Ruošiamasi didinti vienkartines išmokas: ar gausite, priklausys nuo atlyginimo | Kas vyksta Kaune

Ruošiamasi didinti vienkartines išmokas: ar gausite, priklausys nuo atlyginimo

BNS / Sniegė Balčiūnaitė 2020/05/05 19:50
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Vyriausybei siūlant išmokėti vienkartines 200 eurų išmokas pensininkams, kitų socialinių pašalpų gavėjams bei ieškantiems darbo žmonėms neatsižvelgiant į jų pajamas, kai kurie Seimo nariai siūlo jas susieti su pajamomis.

Keturi socialdemokratai – Algirdas Sysas, Algimantas Salamakinas, Rasa Budbergytė ir Julius Sabatauskas – siūlo šias lėšas skirti tik tiems, kurių pajamos neviršytų trijų valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžių – tai yra 375 eurų.

Tuo metu liberalai Kęstutis Glaveckas ir Simonas Gentvilas, konservatorės Rasa Petrauskienė ir Agnė Bilotaitė, „valstietė“ Rima Baškienė, socialdemokratas Algirdas Sysas ir Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Algirdas Butkevičius siūlo šią išmoką padidinti iki 300 eurų ir skirti tik tiems, kurių praėjusių trijų mėnesių pajamos neviršytų 600 eurų per mėnesį.

Be to, šią paramą siūloma išmokėti dalimis – po 150 eurų birželį ir rugpjūtį.

Seimas vienkartinių išmokų svarstymo ėmėsi antradienį. Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis teigė, kad diferencijuoti išmokas pagal pajamas būtų sunku.

„Diferencijuoti ir nesukurti socialinio neteisingumo situacijų neturėtume“, – teigė ministras.

L. Kukuraičio teigimu, Vyriausybės siūlomą išmoką gautų 910 tūkst. tūkst. gyventojų: senatvės pensininkai, netekto darbingumo, našlių, našlaičių, maitintojo netekimo, ištarnauto laiko, socialinės ir dar kelių šalpos pensijų, taip pat kompensacijų už ypatingas darbo sąlygas gavėjai.

Opozicijos politikai Vyriausybės pasirinktą išmokėjimo terminą rugpjūtį sieja su spalio mėnesio rinkimais.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA