Dėl karantino atidedamas šaukimas į nuolatinę privalomąją karo tarnybą

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvos kariuomenė šių metų gegužės mėnesį nevykdys šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (toliau – NPPKT) ir parengtojo rezervo mokymus. Tai daroma dėl besitęsiančio karantino suvaržymų, kurie nežymiai daro įtaką visų metų planui.

„Pokyčiai kol kas yra nežymūs, tačiau karantino suvaržymai padarė tam tikros įtakos planuotų pašaukti karių skaičiui. Dėl karantino sustabdėme karo prievolininkų sveikatos patikrinimą, todėl šaukimo planas bus koreguojamas. Būsimus karius, kuriuos jau esame atsirinkę ir patikrinę iki karantino turėjome perskirstyti ir jei nebus papildomų suvaržymų metų bėgyje, tai šaukimo plane pokyčiai ir išliks nežymūs,“ – sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

Kaip rašoma Lietuvos kariuomenės pranešime žiniasklaidai, gegužės 11 dieną buvo suplanuotas šauktinių išvykimas į Karines jūrų pajėgas, o gegužės 9 d. – rezervo karių išvykimas į mokymus Lietuvos kariuomenės mokykloje.

Šių tarnybų datos yra atidėtos vėlesniam laikui iki atskiro Lietuvos kariuomenės vado nurodymo. Dėl kitų išvykimo į NPPKT ar rezervo mokymus datų pakeitimų kol kas nėra. Visi atnaujinimai bus skelbiami interneto puslapyje.

Karo prievolininkams išvykimo į tarnybą ar rezervo mokymus datos bus perkeltos vėlesniam laikui. Su kiekvienu karo prievolininku bus susisiekta individualiai ir suderintas naujas išvykimo į tarnybą laikas.

Lietuvos kariuomenė primena, kad karo prievolininkai, esantys kalendorinių metų karo prievolininkų sąraše, privalo nuolat sekti jiems skelbiamą informacija ir nurodymus internete ir vykdyti duotus šaukimo nurodymus.

Taip pat, visą informacija karo prievolininkams Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos regioninių padalinių specialistai suteiks elektroniniu paštu arba telefonu.

41 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje vėl auga: per parą nustatyta 10 naujų susirgimų

Vidaus reikalų ministerija siūlo pratęsti sienų kontrolę

„Swedbank“ praneša apie galimus banko teikiamų paslaugų trikdžius

Kaune – nemokami Lietuvos kino klasikos seansai

Lietuviškų orų dozė: dažnai lis, kartais pagriaudės perkūnija

Skaitytojai fiksuoja įžūlų vairuotojo elgesį: per plauką nuo tragiškos baigties

„Maxima“ jau netrukus atsisakys prekybos gyva žuvimi

Įvertinus viruso plitimą – skelbiamos rekomendacijos keliautojams

Valstybės dienos proga įvertinti pasižymėję Kauno herojai

Nevaldomas sunkvežimis Draugystės gatvėje kliudė automobilį ir rėžėsi į tvorą