriausybė trečiadienį svarstys siūlymą nuo gegužės 18 dienos planuojama atidaryti vaikų darželius ir ikimokyklines grupes.

Trečiadienį Vyriausybė taip pat planuoja svarstyti naujojo koronaviruso COVID-19 valdymo strategiją artimiausiems dvejiems metams.

Anot premjero Sauliaus Skvernelio, strategijoje planuojama numatyti kriterijus, kaip suskirstyti gyventojus į rizikos grupes, kokie reikalavimai toms grupės galios.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA