Legendiniai P. Mažylio gimdymo namai: ten, kur pasaulį pasitinka nauja gyvybė – Kas vyksta Kaune

Legendiniai P. Mažylio gimdymo namai: ten, kur pasaulį pasitinka nauja gyvybė

S. Tvirbuto nuotr.

Prano Mažylio gimdymo namai tai vieta, kur optimizmas privalo gyvuoti, kad ir kokie įvykiai drebintų pasaulį, nes čia prasideda mažojo žmogučio pirmos gyvenimo dienos. Kaip karantino metu gyvuoja legendiniai P. Mažylio gimdymo namai, menantys dar tarpukario gimdyves?

Kaip ir kitur, karantino laikotarpiu čia draudžiamas lankymas, o darbuotojai bei pacientės įleidžiami tik pamatavus kūno temperatūrą, dezinfekavus rankas, dėvint privalomas asmens apsaugos priemones, rašoma gimdymo namų pranešime žiniasklaidai.

Šiuo metu čia šiek tiek mažiau medikų ir pacienčių, nes neteikiamos planinės ginekologinės ambulatorinės paslaugos ir neatliekamos planinės ginekologinės operacijos, kitaip paskirstytos darbo pajėgos.

P. Mažylio gimdymo namų vadovas dr. Tomas Biržietis / S. Tvirbuto nuotr.

P. Mažylio gimdymo namų vadovas Tomas Biržietis sako, kad gimdymo namams dabar tenka kitaip organizuoti visą darbą, daug dėmesio skirti pacienčių ir darbuotojų saugumui. Visos atvykusios stacionarinei pagalbai moterys yra patikrinamos dėl COVID-19 ir guldomos po vieną.

„Pacientėms neįprasta tai, kad net ir gimdymo metu reikia dėvėti apsauginę veido kaukę. Norėdamos lengviau kvėpuoti, gimdyvės kartais nusmaukia kaukę, tenka mandagiai priminti, kad tai būtina jų pačių saugumui. Imamės visų saugumo priemonių. Iki šiol išvengėme susirgimų tiek tarp pacientų, tiek tarp darbuotojų“, – džiaugėsi T. Biržietis.

Vaida Bondrenko džiaugiasi neseniai gimusiu sūneliu

Jis pastebi, kad gimdyvėms karantino laikotarpiu nelengva psichologiškai, nes negali padėti artimas žmogus, tačiau personalas labai stengiasi sukurti jaukią, ramią ir saugią aplinką. Pakalbinta kaunietė Vanda Bondarenko sakė, kad jaučia didelį personalo palaikymą.

„Visi labai daug padeda, čia jaučiuosi saugi ir rami“, – šypsojosi moteris, šalia kurios ramiai miegojo sūnelis.

P. Mažylio gimdymo namuose gimdymų skaičius išliko kaip ir iki karantino – per parą pasaulį čia išvysta 2-4 mažyliai.

Projektas „Priešakinėse linijose“ siekia suburti visų sričių Lietuvos medicinos darbuotojus ir kartu kurti karantino metraštį globalios pandemijos COVID-19 metu. Kviečiame visus medicinos darbuotojus pasidalinti savo pačių įamžintomis akimirkomis – vaizdo medžiaga, nuotraukomis, asmeninėmis istorijomis, atskleisti savo emocijas, darbo užkulisius, kasdienius džiaugsmus, kurti stiprų vienybės pojūtį bei palikti autentišką turinį ateities kartoms. Informacijos laukiame el.p. akimirkos@ugdantikomunikacija.lt.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT